На сайте ведутся технические работы, в связи с чем возможно некорректное отображение статей. Просим извинить за временные неудобства.

Думки про щастя

Існує безліч теорій про те, як стати щасливим і втримати щастя надовго. Та чи можливо це взагалі — постійно бути щасливим? І де саме шукати щастя?
У житті людей періодично відбуваються досить радикальні зміни. Це коли ті речі, на які ти опирався, — нібито сталі і постійні — трансформуються. Чи в такому стані невпевненості людина може бути щасливою?
На моє переконання, в стабільності немає щастя. Я категорично не погоджуюсь, що щастя — це стан. Щастя потребує руху!
Як тільки починаєш казати «я щасливий», — відразу виходиш із цього стану, перестаєш таким бути. Щастя — це процес. Це стан переінакшення, певний пошук самореалізації, перехід з одного рівня на інший.
За Арістотелем, щастя — це дії згідно з суттю буття людини. А що є суттю людини, що відрізняє її від інших істот? Це самосвідомість — розум, емоції, душа. Щаслива та людина, яка виражає свою самосвідомість.
Щастя — це гармонія душі, тіла, розуму та емоцій. Але цю гармонію не можна втримати надовго. Вона є миттєвою.
Ті ж компоненти потрібні і для щастя організацій. На компанію можна дивитись, як на живий організм, який має тіло — стратегію, душу — цінності, розум — візію й серце — місію. Якщо немає хоча б одного компоненту — система існує, але не живе.
Дуже часто місію пишуть без емоцій. В такому випадку краще не витрачати час і не писати її взагалі. Адже місія — це те, що має викликати емоції.

01.12.2014
Что нового
Популярно