8 хв читати
Головна / Новини / Бізнес рішення / Як Web Application Firewall захищає вебдодатки від хакерських атак?

Як Web Application Firewall захищає вебдодатки від хакерських атак?

Як Web Application Firewall захищає вебдодатки від хакерських атак?, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №1
Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів.
20 Червня 2023
Бізнес рішення

Прогнозується, що розмір ринку фаєрволів для захисту вебдодатків (Web Application Firewall, WAF) до 2027 року досягне майже $14 млрд. На це вливає стрімкий розвиток Інтернету речей, хмарних рішень для бізнесу та недосконалі традиційні фаєрволи, які не в змозі надійно захищати ресурси компаній від сучасних кіберзагроз. Тому щоб ви були в курсі, як можна убезпечити вебдодатки компанії, розповідаємо детальніше про WAF.

 

Що таке Web Application Firewall?

Web Application Firewall (WAF) — це надійна система захисту вебдодатків компанії від потенційно шкідливого або небезпечного трафіку з інтернету. WAF моніторить http-трафік між вебдодатком та інтернетом, а потім відфільтровує виявлені загрози. Ми вже розповідали, що фаєрвол у перекладі означає «протипожежна стіна». Він ніби безпечний мур захищає ресурси бізнесу від кібератак.

WAF працює з дотриманням набору політик, які допомагають визначити, який трафік є шкідливим, а який безпечним. Іншими словами, Web Application Firewall як суровий охоронець на вході до приватного корпоративного заходу. Він допускає усіх гостей, хто присутній у білому списку, має запрошення та відповідає дрес-коду.

Як Web Application Firewall захищає вебдодатки від хакерських атак?, автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №2

Від яких кіберзагроз захищає WAF?

Web Application Firewall убезпечує від різноманітних типів хакерських атак, наприклад:

 • SQL Injection (SQL ін’єкції). Це спосіб злому додатків, які працюють з базами даних (БД), коли зловмисник може змінювати, видаляти або отримувати конфіденційну інформацію з БД.
 • Remote Code Execution (RCE) або віддалене виконання коду. У цьому випадку хакер використовує вразливість вебдодатка, щоб запустити власний шкідливий код на сервері компанії з метою отримання незаконного доступу до нього.
 • Cross Site Scripting (XSS) або міжсайтовий скриптинг. Зловмисник впроваджує зловмисний скрипт у вебсторінку, який потім запускається в браузері користувача. Так можна отримати доступ до сесійних cookie, перехоплювати дані відвідувачів ресурсу або модифікувати вебсторінки.
 • Cross Site Request Forgery (CSRF) або міжстайтова підробка запитів. Під час цієї атаки авторизованого користувача вебдодатка змушують виконати небажані дії без його попередньої згоди або усвідомлення. Тобто хакер використовує довірливість вебдодатка до випадкового коду, який він впроваджує від імені справжнього користувача.
 • Bruteforce або вибір паролів. Це атака на аутентифікацію, коли зловмисник підбирає усі можливі комбінації логінів та паролів, доки не знайде правильний варіант. Завдяки вдалому зламу хакер отримує доступ до облікового запису чи ресурсу.
 •  
  Це деякі з кіберзагроз. Насправді їх набагато більше. І усі вони потенційно небезпечні для бізнесу. Але захист є — це Web Application Firewall. Українські компанії можуть налаштувати його за допомогою телеком-оператора Київстар. Просто перейдіть на сайт та замовте консультацію нашого спеціаліста.

  Переваги Web Application Firewall для бізнесу

  Ось кілька переваг WAF:

  1. Впроваджувати сервіс можна так, як зручно компанії: як програмне забезпечення, пристрій або отримувати його як послугу.
  2. Політики налаштовуються відповідно до унікальних потреб вебдодатка окремого підприємства.
  3. Сервіс допомагає уникнути втрати конфіденційної інформації, пошкодження репутації бізнесу та втрати довіри клієнтів.
  4. WAF допомагає знизити вплив кібератак та мінімізує витрати на відновлення після негативних інцидентів.
  5. Використовувати WAF для безпеки даних та вебдодатків можуть представники багатьох напрямків: фінанси, ритейл, медицина тощо.
  6. Сервіс допомагає захистити вебдодатки від спроб їхнього перевантаження, забезпечує стабільну роботу та неперервність бізнесу.

   
  З іншими рішеннями для кіберзахисту, такими як Next Generation Firewall, Email Security, Backup and Recovery тощо, ви можете ознайомитися на сайті Київстар Бізнес.

  Теги
  Підписатись на розсилку