На сайте ведутся технические работы, в связи с чем возможно некорректное отображение статей. Просим извинить за временные неудобства.

Мої наріжні камені у веденні бізнесу

Потрібно завжди оцінювати поточний стан ваших справ, щоб розуміти, де ви хочете бути. Ставте майже недосяжні цілі. Якщо мету надто легко досягти – це не мета.
Дмитрий Шимкив

Мета, суть бізнесу, все, що ви хотіли б зробити, – найважливіше для успіху. Потрібно завжди оцінювати поточний стан ваших справ, щоб розуміти, де ви хочете бути. Ставте майже недосяжні цілі. Якщо мету надто легко досягти – це не мета. Справжню мету треба досягати через перешкоди. Необхідно докласти зусиль, щоб досягти її. Завжди перевіряйте свою позицію з тією точкою на графіку, де ви хочете опинитися, і завжди розділяйте зі своєю командою відповідальність за ваш загальний прогрес. І щодня потрібно рухатися вперед, навіть незначними кроками, але щодня. Немає прогресу – немає успіху.

Слід продумати ваші критерії успішності. Цілі мають бути чіткими і практичними, а результати – вимірними, з визначеними термінами. Для мене це критично. Я ставив прості й чіткі цілі, з вимірними результатами, і тепер можу перевірити, чи досяг їх, чи зробив це вчасно або порушив строки на тиждень або місяць.

Піклуйтеся про ваших стейкхолдерів. Зацікавлені сторони є всередині компанії (ваші співробітники) або за її межами (ваші партнери). Ви повинні постійно думати про них. Я ніколи не розумів компанії, які не дбають про своїх клієнтів. Одного разу продавши їм що-небудь, вони одразу забувають про клієнтів. Я ніколи не розумів менеджерів, які не поважають людей. Коли ви ставитеся з повагою до людей і за межами компанії – ви створюєте сприятливі умови для вашого бізнесу.

Я дуже ціную відповідальність. Ненавиджу ієрархію зірок, я сприймаю ієрархію відповідальності. Це – новий світ, де ви отримуєте посаду, якщо можете керувати командою. Якщо ви хочете очолити велику компанію, це необхідно заробити, беручи на себе відповідальність, а не отримати посаду від впливового родича. І ті, хто пройшов шлях від самого початку, можуть робити неймовірні речі, тому що вони навчилися відповідати за свої рішення. Коли ви працюєте на різних позиціях в організації – ви вчитеся бути відповідальним.

Запорука успіху також у людях, яких ви берете в команду. Ви наймаєте неправильного співробітника, і ви втратите швидкість, темп і енергію. Ви відхиляєтеся від мети. Єдиний винуватець цього – ви.

Стаття англійською

23.07.2015
Что нового
Популярно