На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

App fatigue: тренд втоми від застосунків

Є хороша новина: цього літа Apple планує запустити новий AppStore, який краще відображатиме контент, персоналізований під ваші потреби.
Денис Жаданов

Аналіз Google засвідчив, що на одному смартфоні встановлено близько 33 застосунків. Але нових завантажень стає дедалі менше. Інша статистика говорить про те, що 80% часу використання мобільного пристрою припадає на п’ять застосунків. Саме тому великі компанії на кшталт Google, Microsoft, Facebook борються за те, щоб бути на вашому HomeScreen. Вони намагаються створити основні мобільні програми.

Пошук в AppStore більше не працює

AppStore перетворився у величезне звалище. Механізм його роботи став незрозумілим і недоступним: 2 млн застосунків губляться, і навіть якісний App, який вирішуватиме проблеми користувачів, не підніметься над цією купою мотлоху. Про застосунки тепер складно дізнаватися, адже в усіх топ-чартах – мобільні програми, які випустили та розкрутили заздалегідь.

Є хороша новина: цього літа Apple планує запустити новий AppStore, який краще відображатиме контент, персоналізований під ваші потреби.

AppStore: Discovery тепер Distribution

Більшість незалежних розробників не виживають. Умови ринку дуже обмежують можливості для заробітку. Раніше AppStore був платформою discovery, люди постійно шукали нові застосунки (почитати, подивитися, пограти, похвалитися перед друзями). Тепер великі сервіси, наприклад, Google, Uber, Facebook, використовують програми для дистрибуції свого сервісу, не більше.

Раніше було простіше

Історія нашої компанії Readdle почалася 2008 року, відтоді ми на топових позиціях в AppStore. Сьогодні ми великий гравець, тому можемо говорити про тренди на ринку. 2016 рік – час, коли потрібно припинити створювати застосунки заради застосунків, лише наявність App уже не принесе вам успіху.

Коли 2008 року вийшов iPhone, Readdle була серед перших в Україні, хто його отримав. АppStore не існувало, і ми першими створили сервіс, який дозволяє користувачеві читати на пристрої документи і книги. Власне від цього походить назва компанії – Readdle.

У нас відразу з’явилося близько 60 тис. користувачів. В Apple дізналися про сервіс, зателефонували і сказали: «Згодом ми запускаємо AppStore і хочемо, щоб ви встигли виставити на ньому свої застосунки у перший же день». У нас було лише вісім тижнів, це були самі безсонні ночі в житті наших founders. Але ми змогли, і стали одними зі 100 девелоперів у світі, які представили свої продукти на AppStore у перший день.

Відтоді компанія розвивалася дуже бурхливо, багато застосунків Readdle перебувають у топ-чартах AppStore майже в усіх країнах. Сьогодні на сайті Apple, в розділі iPad Pro, наші App представлені як унікальні розширені можливості для роботи мобільного пристрою.

  • Readdle-довідка:
  • – 8 років роботи;
  • – 8 застосунків на AppStore;
  • – 45 млн завантажень (на жаль, не всі 45 млн завантажень були платними, на ринку дедалі важче продавати свою продукцію);
  • – постійні позиції у топ-чартах;
  • – ціна застосунка – від $ 3 до $ 5.
30.05.2016
Що нового
Популярне