9 хв читати
Головна / Новини / Бізнес рішення / Хмарна електростанція. Як з Azure зросла ефективність німецьких ТЕЦ

Хмарна електростанція. Як з Azure зросла ефективність німецьких ТЕЦ

Хмарна електростанція. Як з Azure зросла ефективність німецьких ТЕЦ, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №1
Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів.
09 Червня 2022
Бізнес рішення

Виробники зеленої енергії у Німеччині протягом 20 років отримували державні дотації, що відчутно збільшувало їхній прибуток. Утім, таку винагороду поступово скасовують, а тому німецьким теплоелектростанціям доводиться шукати способи скоротити свої витрати на експлуатацію обладнання. Щоб залишитися конкурентоспроможною, енергетична компанія «N-ERGIE Aktiengesellschaft» пішла на трансформацію та розробила віртуальну електростанцію на основі хмарної платформи Azure.

Як Microsoft Azure дозволяє німецьким ТЕЦ працювати ефективніше — розповідає Kyivstar Business Hub.

Стаття підготовлена на основі матеріалів від Microsoft

 

Нові виклики для енергоринку

Сільське господарство і досі вважається одним із головних джерел викидів парникових газів. Наприклад, метан є особливо поширеним побічним продуктом від тваринництва, що негативно впливає на кліматичні зміни. Проте, замість викиду цього газу в атмосферу, його можна використати для виробництва електроенергії. Так, спеціальні установки перетворюють відходи з тваринних ферм у біогаз, з якого потім ТЕЦ продукують чисту електроенергію та тепло. І все це без викидів вуглецю.

У Німеччині закон про відновлювану енергетику (Erneuerbare-Energien-Gesetz) гарантує всім, хто має сонячну батарею, вітряк або біогазові установку, виплату підвищеної ціни за постачання у мережу електроенергії протягом двадцяти років, а тому робота таких зелених підприємств була довгий час прибутковою. Чистою електроенергією можна торгувати за фіксованою ціною на ринку, а тепло від горіння біомаси спрямовувати у системи опалення. Так на підприємствах з біогазовими установками утворюється замкнутий цикл.

«У минулому операторам відновлюваної енергії не доводилося так сильно турбуватися про оптимізацію своїх біогазових установок, адже винагорода була приведена до середньоринкової ціни. Але підтримка від держави поступово припиняється, а разом з нею і фіксована ціна. Це зменшить розрив між операційними витратами та доходом, а тому операторам доведеться працювати значно ефективніше, якщо вони хочуть продовжувати отримувати прибуток і уникнути збитків», — пояснює Олівер Голкер, координатор відділу розвитку бізнесу в N-ERGIE.

Особливість роботи ТЕЦ також у тому, що підприємству потрібно швидко задовільнити хвилеподібний попит на ринку електроенергії. Коли енергії потрібно багато, то усі станції починають посилено працювати, але коли попит падає до мінімального, то ТЕЦ потрібно також вимкнути. Це ускладнюється надзвичайною динамічністю ринку електроенергії, адже торгувати ресурсом можна щохвилини. Тому операторам ТЕЦ доводиться розробляти надзвичайно технологічний та гнучкий пункт керування електростанціями, щоб вчасно реагувати на зміни ринку. Саме тому компанія «N-ERGIE Aktiengesellschaft» звернулася до можливостей хмарної платформи Microsoft Azure.

Віртуальна електростанція в Azure

N-ERGIE Aktiengesellschaft розташована у Нюрнберзі та є найбільшим постачальником електроенергії, природного газу, води та централізованого опалення в Північній Баварії. Компанія також виступає посередником між приватними ТЕЦ та енергоринком, пропонуючи своїм клієнтам рішення, які значно полегшують роботу електростанцій. Наприклад, серед її партнерів є фермери, які з відходів свого виробництва створюють електроенергію та продають її на ринку за допомогою N-ERGIE. Щоб модерувати таку складну взаємодію, N-ERGIE Aktiengesellschaft створила віртуальну електростанцію.

Віртуальна електростанція — це високотехнологічна хмарна ІТ-система, яка дозволяє гнучко розподіляти енергію від кількох виробників до споживачів. Так, кожна ТЕЦ у мережі оснащена блоком управління IoT. Датчики щосекунди надсилають дані про стан електростанцій безпосередньо у систему. Там їх порівнюють з попередніми прогнозами або з необхідними обсягами виробництва енергії та дистанційно збільшують або зменшують інтенсивність роботи ТЕЦ.

«Для наших клієнтів це означає, що вони виробляють стільки електроенергії, скільки потрібно ринку, і продають її за найкращою ціною», — каже Олівер Голкер.

Хмарна електростанція. Як з Azure зросла ефективність німецьких ТЕЦ, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №2

Щоб досягти найвищої ефективності, N-ERGIE Aktiengesellschaft створив свою віртуальну електростанцію на основі технології блокчейн та розмістив її у хмарі Azure. Перевагою для компанії стала гнучкість хмарної платформи від Microsoft та її можливість легко масштабуватися. Це дозволило керівництву не хвилюватися за пікові навантаження для мережі та простій обладнання, адже компанія може сплачувати лише за використаний об’єм хмарних ресурсів.

Майбутнє ТЕЦ за технологіями

Віртуальна електростанція від N-ERGIE зараз об’єднує близько 100 операторів станцій та близько 250 ТЕЦ. Її можливості збільшують дохід ТЕЦ у середньому на 15%. Зокрема, завдяки цій хмарній ІТ-системі клієнти компанії можуть у режимі реального часу бачити, у якому режимі працюють їхні біогазові установки та який прибуток їм надходить. Така точність та прозорість від N-ERGIE викликає довіру.

«Багато наших клієнтів починали з того, що хотіли самостійно налаштовувати параметри своїх біогазових установок. Але головна перевага роботи з нами у тому, що вони можуть передати нам управління своїми активами у будь-який момент», — пояснює Голкер.

Віртуальні електростанції все ще мають великий невикористаний потенціал. N-ERGIE отримує від системи великий набір даних, а тому може аналізувати, як оптимізувати у майбутньому виробництво електроенергії. Координатор відділу розвитку в N-ERGIE Олівер Голкер зазначає: «Участь у нашій віртуальній електростанції має створити стимул для подальшої роботи ТЕЦ та підтримки цієї цінної інфраструктури навіть після закінчення субсидій для зеленої енергетики від держави».

Про можливості Azure для українських компаній, а також інші сервіси, які стануть у пригоді бізнесу саме зараз — для продовження або відновлення роботи в умовах воєнного стану — читайте на спеціальному лендінгу від Київстар. Київстар підтримує своїх корпоративних клієнтів, щоб бізнес в Україні продовжував працювати навіть під час війни.

Теги
Підписатись на розсилку