12 хв читати
Головна / Новини / Тренди та аналітика / Наради з дітьми, музеї та навчання в телефоні, зустрічі з друзями онлайн: як нас змінив 2020-й

Наради з дітьми, музеї та навчання в телефоні, зустрічі з друзями онлайн: як нас змінив 2020-й

Наради з дітьми, музеї та навчання в телефоні, зустрічі з друзями онлайн: як нас змінив 2020-й, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №1
Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів.
25 Січня 2021
Тренди та аналітика

Життя онлайн

У 2020 році офісні літучки перемістилися на платформи відеозв’язку Microsoft Teams і Zoom, ми відвідували віртуальні екскурсії, використовували пробні підписки всіх стрімінгових сервісів і навчилися влаштовувати вечірки на відстані.

Фрази року: «Я теж не можу потрапити», «Мене чути?», «Я сьогодні без камери». Ми дізналися, що таке електронний підпис, відкрили для себе подкасти та проаналізували цінності.

Залишилося підсумувати, які digital-навички здобули в попередньому році.

 1. Встигнути все

«Якось у п’ятницю я слухала три різних кола трьома різними мовами: російською, українською та англійською, — розповідає аналітик Альона Гринько, — Два телефони, дві пари навушників по одному у вухо, і планшет із включеним звуком. Майже нічого не пропустила».

Пропозиція влаштувати відеоконференцію — сьогодні вже буденна звичка, як раніше зробити перерву на каву. Тільки простіше і зручніше — ніякої прив’язки до місця, економія часу на дорогу, можливість перебувати одночасно на декількох зустрічах.

Онлайн поглинув багато сфер: спорт, навчання, навіть прийом у лікаря. Судячи з усього, етап заперечення позаду. Ми встигли звикнути до нової реальності, і чи захочемо повертатися до минулої?

Порада: Для зручної роботи команд поза офісом і зустрічей із відео використовуйте Microsoft Office 365 і сучасний сервіс StarTeams від Київстар. Більшість бізнес-тарифів уже містять ці сервіси — без додаткової плати.

 1. Підпис онлайн

Цифровий підпис — не нова послуга. Але попит на використання ЕЦП значно виріс саме у 2020-му. Як з’ясувалося, це просто, надійно й без ризику для здоров’я, як під час особистих зустрічей.

«Почала укладати авторські договори з письменниками через сервіс обміну електронними документами. Коли підписала свій перший договір онлайн, з гордістю написала про це до робочого чату, — каже проєктний менеджер видавництва «Портал» Ірина Мартиненко. — Пояснюю авторам та ілюстраторам, як отримати цифровий підпис, щоби вони не приїжджали до офісу, і навіть розробила інструкцію. Майже 90 % авторів погоджуються. Оформлення займає максимум 20 хвилин, а поставити підпис — пару хвилин у зручний час, не виходячи з дому».

Порада: Дуже зручно підписувати документи зі смартфона за допомогою Mobile ID від Київстар. А ще — замініть стоси паперів на зручні електронні документи в системі Star.Docs і діліться ними в один клік.

 1. Кінець піратської епохи

У першому кварталі 2020 року до потокового сервісу Netflix приєдналося понад 15 млн нових передплатників. У тому числі й українські кіномани.

Неліцензійні сайти, м’яко кажучи, не вражають якістю зображення. Улюблені кінотеатри замінили різні відеоплатформи. Також зростає популярність електронних бібліотек і додатків з офіційними музичними релізами. Сподіваємося, що звичка платити за контент закріпиться надовго.

Порада: З 4G від Київстар улюблені фільми, книги й аудіо будуть доступні вам у будь-який зручний час без затримок у завантаженні.

 1. Наполеонівські плани

«Оплатила курс, але подивилася тільки вступну лекцію» — знайома ситуація. На початку карантину в нас були грандіозні плани: вивчити нові мови, відвідувати онлайн-тренування та «можна ще послухати про науку щастя». Але так не сталося.

Наприкінці 2020-го ми засвоїли урок і навчилися фільтрувати інформацію. Ще бувають промахи, але пройти всі на світі курси вже не намагаємося.

Порада: Доступ до знань без кордонів без додаткової плати — у тарифах Київстар: до ваших послуг універсальна інтернет-енциклопедія Вікіпедія й освітня платформа Prometheus.

 1. Уроки ніхто не скасовував

У 2020-му з діджитал-інструментами довелося познайомити й дітей, і пенсіонерів. Віртуальні школа й дитсадок — ще той виклик для працюючих батьків. Для вчителів це стало справжнім випробуванням — багато з них, зважаючи на вік, не могли похвалитися званням гуру сучасних технологій. Навчити маму-вчительку запускати онлайн-презентацію часом було досить складним завданням.

Порада: Старшим людям непросто освоїти digital-процеси. У зв’язку з цим Київстар створив навчальний відеокурс «Смартфон для батьків», який допоможе розібратися з багатьма базовими функціями.

 1. QR-меню

Наслідком першого локдауна стало інтерактивне меню. Хочеш зробити замовлення — скануй QR-код на столі. Мета такого рішення — мінімізація контактів.

QR- коди винайшли не вчора, ще в 90-х. Але сьогодні навіть противникам прогресу не обійтися без цифрового сканера. Їсти всім хочеться!

 1. Супермаркет у смартфоні

Купувати одяг або електроніку в інтернеті ми давно навчилися. А ось харчові продукти все-таки воліли вибирати своїми руками, перечитавши всі терміни та склад.

Минулого року нам довелося переглянути свої переконання. Але продуктовий онлайн-шопінг виявився навіть дуже зручним. Спочатку, щоправда, доставка могла займати кілька днів. З часом ситуація покращилася: окрім нескінченного числа кур’єрських служб, супермаркети почали доставляти замовлення самостійно.

