На сайте ведутся технические работы, в связи с чем возможно некорректное отображение статей. Просим извинить за временные неудобства.

Стартап – пігулка від реальної проблеми

Для створення стартапа не обов’язкова технічна освіта – потрібне розуміння проблеми, яку ти хочеш вирішити. Засновниця проекту Nravo Kids та учасниця телеком-акселератора ВДНГ-TECh за підтримки Київстар Наталія Табачин розповідає, як створила ІТ-стартап, ставши мамою.

Освіта для освіти

Я навчалася на економічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка, на кафедрі кібернетики. До речі, прочитала інтерв’ю засновника стартапа Goodweather, який також є учасником телеком-акселератора ВДНГ-TECh за підтримки Київстар, і була здивована, що в нього така сама освіта.

На мою думку, щоб створити стартап, не потрібно мати технічну чи економічну освіту, треба розуміти проблему, яку хочеш вирішити.

В ІТ-галузь я прийшла не одразу. До того я працювала у великій мережі ресторанів. Коли народилися мої хлопчики-двійнята, я зрозуміла, що треба рухатися вперед, і спробувала створити власний стартап. Ідею Nravo Kids підказали мої хлопці – активні користувачі планшета і любителі ігор. Мені, як мамі, дуже хотілося знайти для них якісний та справді розвивальний контент, бажано ще й україномовний.

Якщо не знайти, то зробити!

Проекту Nravo Kids уже 2,5 роки. За цей час ми випустили три розвивальні гри для дітей дошкільного віку. Першою була «Хто у горах?»,вона нагадує популярні на Заході ігри-хованки (peek-a-boo). Гра розвиває логічне мислення і допомагає дітям вивчити назви та голоси тварин, опанувати просту лічбу до 10.
Наш проект соціальний, тому успіх полягає у збільшенні кількості завантажень гри. У нас хороші рейтинги застосунків у маркетах. Ми маємо спільний проект із компанією Microsoft «Світ добра» – гра, яка вчить бути добрими. Цей проект охопив аудиторію у чотири мільйони людей. Він привернув увагу багатьох ЗМІ та неодноразово відзначений нагородами.

IMG_0097Аби малеча менше часу проводила за планшетом, ми розробили друковані набори для дитячої творчості «Творчі Нравки». Їх можна безкоштовно завантажити на нашому сайті.
Ще одна складова проекту – формування активної спільноти батьків. На сторінці у Facebook «Спільнота Nravo Kids» ми розповідаємо батькам про переваги та недоліки розвивальних мобільних ігор та як продовжувати розвиток дітей після того, як планшет вимикається.

Нон-стоп

Життя – постійний рух. Але за умови безперервної підзарядки. Мене, приміром, надихає сім’я. А також команда, друзі, події, книжки та сонячні дні.

Знаю не з чуток, як буденність може тебе засмоктати. Аби не піддатися їй, спостерігаю за іншими проектами, стартапами та цікавими особистостями.

Три must have для стартапа

Перша і найважливіша порада стартапам – визначати свої справжні цілі. Не лише чого ти хочеш досягли, але й навіщо. Лише потім переходити до стратегії реалізації.
Must have поради:
• безперервно навчатися, не зупинятися на досягнутому;
• спілкуватися з людьми, які досягли своєї мети і можуть поділитися досвідом;
• мати сили змінити цілі за потреби, але не зраджуючи власних цінностей.

Яким має бути український стартапер?

По-перше, треба добре знати свій ринок. По-друге, розуміти, що 90% проектів не виживають, тому треба постійно боротися, вчитися та розвиватися. Зараз світ настільки щільний, а ринки взаємопов’язані, що стартапер у будь-якій країні – це той, хто бачить проблеми людей і знаходить шляхи їхнього вирішення, створюючи якісні послуги, високотехнологічні ноу-хау і фактично змінюючи світ.

Nravo Kids

Наша маленька команда дуже наполеглива. Ми плануємо випустити ще багато корисних застосунків для дітей, залучити до партнерства великі компанії, які поділятимуть наші цінності. Хочемо охопити різні напрямки розвитку дошкільнят. Ми прагнемо об’єднати всі ігри в одну платформу, щоб кожна мама знала: обираючи бренд Nravo Kids, вона дійсно отримає якісний продукт для розвитку своєї дитини.

IMG_0096
Також плануємо продовжувати випускати друковані «Творчі Нравки» як доповнення до кожної гри Nravo Kids.
У нашій команді різні люди і, крім професійних досягнень, кожен має дуже цікаві хобі: від розведення рибок і формування ландшафту акваріумів до написання книжок і ведення блогу, від пошиття подушок власного бренда до розведення кімнатних рослин та володіння різними техніками живопису. Але зараз усі натхненно працюють над випуском нової гри для дошкільнят про правила дорожнього руху Busy Wheels: Сity Bus.

24.11.2016
Что нового
Популярно