На сайте ведутся технические работы, в связи с чем возможно некорректное отображение статей. Просим извинить за временные неудобства.

Головні якості СЕО

СЕО:
Усвідомлює те, що він не все знає;
розуміє, що все-таки він щось знає;
уміє визнавати свої помилки й готовий їх виправляти;
розуміє важливість довіри — як особистісної, так і між організаціями;
уміє бачити нові молоді таланти й опікується ними.
Навіщо СЕО брати теорію обмежень на озброєння
Скоріш за все, він уважає за потрібне максимально використовувати свої можливості, а для цього треба користуватися дуже гарною мислячою системою, яка може й не настільки популярна, але проте важлива для нього, і тому якщо він її використовує, а його конкурент ні — у нього є перевага. СЕО складно проводити дискусію зі своїми людьми, тому що він не може повністю відкритися перед ними через політичні мотиви або у зв’язку із субординацією. Змогу мати когось поза організацією, з ким можна було б поговорити, — важливо, тому що СЕО доводиться ухвалювати дуже складні рішення, які будуть впливати як на нього, так і на інших. І проконсультувавшись — усвідомити. Цю роль може виконати консультант, хоча й не обов’язково.
Три ризики ТО в застосуванні СЕО
Х (Голда?) сказав мені багато років тому: «Не треба все сприймати як даність, і те, що я кажу, в тому числі». Теорія обмежень — це не релігія, ви не зобов’язані в неї вірити. Якщо щось із неї для вас працює — прекрасно. Якщо ні, зверніть свою увагу на що-небудь інше. Не треба її застосовувати, якщо вона в чомусь вам незрозуміла — це може призвести до катастрофи. Треба розуміти логіку й погоджуватися з нею.
Найбільш цікаві процеси в бізнесі
Мабуть, самий цікавий процес — як мати справу з невизначеністю. У невизначеності є дві категорії. Перша — ризики, друга — нормальна невизначеність. Зазвичай все оцінюють ризики. І наразі мені нічого додати. Інша справа — звичайна невизначеність. Мені вбачається тут ігнорування з багатьох сторін. Прості речі, які люди роблять, не розуміючи простої невизначеності. Починаючи з такої елементарної речі, як прогноз. Якщо ви закладаєте одну цифру в ідеї прогнозу, то ви вже помилилися у своїй статистиці. Для опису функції невизначеності потрібно, принаймні, два параметри — середній рівень і стандартна похибка. От що я маю на увазі під ігноруванням. Невизначеність характеризує страх. Страх організацій і людей. Я роблю те, що роблю, й думаю, що це правильно. Але що буде, якщо виявиться, що це не так. Є трохи варіантів. Люди скажуть: «Ти зробив це». Це те, чого бояться СЕО. Так, є невизначеність, і ми всі робимо помилки. Треба навчитися жити із цим. Не закривати очей перед лицем звичайної невизначеності.
Друге — як переводити рішення в гроші. У мене є розробки в цьому напрямку.
Уроки в бізнесі
Одного разу СЕО запросив мене на прогулянку з віце-президентом, якому я не подобався. Мені знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, що в мене не було ні єдиного шансу проявити себе. Я намагаюся змиритися з думкою, що якщо я щось розповідаю, то це ще не значить, що мій візаві мене зрозумів. Це складний урок, я працюю над собою в цьому питанні.

01.12.2014
Что нового
Популярно