На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Головні якості СЕО

Наразі цей матеріал доступний лише російською. Ми працюємо над тим, щоб додати українську версію. Перепрошуємо за тимчасові незручності.


СЕО:
Усвідомлює те, що він не все знає;
розуміє, що все-таки він щось знає;
уміє визнавати свої помилки й готовий їх виправляти;
розуміє важливість довіри – як особистісної, так і між організаціями;
уміє бачити нові молоді таланти й опікується ними.
Навіщо СЕО брати теорію обмежень на озброєння
Скоріш за все, він уважає за потрібне максимально використовувати свої можливості, а для цього треба користуватися дуже гарною мислячою системою, яка може й не настільки популярна, але проте важлива для нього, і тому якщо він її використовує, а його конкурент ні – у нього є перевага. СЕО складно проводити дискусію зі своїми людьми, тому що він не може повністю відкритися перед ними через політичні мотиви або у зв’язку із субординацією. Змогу мати когось поза організацією, з ким можна було б поговорити, – важливо, тому що СЕО доводиться ухвалювати дуже складні рішення, які будуть впливати як на нього, так і на інших. І проконсультувавшись – усвідомити. Цю роль може виконати консультант, хоча й не обов’язково.
Три ризики ТО в застосуванні СЕО
Х (Голда?) сказав мені багато років тому: «Не треба все сприймати як даність, і те, що я кажу, в тому числі». Теорія обмежень – це не релігія, ви не зобов’язані в неї вірити. Якщо щось із неї для вас працює – прекрасно. Якщо ні, зверніть свою увагу на що-небудь інше. Не треба її застосовувати, якщо вона в чомусь вам незрозуміла – це може призвести до катастрофи. Треба розуміти логіку й погоджуватися з нею.
Найбільш цікаві процеси в бізнесі
Мабуть, самий цікавий процес – як мати справу з невизначеністю. У невизначеності є дві категорії. Перша – ризики, друга – нормальна невизначеність. Зазвичай все оцінюють ризики. І наразі мені нічого додати. Інша справа – звичайна невизначеність. Мені вбачається тут ігнорування з багатьох сторін. Прості речі, які люди роблять, не розуміючи простої невизначеності. Починаючи з такої елементарної речі, як прогноз. Якщо ви закладаєте одну цифру в ідеї прогнозу, то ви вже помилилися у своїй статистиці. Для опису функції невизначеності потрібно, принаймні, два параметри – середній рівень і стандартна похибка. От що я маю на увазі під ігноруванням. Невизначеність характеризує страх. Страх організацій і людей. Я роблю те, що роблю, й думаю, що це правильно. Але що буде, якщо виявиться, що це не так. Є трохи варіантів. Люди скажуть: «Ти зробив це». Це те, чого бояться СЕО. Так, є невизначеність, і ми всі робимо помилки. Треба навчитися жити із цим. Не закривати очей перед лицем звичайної невизначеності.
Друге – як переводити рішення в гроші. У мене є розробки в цьому напрямку.
Уроки в бізнесі
Одного разу СЕО запросив мене на прогулянку з віце-президентом, якому я не подобався. Мені знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, що в мене не було ні єдиного шансу проявити себе. Я намагаюся змиритися з думкою, що якщо я щось розповідаю, то це ще не значить, що мій візаві мене зрозумів. Це складний урок, я працюю над собою в цьому питанні.

01.12.2014
Що нового
Популярне