На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Бізнес-інновації в соціальній галузі

Настав час «пересідати з коней» на щось прогресивніше.
Сол Сингер

Вважається, що основою інновації є якийсь винахід, але це не зовсім так. Будь-який бізнес або ідея стають інноваційними, коли знаходять спосіб нестандартного використання наявних технологій.

Колись люди, використовуючи коней, і не мріяли про автівки. Як говорив Генрі Форд, вони радше попросили б швидшого коня, ніж уявили б щось кардинально нове. Але нині в автомобілебудуванні людство досягло вершин.

Стрімке зростання інновацій у світі стало можливим завдяки створенню таких компаній. Те саме має статися у соціально значущих галузях бізнесу, таких як охорона здоров’я, освіта, містобудування. Настав час «пересідати з коней» на щось прогресивніше. Наприклад, створити і запровадити електронні карти пацієнта: дані про всі процеси в організмі хворого мають бути доступними для медиків у будь-якій лікарні. Щоб така система стартувала, для компаній зі сфери охорони здоров’я насамперед потрібно розробити IT-платформу. І тут затребуваними можуть виявитися не лише лідери цифрової галузі, але й невеликі фірми, якщо стануть першими розробниками новинки.

Ще більше простору для інновацій в освітній галузі. Процес навчання у всіх відбувається по-різному. Персональне навчання – основний принцип освіти у майбутньому. Викладачу потрібно розуміти настрій кожного школяра, бачити, що і як він робить. Для одних важливою є візуальна інформація, для інших – інтерактив, практичні навички тощо. Сучасна освітня система не розрахована на персональний підхід. Забезпечивши всіх учнів ґаджетами, успішність не підвищити. Це вкотре доводить, що технології не головне в інноваціях, але саме вони можуть допомогти змінити систему загалом. Онлайн-курси будуть одним з основних трендів найближчих років, у цьому зацікавлені великі компанії і сама держава. В України є всі передумови, щоб запустити ці процеси на рівні країни і влитися у загальносвітовий тренд.

Галузь містобудування також чекає на свій час. Умови життя в світі стрімко змінюються. Через посилення міграційних процесів можна говорити про швидку появу мегаполісів в Азії та Африці. І тут важливо усвідомити, що підхід щодо їхнього будівництва має бути іншим. Зміна способу життя позначиться на кількості споживаних ресурсів. Насамперед у містах, які потрібно перебудувати. приміром, одна з ізраїльських компаній вже розробляє концепцію населених пунктів без автівок. Якщо звільнити від них міста (а це 40% загальної площі), з’явиться більше місця для людей. Навіть враховуючи високу щільність населення, у таких мегаполісах жити буде комфортно завдяки відкритим просторам.

19.03.2015
Що нового
Популярне