На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Думки про щастя

Наразі цей матеріал доступний лише російською. Ми працюємо над тим, щоб додати українську версію. Перепрошуємо за тимчасові незручності.


Існує безліч теорій про те, як стати щасливим і втримати щастя надовго. Та чи можливо це взагалі – постійно бути щасливим? І де саме шукати щастя?
У житті людей періодично відбуваються досить радикальні зміни. Це коли ті речі, на які ти опирався, – нібито сталі і постійні – трансформуються. Чи в такому стані невпевненості людина може бути щасливою?
На моє переконання, в стабільності немає щастя. Я категорично не погоджуюсь, що щастя – це стан. Щастя потребує руху!
Як тільки починаєш казати «я щасливий», – відразу виходиш із цього стану, перестаєш таким бути. Щастя – це процес. Це стан переінакшення, певний пошук самореалізації, перехід з одного рівня на інший.
За Арістотелем, щастя – це дії згідно з суттю буття людини. А що є суттю людини, що відрізняє її від інших істот? Це самосвідомість – розум, емоції, душа. Щаслива та людина, яка виражає свою самосвідомість.
Щастя – це гармонія душі, тіла, розуму та емоцій. Але цю гармонію не можна втримати надовго. Вона є миттєвою.
Ті ж компоненти потрібні і для щастя організацій. На компанію можна дивитись, як на живий організм, який має тіло – стратегію, душу – цінності, розум – візію й серце – місію. Якщо немає хоча б одного компоненту – система існує, але не живе.
Дуже часто місію пишуть без емоцій. В такому випадку краще не витрачати час і не писати її взагалі. Адже місія – це те, що має викликати емоції.

01.12.2014
Що нового
Популярне