Экономика добра и зла. В поисках смысла экономики от Гильгамеша до Уолл-стрит

Economics of Good and Evil: The Quest for Economic Meaning From Gilgamesh to Wall Street
Издатель: Oxford University Press, Год выпуска: 2011 (перевод на русский - 2016)
14.07.2017

Рейтинги: 

- Предисловие к книге написал Вацлав Гавел

- Книга неоднократно переиздавалась на 18 языках

- Автор входит в список 100 самых влиятельных мыслителей планеты

 

Содержание:

"Экономика добра и зла" - результат размышлений Томаша Седлачека о том, как менялись представления человека о мире с экономической точки зрения. Автор обращается к важнейшим историческим источникам и трудам великих мыслителей: от шумерского эпоса и Ветхого Завета до древнегреческой и христианской литературы, от Рене Декарта и Адама Смита до эпохи постмодернизма, чтобы показать, какие экономические взгляды имели евреи,

'
читать обзор
рекомендовать
1 Star
3
Loading...Loading...
комментарии
  • Ця неймовірно глибока й захоплива книга показує економіку з незвичного боку, а саме етичного. Математика ж залишається лише вершиною айсберга і домінує в економіці на протязі останнього століття. Ця історія про те, як розвивалося ставлення до статку і праці в західній шумерсько-грецько-єврейсько-християнській цивілізації, і як врешті науковий механістичний підхід повністю підмінив суть економіки.
    В книзі ви дізнаєтеся, що першим майном людства були листки Адама і Єви, як це пов’язано з природною неприродністю людини та вічним прагненням до володіння. Велика кількість цитат, посилань та нових слів розкриє погляди грецьких філософів, голівудських фільмів (Матриця) та рок пісень (Pink Floyd — Another Brick In The Wall).
    У підсумку автор засуджує мейнстрімну боргову економіку безперервного зростання та наполягає на поверненні до збалансованої економіки, заснованої на етичних принципах.