На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Аналізуй та заробляй

Додаткові можливості відеоспостереження

Відеоспостереження не лише засіб контролю, а й чималий масив даних, які можна аналізувати. З розвитком технологій з’явилися стартапи, здатні використовувати отриману інформацію з вигодою для бізнесу. Про проекти, що вже успішно діють за кордоном, читайте далі.

Prism Skylabs: Google Analytics для офлайн-магазинів

Каліфорнійський стартап Prism Skylabs заснований улітку 2011 року. Його мета – дати ритейлерам інструмент для аналізу поведінки покупців. Для цього потрібно завантажити безкоштовне ПЗ, яке визначить відеокамери у локальній мережі магазину. Згодом Prism аналізуватиме все записане відео, щоб показати схеми: у яких напрямках рухаються відвідувачі, а куди зовсім не йдуть, які продукти і вітрини розглядають найбільше, а на які не звертають уваги. Таким чином, з’являється можливість відстежити інтереси покупців та згідно з ними розташувати товари у маркеті. Якщо сервіс підключити у декількох магазинах, можна порівнювати їхні показники.

Монетизація. Для заробітку стартап використовує freemium-модель, за якої основний функціонал надається безкоштовно. Користувач платить лише за додаткові послуги.

Статус. Prism Skylabs уже залучив $24 млн від 26 інвесторів. У компанії працює близько 50 співробітників.

Camio: попередити з розумом

Стартап Camio заснований у 2013 році. Офіційний запуск продукту CamioCam відбувся у лютому 2014-го. Його мета – аналіз відео і розумні оповіщення. Для цього клієнту потрібно підключити свою веб- або IP-камеру, планшет або ноутбук до веб-сервісу. Вони аналізуватимуть відео, коли на записі щось рухатиметься, і вирішуватимуть, надсилати повідомлення чи ні. Користувач може вибрати в додатку місце на відео, де варто реагувати на рух. Приміром, якщо вибрати холодильник, то можна щоразу отримувати повідомлення про те, що хтось хоче під’їсти після шостої вечора.

Монетизація. Клієнт може використовувати одну веб-камеру або пристрій на базі Android з Camio безкоштовно. Збільшений пакет із підключенням кожної додаткової камери обійдеться у $9,9 на місяць.

Статус. Стартап привернув інвестиції у лютому 2014 року. Деталі угоди не розголошуються. Натепер у команді Camio близько 30 співробітників.

31.08.2015
Що нового
Популярне