Національний мобільний оператор Київстар на замовлення Рівнеоблводоканалу реалізував комерційний проєкт «Розумного обліку».
За допомогою «Розумного обліку» від Київстар тепер можна віддалено збирати, обліковувати та обробляти показники витрат води в 16 багатоквартирних будинках смт. Квасилів, а також відстежувати стан водопроводу на різних ділянках й отримувати сповіщення про аварії чи незаконне втручання в мережу. В цьому рішенні використовується технологія NB-IoT (Narrow Band Internet of Things)*, завдяки якій сигнал може проходити навіть до важкодоступних місць у підвальних приміщеннях чи з товстими стінами та дозволяє пристроям роками працювати в режимі низького енергоспоживання без заміни елементів живлення. Проєкт реалізовано на технічній базі європейського виробника водомірів «Sensus» з використанням пристроїв для віддаленого моніторингу від одного з найбільших українських виробників – СП «Радміртех». За час роботи над рішенням для Рівнеоблводоканалу спеціалісти здійснили проєктування, комплектацію і виробництво вузлів обліку, виконали їх монтаж та налаштування, а також активували технологію в мережі оператора.
Рішення «Розумний облік» від Київстар дає змогу Рівнеоблводоканалу:
- знизити втрати води на 10-15%;
- мати системний облік ресурсів;
- балансувати витрати ресурсів від моменту забору води до кінцевого споживання;
- контролювати погодинні витрати води кожним багатоквартирним будинком;
- переглядати інформацію про об’єми споживання води в зручному веб-інтерфейсі;
- виключити ймовірність помилок в обліку за рахунок відсутності «людського фактору».
Серед переваг рішення «Розумний облік» від Київстар – реалізація рішення «під ключ», індивідуальний підхід до запитів клієнтів, використання ліцензованих частот, використання технології з низьким енергоспоживанням, обслуговування 24/7, гнучкі фінансові умови та швидка окупність проєктів.
Замовити консультацію щодо можливостей впровадження рішення «Розумний облік» від Київстар можна на офіційному сайті компанії або звернувшись на nb@kyivstar.net.
*NB-IoT (Narrowband Internet of Things) – технологія бездротової вузькосмугової передачі даних в стандарті 3GPP, розроблена спеціально для пристроїв Інтернету речей. Технологія забезпечує середовище збору даних з різного устаткування: датчиків, лічильників, сенсорів й інших і відноситься до «енергоефективних мереж дальнього радіусу дії» (LPWAN (англ. Low-power Wide-area Network). NB-IoT забезпечує двосторонній зв’язок пристроїв, що діє в частотному каналі шириною 200 кГц. Швидкість передачі даних в NB-IoT – до 200 кбіт / с, що є достатнім для пристроїв, які періодично передають однотипні дані невеликого обсягу.
Переваги мережі NB-IoT:
- гарантовано високий рівень захисту даних при передачі інформації;
- дозволяє передавати дані між десятками тисяч одночасно підключених пристроїв на високій швидкості;
- забезпечує мобільність пристроїв та їх роботу протягом тривалого часу без підключення до електромереж (одного заряду батареї вистачає на кілька років).