Головна / Новини / Бізнес рішення / Як державі перенести сервіси для громадян у хмару. Досвід з Британії

Як державі перенести сервіси для громадян у хмару. Досвід з Британії

Як державі перенести сервіси для громадян у хмару. Досвід з Британії, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №1
Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів. Ми маємо велику експертизу в сфері великих даних, хмарних рішень, інтернету речей та М2М. Cеред інструментів, які пропонуємо: рішення для працівників, аналітики, комунікації з клієнтами, побудови надійної ІТ-інфраструктури, безпеки, ІоТ рішення для бізнесу та держави. Своїми знаннями […]
28 Квітня 2022
Бізнес рішення

У британському графстві Ноттінгемшир місцева влада вирішила перенести свою ІТ-інфраструктуру до хмари. Це мало покращити обслуговування для понад 800 тисяч громадян округу та оптимізувати витрати бюджетних коштів. Складність завдання була в тому, що до хмарної платформи потрібно було мігрувати 750 важливих програм, роботу яких не можна було зупиняти. Рішення ІТ-відділ знайшов у сервісі Azure VMware Solution від Microsoft.

Як державній установі в Британії вдалося швидко та якісно почати працювати у хмарі, читайте у матеріалі Kyivstar Bussines Hub.

Стаття підготовлена за матеріалами компанії «Microsoft»

 

Розпочинаємо трансформацію

У графстві Ноттінгемшир є кілька офісів, які координують різноманітні послуги для громадян округу — від соціальних питань до переробки сміття. Керує всіма процесами Рада графства завдяки розвинутій ІТ-системі. Щоб покращити свою роботу, місцева влада вирішила впродовж п’яти років поступово перенести 750 додатків з локальних дата-центрів у хмарне середовище. Це дозволило б оптимізувати робочі процеси, швидше впроваджувати інновації та зменшити витрати на підтримку локальної інфраструктури, наприклад серверів та мережевих пристроїв.

Міграція в хмару ускладнювалася як пандемією коронавірусу, так і складними технічними завданнями. Кількома роками раніше Рада графства вже намагалася переносити деякі свої сервіси з фізичного дата-центру у хмару, але виявилося, що кілька складних програм перемістити самотужки було неможливо. Тому цього разу установа звернулася до компанії Microsoft та її сервісу Azure VMware Solution.

Azure VMware Solution — це хмарна служба, яка спільно розроблена компаніями Microsoft і VMware. Вона дозволяє запускати інфраструктуру VMware на платформі Azure, забезпечуючи тим самим швидку міграцію з локальних серверів до хмари без зайвих зусиль та ризиків втрати даних.

Компанії, які обирають Azure VMware Solution, виділяють для себе такі переваги:

  • Легка масштабованість та автоматизація рішення.
  • Можливість використовувати на базі Azure вже звичних інструментів для віртуалізації, на кшталт VMware vSphere, vSAN, vCenter.
  • Модернізація робочих навантажень VMware за допомогою вбудованого керування та інших служб Azure.
  • Високий рівень захисту даних завдяки інтелектуальній системі безпеки від Microsoft.

Як результат, Рада графства Ноттінгемшир перенесла в Azure приблизно половину своїх додатків за допомогою Azure VMware Solution. На локальній інфраструктурі ІТ-відділ залишив лише ті програми, які з нормативних чи законодавчих причин не можна розміщувати у хмарах.

Гнучкість та безпека сервісів від Azure

Одна з причин, чому ІТ-відділ Ради обрав саме рішення від Azure, — це вигідна модель ціноутворення. Організація може сплачувати лише за ті ресурси платформи, які вона використовує. Це дозволяє гнучко збільшувати чи зменшувати робочі навантаження, залежно від поточних задач установи. Не потрібно й купувати або орендувати власні сервери, якщо ІТ-відділ захоче розширити можливості одного зі своїх сервісів для громадян. Водночас калькулятор цін Azure допомагає завчасно спрогнозувати усі операційні витрати, що надзвичайно важливо для урядової організації, яка працює за кошти платників податків.