Після карантину звичка не зникла. Адже це практично: краще направити свої час і сили на корисніші заняття, ніж тягати важкі пакети.

Порада: Якщо ваша компанія пов’язана з онлайн-замовленнями й хочете підвищити ефективність спілкування з клієнтами, у цьому допоможе Віртуальна мобільна АТС — хмарна платформа, яка дає змогу об’єднати всі мобільні та фіксовані телефонні номери вашої компанії в єдину корпоративну мережу, автоматично розподіляти вхідні виклики на потрібних менеджерів, вести статистику звернень і робити запис розмов, щоби поліпшити обслуговування. Така робота з дзвінками збільшить лояльність клієнтів і не вимагатиме великих витрат, оскільки не потрібно купувати дороге обладнання — усе підключається через хмару.

 1. Квартирний туризм

Скільки цікавих місць ми відвідали у 2020-му! Побачили Римський Колізей, індійський Тадж-Махал, досліджували музей Орсе в Парижі й навіть підкорили Монблан.

Тепер усе можна подивитися за добу: поснідати з краєвидом на Ейфелеву вежу, вдень відвідати печеру Шові у Франції, після насолоджуватися неземним заходом на березі Індійського океану. Звісно ж, онлайн!

 1. Домашній тренер

У 2020-му діджитал-трансформація торкнулася і спорту. На карантині були всі тренажерні зали, танцювальні студії. Унаслідок виріс попит на спорттовари для домашніх тренувань. Така схема поки що не спрацювала з басейнами, але, можливо, це справа часу?

Порада: Продуктивним тренуванням у режимі онлайн допоможе FitStar — ваш особистий фітнес-коуч у смартфоні. Усі програми занять розробили дворазовий володар титулу «Найсильніша людина світу», президент Федерації стронгмену України — Василь Вірастюк, чемпіон світу зі стронгмену — Сергій Конюшок і професійна команда тренерів. Додаток доступний для всіх користувачів із пристроями Android і iOS.

 1. Сімейний пітч

Хоч робота й перемістилася додому, наради ніхто не скасовував. У 2020-му настав золотий час платформ відеозв’язку Zoom і Teams. Але часто на дзвінках окрім самих співробітників були присутні їхні діти. Для них робочі зустрічі — чудовий спосіб розповісти про улюблену іграшку, познайомити всіх із котом і змусити батьків червоніти. Як показав досвід, збори з дітьми — не така вже й проблема, особливо, якщо вчасно вимикати мікрофон.

Порада: Дуже важливо, щоби дім не перетворювався в офіс на всі 100%. Потрібно обов’язково залишати час і для неофіційних онлайн-чаювань — вони створюють теплу дружню атмосферу і згуртовують колектив. Це нова частина корпоративної культури, яка теж тепер із діджитал-акцентами. Знайдіть у своєму графіку час для приємних зустрічей!

 1. Цифровий етикет

Відеоконференції замінили живе спілкування, однак і цей формат має свої правила. Судову повістку за жахливу поведінку не отримаємо, але засудження присутніх цілком можливо. Ми ж усі культурні люди! Не варто сидіти на фоні безладу, включати камеру під час обідньої перерви, постійно спізнюватися або перебивати співрозмовника. Та й піжама не найкращий дрес-код.

Порада: У сервісах Teams і StarTeams можна підставити відповідний для зустрічі фон. Щоби вашій нараді не завадили будь-які технічні неполадки, подумайте про стабільний швидкісний інтернет. З мобільним 4G від Київстар спокійно плануйте зустрічі без хвилювань щодо якості підключення.

 1. Шоу без бізнесу

На карантині зірки замість Олімпійського стадіону збирали рекордні перегляди лайв-стрімів. «Король вовчиць» перевершив усіх, влаштувавши перше у світі шоу в доповненій реальності.

Сучасні технології довелося освоїти й майстрам сценічного мистецтва. Онлайн-трансляції пропонували як нові (Дикий театр, «Чорний квадрат»), так і класичні заклади (Театр російської драми ім. Лесі Українки). А в Театрі на Подолі запустили віртуальні постанови з 3D-технологіями.

Шекспіра напам’ять не вивчили, але як варіант карантинного заняття — зійде. Але вже з нетерпінням чекаємо живих концертів, зустрічей і емоцій.

Порада: У колекції бібліотеки Київстар ТБ понад 10 000 фільмів і серіалів на будь-який смак ― чим не привід відвідати з сім’єю домашній кінотеатр? І для абонентів Київстар трафік не тарифікується, якщо вони користуються додатком на смартфоні чи планшеті.

 1. Усміхаємося, зараз вилетить скрін

Раніше ми збиралися з друзями, щоби випробувати нову настільну гру. Сьогодні місце зустрічі — онлайн, а привід завжди знайдеться: день народження в прямому ефірі, спільна вечеря або просто потеревенити. І, звісно, традиційне фото на пам’ять із допомогою скріншота.

«А можна пораду щодо вибору вина до мого замовлення?» І, справді, можна: в одному зі столичних ресторанів клієнтам пропонують відеоконсультацію офіціанта.

Zoom-вечірки врятували не один вечір п’ятниці. Але з часом віртуальне спілкування набридло й ми потихеньку вибираємося в офлайн. Хоча для багатьох новорічні свята пройшли повз галасливих компаній. Усе ж безпека важливіше за веселощі.

Порада: Завдяки опції «Together mode» в Teams і StarTeams можна всіх учасників помістити в різні простори: на морське узбережжя, у затишне кафе або навіть космічну станцію. Життя онлайн ― не привід обмежувати себе у виборі красивого місця для зустрічі!

Теги
Підписатись на розсилку