На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

3G літає

Бізнесмени поділилися досвідом використання 3G від «Київстар»

У перші тижні запуску 3G користувачі охоче розповідали про результати тестування швидкості мобільного інтернету, прикидали, на скільки вистачить трафіку. Усі потроху звикли до того, що в деяких закладах 3G кращий, ніж місцевий Wi-Fi. Доступність мережі скрізь  і усюди вплинула на поведінку користувачів. Одні почали слухати онлайн-курси дорогою на роботу, інші закинули читання, адже в інтернеті цікавіше. Ми опитали лідерів думок української IT-спільноти, як вони оцінюють 3G та як швидкісний інтернет вплинув на їхнє життя.

Дмитро ДУБІЛЕТ, IT-директор ПриватБанку

3G радує! Користуюся сам і раджу іншим. Серед інших, наприклад, наші банкомати. Ми зможемо підключити до мережі наші банкомати/термінали. Завдяки 3G розраховуємо різко скоротити витрати на інтернет-канали. Зараз переводимо їх на зв’язок третього покоління, але це тривалий процес. З власного досвіду використання додатків – став, нарешті, нормально працювати Google Maps. Для мене у Києві це завжди дуже актуально.

Євген СИСОЄВ, інвестор, фонд AVentures Capital

Якість зв’язку у Києві тепер хороша i може бути порівняна з США та країнами Європи. Покриття тестую у центрі столиці, у передмістя виїжджаю лише в аеропорт.

Як змінилися звички? Нарешті почав більше працювати під час поїздок. Я 50% часу проводжу за кордоном, і в Україні моя ефективність завжди падала: по кілька годин на день зникав зв’язок, неможливо було працювати з документами та поштою. Тепер ефективність зросла завдяки роботі у дорозі.

З появою 3G почав із мобільного завантажувати і надсилати документи через Dropbox, повноцінно працювати з поштовим клієнтом для iOS, бронювати авіаквитки і готелі з телефону. А також слухати музику онлайн за допомогою додатка VOX Loop і грати зі своєю кішкою з телефону через Petcube.

3Ж 500 уа

Коментар «Київстар»

Компанія не обмежує клієнта щодо способу, у який він використовує послугу. Це може бути і смартфон, і планшет, і ноутбук, підключений будь-яким зручним для абонента способом до терміналу з SIM-картою. До того ж ми пропонуємо економні способи бути завжди online з декількох пристроїв одночасно, без додаткових рахунків і номерів, з послугою «Інтернет SIM-пара».

 

Влад ВОСКРЕСЕНСЬКИЙ, CEO InvisibleCRM

У мене все о’кей: пошта, браузинг, відео – усе працює. 3G від «Київстар» у Києві літає, і часом швидше, ніж у Кремнієвій долині. Ймовірно тому, що менше користувачів і частіше стоять вишки: усе-таки Київ – компактніший.

Щодо використання нічого не змінилося, радше просто розв’язалися руки. Раніше я мав змогу так користуватися телефоном лише за кордоном або в зоні дії Wi-Fi, а тепер можу і в Києві. На відміну від передмістя. Але це, сподіваюся, питання часу.

Щодо недоліків, то іноді зникало покриття, але це траплялося десь у глибині деяких ресторанів і ненадовго. Не можу згадати, щоб хотілося викинути телефон, бо він мене дратував.

Погано те, що не можна використовувати 3G для створення точки доступу Wi-Fi з телефону. Тоді можна було б працювати у дорозі з ноутбуком чи планшетом. Мені така послуга необхідна, я б за неї заплатив. Хоча, можливо, це все-таки не прогалина оператора, а я не до кінця розібрався.

3G-працюэ-як-блискавка_1

Микола ПАЛІЄНКО, глава Prom.ua

3G – це те, до чого швидко звикаєш і розумієш, наскільки зручно постійно мати доступ до інформації. Запізніла, але потрібна технологія, яка підвищує якість життя і підганяє розвиток електронної комерції. Якість зв’язку «Київстар» хороша, швидкість висока, особливих проблем не було. Іноді Wi-Fi в аеропорту працює гірше, ніж 3G-зв’язок.

Ілля КЕНІГШТЕЙН, інвестор, підприємець

Зв’язок працює стабільно і чудово, жодних проблем не помічав. Щодо галасу про старт в Україні 4G: не бачу великої різниці між 3G і LTE. У США, наприклад, третина країни ще не покрита LTE, і якогось дискомфорту немає.

3Ж 800 уа

Коментар «Київстар»

Під час запуску 3G-мережі ми модернізуємо свої базові станції таким чином, аби у майбутньому якнайшвидше розгорнути мережу 4G (LTE) шляхом оновлення лише програмного забезпечення. Коли станеться запуск LTE у країні, наша мережа буде співіснувати з GSM, щоб усі користувачі GSM-пристроїв залишалися на зв’язку, але на поточний момент перехід до 4G в Україні, навіть за активного сприяння держави, ще недоцільний з огляду на невелику кількість LTE-ґаджетів у населення.

 

Дмитро Лисицький, CEO AllBiz

Я перейшов з МТС на «Київстар». Щойно в МТС з’явилася можливість підключити 3G, я відразу нею скористався, суттєво переплативши за пакет. Як технічно грамотна людина я розумів, що це – роумінг через «Тримоб», але за мною залишався мій номер і я міг користуватися 3G. На жаль, покриття «Тримоб» навіть у Києві не відповідає вимогам. В офісі мені доводилося перемикати оператора, бо покриття не було. Тож я перейшов на «Київстар», адже запевнення МТС про те, що «все скоро буде», звучали безперспективно.

Я дуже люблю музику, і саме із включенням 3G в Україні Apple запустив Apple Music. Тож тепер їду містом і слухаю Apple Music. Крім того, припинив користуватися жахливим Wi-Fi Bar: їхні героїчні спроби монетизації Wi-Fi занапастили сервіс, і тепер я користуюся Wi-Fi лише там, де він добре працює.    

Коментар «Київстар»

На сьогодні мережа 3G доступна вже в 283 населених пунктах.

Супершвидкий інтернет у Коблеві ми налагодили у серпні. Так само забезпечили якісне покриття більшості курортних зон у південних і західних регіонах нашої країни, таких як Іллічівськ, Кароліно-Бугаз, Затока, Залізний Порт, Лазурне, Скадовськ, Буковель, Трускавець, Моршин, Шацьк тощо. Запуску 3G в комерційну експлуатацію в кожному новому населеному пункті передує етап тестування, на якому усуваються всі можливі неполадки. Надалі, протягом місяця після запуску, постачальники обладнання оптимізують деякі параметри його роботи і проводять більш тонке налаштування.

За матеріалами ain.ua

16.09.2015
Що нового
Популярне