На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Що цінують боси

Поки ти молодий фахівець, краще вкладати кошти у підвищення рівня знань і кваліфікації, щоб бути конкурентоспроможним і щоб тебе хотіли взяти на роботу. Тоді буде і впевненість у майбутньому cash flow.
Петр Чернышев
Президент Киевстар

Впливові боси, від яких залежить кар’єрне зростання співробітника, цінують уміння приймати непопулярні рішення саме в той момент, коли це потрібно. Непопулярні для всіх — і для оточуючих, і для себе особисто. Це лише балачки, що на роботу ходять пісні співати і займатися чимось радісним. Часто доводиться, приміром, скорочувати витрати, започатковувати проекти, з якими згодні далеко не всі, і закривати неефективні. В процесі когось доводиться засмучувати, когось примушувати. Якщо ж приймати рішення, якими задоволена більшість, то зазвичай це невигідно акціонерам, які володіють компанією. Висновок однозначний: тому, хто в бізнесі страждає популізмом, просунутися по службі важко.

Менеджера оцінюють за проектами. У таких компаніях, як «Київстар», протягом року їх обговорюється близько 200. Одні з них реалізуються, інші — навпаки, оскільки організація не в змозі витримати таку їх кількість. Одна з найпоширеніших помилок — розпочати роботу над проектом, приреченим на провал. Важливо, щоб менеджер зміг відмовитися від таких проектів, адже саме за цим його й оцінюватимуть.

Сash flow та ідеальні співробітники

У мене був бос, швед, який говорив: «Мій ідеальний співробітник — це 35-річний чоловік з двома дітьми і величезним кредитом на квартиру». На особистому досвіді я свого часу дійшов цікавого висновку. Будучи молодим і заробляючи невеликі гроші, я робив велику дурість, намагаючись відкласти пару сотень на чорний день. Але ж коли ти молодий, заробляєш $1000-1500 і при цьому намагаєшся відкласти з них $200-300, то позбавляєш себе багатьох задоволень. Адже сьогодні для тебе ці гроші означають набагато більше, ніж через п’ять років $2000 чи $3000 на місяць. Ось чому я всім молодим співробітникам раджу так не робити — прикро відкладати, відкладати, накопичувати, а потім у 35 років усвідомити, що зібрану за десять років суму можна легко відкласти за рік.

Поки ти молодий фахівець, краще вкладати кошти у підвищення рівня знань і кваліфікації, щоб бути конкурентоспроможним і щоб тебе хотіли взяти на роботу. Тоді буде і впевненість у майбутньому cash flow. А сьогоднішній cash flow не повинен серйозно напружувати. Я свою першу квартиру придбав у 33 роки в кредит, коли вже більш-менш нормально заробляв.

Баланс work/life: не бійтеся перепрацювати

Нині, особливо в Європі, модно розмірковувати про work/life-баланс. Вони там намагаються не перетрудитися. Я вважаю, що в Україні це питання взагалі не повинно стояти. Ми знаходимося в такій ситуації, коли якраз треба «перетруджуватися». Європа після Другої світової працювала по 16 годин на добу, і це було нормально. Якщо у когось не було роботи, той жив дуже бідно. Це тільки зараз там побудували такий лад, де людина може нічого не робити одразу після закінчення школи, при цьому не голодувати і навіть їздити відпочивати. У моєму житті робота займає настільки велике місце, що мені навіть важко відокремити особисті цілі від корпоративних. Наприклад, одна із моїх життєвих цілей (нарівні з тим, щоб дати своїм дітям найкращу освіту) — щоб «Київстар» процвітав.

20.04.2015
Що нового
Популярне