«Ми використовуємо зарезервовані екземпляри віртуальних машин Azure усюди, у тому числі для нашого рідного Azure IaaS. Це дає нам 55-відсоткове зниження вартості віртуальної машини впродовж трьох років», — каже Роб Уайльд, керівник платформ Ради графства Ноттінгемшир.

Як державна установа, Рада Ноттінгемширу має щорічно проходити сертифікацію щодо захисту даних та контролю за їхнім розміщенням. Через законодавчі обмеження організація не могла передавати частину інформації за межі країни, тому ІТ-відділ скористався центрами обробки даних Azure, що розташовані лише у межах Великобританії.

Щоб перемістити якомога більше даних в Azure, ІТ-команда спиралася на інноваційні сервіси від Microsoft, зокрема на Azure App Service.

Azure App Service — це повністю керована платформа на основі хмарних обчислень для розміщення вебсайтів і вебдодатків. Сервіс дозволяє швидко створювати, розгортати та масштабувати вебпрограми та API за обраними умовами. ІТ-фахівці можуть працювати з .NET, .NET Core, Node.js, Java, Python або PHP у контейнерах або під керуванням Windows або Linux.

«Ми використали рішення Azure VMware, щоб перенести наші локальні віртуальні машини на Azure, не хвилюючись про інші деталі міграції, які б ускладнили перехід до рідної інфраструктури IaaS. Що стосується наших обмежених вебдодатків, які працюють лише на локальних на віртуальних машинах, то ми перемістили більшість із них із моделі IaaS до функції вебпрограм служби Azure App Service», — пояснює Роб Уайльд, керівник платформ Ради.

Роб Уайльд також зазначає, що значно полегшила міграцію до хмари постійна підтримка від фахівців Microsoft. Завдяки цьому ІТ-команда Ради завершила весь проєкт дистанційно, навіть попри розпал пандемії коронавірусу.

Постійний розвиток

Міграція ІТ-інфраструктури у хмару позитивно змінила роботу працівників Ради Ноттінгемширу. Роб Уайльд каже: «Наша команда нарешті змогла відійти від рутинних завдань, на кшталт виправлення технічних помилок чи оновлення серверів. Натомість вона може створювати більше проєктів, які принесуть користь жителям Ноттінгемширу».

ІТ-відділ на міграції основних сервісів не зупинився: спеціалісти продовжують вдосконалювати та оптимізувати свою ІТ-інфраструктуру. Наприклад, щоб ще більше зменшити витрати на сховище, вони переносять менш важливі дані з Azure VMware Solution до Azure Files.

Azure Files — це служба зберігання файлів у сховищі Azure, яку використовують для спільного доступу до файлів у хмарі. Сервіс дозволяє працювати з даними віддалено або локально через API за допомогою шифрованого зв’язку.

Керівник платформ Ради графства Ноттінгемшир Роб Уайльд каже: «Ми будемо використовувати Azure VMware Solution для будь-якого нового сервера, який за нормативами може працювати у хмарі. Ось наскільки ми віддані цій гнучкій та сучасній технології».

Державні організації в Україні можуть скористатися усіма можливостями Azure для власної інфраструктури та покращення бізнес-процесів завдяки Київстар, який є партнером Microsoft уже понад п’ять років. Фахівці оператора не лише допомагають почати працювати з сервісами Azure, а й консультують в разі виникнення проблем чи запитів індивідуального характеру, з урахуванням особливостей організації. Київстар підтримує своїх корпоративних клієнтів, щоб міська влада та громадські сервіси в Україні продовжували працювати навіть під час війни.

Більше сервісів, які стануть у пригоді компаніям саме зараз — для продовження або відновлення роботи в умовах воєнного стану — шукайте на спеціальному лендінгу від Київстар.

Теги
Підписатись на розсилку