На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Сім принципів успішного топа

Звільняти людей непросто, але якщо вже вирішили, слід робити це без зволікань.
Максим Праздников

1. Постійний рух і самоосвіта. Якщо людина припиняє рух, вона зупиняється у своєму розвитку. Необхідно завжди намагатися відкривати для себе щось нове у своїй сфері і вивчати інші напрямки. Потрібно розуміти, що яким би фахівцем ти не був, завжди в твоїй галузі знайдеться те, чого ти не знаєш. Ніколи не зупиняйтеся і постійно навчайтеся: це може бути друга освіта, курси або ж вивчення іноземної мови, тренінги. Обов’язково читайте книги. Є гарна фраза: «Люди, які читають книги, завжди будуть керувати людьми, які дивляться телевізор». 

2. Нерозв’язних проблем немає. Існує питання ресурсів, які ви отримуєте для вирішення завдання, і складність самого завдання. Якщо у вас є необхідні ресурси, можна зробити що завгодно. В такому випадку виникає питання доцільності: наскільки отриманий результат виправдовує витрачені на нього ресурси і час. Якщо перед вами проблема, то варто розглядати її як завдання, яке потрібно вирішити, і шукати кращий спосіб цього досягти.

3. Люди завжди працюють із людьми. У спілкуванні з колегами треба вміти їх слухати. Ви не знаєте всього, а ваш партнер, скоріш за все, краще за вас розбирається в своїй тематиці. Завжди потрібно намагатися зрозуміти співрозмовника і його мотиви.

4. Є процеси обговорення, ухвалення рішень та їх реалізації. До початку втілення в життя питання можна і треба обговорювати. Прислухайтеся до своїх працівників, кожен з них фахівець у своїй сфері. Але щойно ви приймете якесь спільне рішення, далі його слід тільки реалізовувати. Демократія доречна лише до цього моменту.

5. Намагайтеся не допускати конфліктів. Якщо вони вже виникли, шукайте першопричину — зовнішню чи внутрішню. Далеко не завжди зовнішній прояв буває причиною конфлікту, він може бути на іншому рівні, значно глибше. Важливо «докопатися» до цієї причини. Можливо, у людини поганий настрій або якісь проблеми вдома. Зрозуміти ситуацію і відокремити одне від іншого — ось запорука успішного вирішення конфліктної ситуації.

6. Людина, яка чогось хоче досягти, повинна навчитися чути оточуючих, розуміти їхню точку зору. Важливо вміти прийняти чужі судження і дійти єдиного рішення. В ідеалі кожен повинен мати вчителя, наставника. Це чудово, коли поруч є людина, яка може підказати, проконсультувати допомогти. Якщо таких людей кілька — ще краще. На початку шляху слід визначити орієнтир, можливо зарубіжний, на успіхи якого можна рівнятися. І водночас знайти поруч з собою людину, на підтримку якої можна розраховувати.

7. Звільняти людей непросто, але якщо вже вирішили, слід робити це без зволікань. Є люди, які вміють себе красиво «продати». Вам здається, що вони розділяють цінності компанії і успішно увіллються в команду, а потім цього не відбувається. Необхідно це вчасно зрозуміти і відразу позбуватися таких співробітників. Не варто намагатися давати такій людині багато шансів. Вистачить двох.

20.03.2015
Що нового
Популярне