На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Екологія - це я, або як економити енергію по-розумному

Разработанный сенсор подключается к основному электрокабелю и определяет, сколько электроэнергии потребляют разные приборы в квартире.

Як розробити прилад «на коліні» і зацікавити західних інвесторів.
Ідея створити інтелектуальну систему енергоменеджменту для будинку засновники українського стартапу Ecoisme виникла в громадському транспорті в результаті невдалого збігу обставин в 2013 році. Засновники проекту Іван Пасічник та Назар Мокринський їхали під Київ в маршрутці на черговий хакатон TeslaCamp. Там на форумі розробників вони повинні були представити систему створення 3D-моделі рельєфу місцевості на основі фотознімків з квадрокоптера.
Коли вже треба було виїжджати, хлопці виявили, що у квадрокоптера зламався стабілізатор камери. Проте, вони вирішили не відмовлятися від участі в заході, а по дорозі придумати абсолютно нову концепцію. Такий концепцією став сенсор, який може відстежувати споживання електроенергії побутовими приладами. Натхненням послужило пристрій американської компанії Pool Power. «Компанія Pool Power працює в галузі енергоменеджменту. Розроблене їй пристрій порівнює ваш витрата електроенергії з витратою електроенергії у ваших сусідів », – коментує маркетолог компанії Ecois.me Олександр Дятлов. Уже на Хакатони був зібраний і запрограмований прототип датчика, створені три сторінки сайту для виведення даних і представлена ​​робота рішення.
На подив, зроблений «на коліні» проект 25 серпня 2013 року посів перше місце, а на виграні гроші засновники купили стенд на популярній київській IT-конференції IDCEE 2013. Так з’явився перший прототип, який і привів до створення компанії.

Розумна економія

Принцип роботи Ecois.me простий – розроблений сенсор підключається до основного електрокабелю та визначає, скільки електроенергії споживають різні прилади в квартирі. «Коли ви включаєте в мережу, наприклад, зарядку для iPhone, в електрокабелі з’являється« шум ». І у кожного електроприладу він різний. Підключаючи в мережу різні прилади, ви вчите Ecois.me, вказуючи в спеціальному додатку для смартфона, який саме з них підключено до мережі. Після того як сенсор починає працювати, він визначає, наскільки енергоефективно кожне з цих пристроїв», – пояснює систему роботи гаджета Олександр Дятлов.
На відміну від приладу Ecois.me, конкуренти «вміють» розпізнавати тільки великі пристрої (електрообігрівач, електроплита і т. Д.). «Витрати електрики на інші, більш дрібні прилади, підсумовуються і подаються просто як «інші пристрої». Те, що зробили ми – унікально», – запевняє Дятлов.

2 (2)
Економити електроенергію Ecois.me допомагає за допомогою push-повідомлень на смартфон, якими підказує, наприклад, коли краще запустити пральну машину, щоб заощадити на пранні. Але це актуально для тих споживачів, у яких встановлено багатозональної електролічильник (нічний і денний тариф).
Крім того, в Ecois.me є система нагадувань. Так, наприклад, якщо ви забули вимкнути праску або електроплиту, прилад визначить, що ви пішли з квартири (для цього Ecois.me моніторить стан смартфона, підключеного до програми), і відразу ж відправить нагадування. Також в Ecois.me передбачена функція інтеграції з «інтернетом речей», яка дозволяє управляти підключеними електроприладами віддалено. За підрахунками Ecois.me, їх пристрій допомагає заощадити до 15% електроенергії.

Перші кроки

У 2013-му «конкурсна» історія не закінчилася. Стартап посів друге місце на конкурсі від IDCEE в 2014 році і отримав приз в розмірі 10 тис. Євро. Потім в березні 2015 року проект став переможцем пітч-сесії Utility Day на CeBIT в Ганновері і отримав ще 1 тис. Євро від найбільшої європейської компанії RWE. Однак найбільшу інвестицію в 80 тис. Євро Ecois.me отримав в червні 2014 роки від польського інкубатора Hubraum, після чого частина його засновників і розробників переїхали жити і працювати в Краків. В обмін на інвестицію краківський Hubraum отримав 15% частки в компанії.

1

Через рік, у травні 2015 року, команда Ecois.me вивела проект «розумного» сенсора на краудфандингову платформу Indiegogo, де планувала зібрати $ 50 тис. На доопрацювання продукту і запуск у виробництво першої невеликої партії пристроїв. Вихід на Indiegogo стартаперів пояснюють, з одного боку, необхідністю отримати додаткові докази працездатності бізнес-моделі для інвесторів, з іншого – потребою в зворотного зв’язку від користувачів. Без неї неможливо зробити інноваційний продукт. Ще однією причиною стали тривалі переговори з енергокомпаніями. Вони дуже довго приймають рішення, тому команда проекту вирішила диверсифікувати свої ризики, випустивши споживчу версію продукту.
На Indiegogo Ecois.me отримав 426 попередніх замовлень на коробкові рішення. Зараз команда проекту хоче збільшити кількість замовлень до 1-2 тис. Штук і відправити партію на виробництво – в Китай або Польщу. За розрахунками Ecois.me, сенсор буде коштувати для Бекер (люди, які замовляють продукт до того, як він з’явився у відкритому продажі) $ 149. Ціна пристрою на масовому ринку складе близько $ 200. Найдорожчий варіант гаджета буде коштувати $ 469 – він укладений в чорний корпус з світлопоглинаючими властивостями, що дозволяє йому працювати на сонячній енергії. В першу чергу, команду Ecoisme, що складається з чотирьох осіб, цікавлять ринки США, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Франції, Австралії.
Як запевняє маркетолог Ecois.me, ринок таких пристроїв в Європі вже сформувався. Світовий обсяг ринку енергоменеджменту становить близько $ 16 млрд. «Інтерес до подібних рішень дуже великий, адже зростає споживання електрики і ціна на нього. Так, завдяки такому пристрою ви бачите, скільки електроенергії споживає ваш чайник, і можете зробити висновок, що змінив його на новий, більш енергоефективний, ви заощадите до 50 євро в рік», – говорить Дятлов.
Зараз проект зосереджений на «шліфовці» споживчого сенсора, зборі замовлень, запуск виробництва і успішної доставки товару першим користувачам.

09.08.2016
Що нового
Популярне