На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

HR-пошук і управління компаніями в Україні

Сотрудника должно «плющить» и «колбасить» от того, что он делает.
Игорь Гуменный

Універсальних рецептів для пошуку персоналу немає. Але Tetra Pak, свого часу, дав нам гарну підказку по HR. Потрібно виховувати персонал «з дитинства».

У кожному великому місті України є політехнічний інститут. Ми шукаємо в них студентів, які пройшли курс опору матеріалів, і даємо їм роботу. Наявність диплома для нас не так уже й важливо, всьому навчимо: витратити, дамо навички, компетенції. Головний критерій для нас у відборі – бажання. Адже з ним будь-який студент за три роки може стати хорошим інженером.

Співробітника має «плющити» і «ковбасити» від того, що він робить.

Нам потрібні люди, які люблять свою справу і сприймають роботу як гру. Адже в дитинстві ми, захоплені чимось, часто забували навіть пообідати. Знайти таких співробітників – справжній подарунок. Ми практично не наймаємо готових фахівців з ринку, віддаючи перевагу над ними студентів. Самі їх ростимо, виховуємо і просуваємо по кар’єрних сходах в компанії.
Завдяки цьому зараз усіма нашими бізнес-напрямками керують фахівці, які виросли в нашій компанії. Але ми як і раніше дуже багато вкладаємо в навчання, всілякі тренінги. Звичайно, було б утопією, задовольнити всі наші потреби за рахунок внутрішніх ресурсів. Коли нам потрібна якась компетенція, скажімо, технолога, запрошуємо і з боку. Ще ми спочатку залучаємо західних експертів, інженерів, технологів, які нам «ставлять» всю роботу, навчають наших людей.
Як організована наша система внутрішнього освіти? У компанії існує чотири рівні навчання: вступний курс, просте навчання, перша ліга нашого університету і вища ліга, де навчаються лише топ-співробітники з усього світу. Перша ліга є навчання для вищого менеджменту за місцем роботи. Вищою лігою ми збираємося три рази в рік на тиждень, навчання проходить з 7 ранку до 10 вечора. Це суцільні тренінги та активності. Потрапити сюди можуть тільки самі рейтингові фахівці компанії. Наприклад, 20 кращих продажників, по 10-15 кращих фахівців з кожного виробництва, провідні співробітники з різних служб.
Ми весь час оцінюємо і рейтингуємо наших людей по всіляких параметрами: є рейтинг продавців, виробничників, цілих офісів. Так ми стимулюємо постійний рух і розвиток.
Як зробити успішний бізнес
Я не топ-менеджер, а підприємець. Тому я не займаюся операційним управлінням. У структурі компанії я – ​​президент, а вищий орган – це президентська рада. Він складається з трьох осіб: крім мене, туди входить мій брат (відповідає за продажі) і Ігор Бурдиленко (відповідає за виробництво і логістику). Я займаюся інноваційним відділом і їх бюджетами, комунікацією з віце-президентами з фінансів, персоналу, ІТ та безпеки. До всього іншого я підключаюся раз на рік, в бюджетному процесі.
Є інші моделі. Наприклад, зовнішній рада директорів. Але зовнішній борд не повинен ставати самоціллю. Адже у операційно ефективного бізнесу немає необхідності в зовнішніх «доважком». Десятки моїх знайомих топ-менеджерів хочуть завершити кар’єру і брати участь у засіданнях трьох-чотирьох бордах, отримуючи $ 300 000 на рік. Але наявність зовнішнього управління зовсім не свідчить про операційну успішності компанії. Хороший приклад – сімейна компанія Schaefer. Це наш партнер в Німеччині, вони займаються обробкою металів і сміттєвими контейнерами по всій Європі. Маючи оборот 3 млрд євро, ніякого ради директорів у них немає, вони навіть банківських кредитів ніколи не брали.
Сімейний бізнес – це теж схема роботи. До такої нас можна зарахувати тільки завдяки одному моєму братові в компанії. У нас понад 4 000 осіб, і члени сім’ї не володіють ніякими привілеями. Значення має не володіння, а ефективність бізнесу. Якщо він ефективний – має право на життя. Щоб досягти потрібного рівня, треба виходити на зовнішні ринки, конкурувати. Український бізнес і суспільство я завжди порівнюю з річкою: розлив навесні, потім вона входить в берега, а поруч залишається озеро, де плавають якісь риби, тритони, жаби. Вони всередині думають, що вони великі і щось з себе представляють. Але річка-то рядом. І нам потрібно прагнути до річки. Чи не замислюватися про аспекти управління, а розуміти, що відбувається в тій же Америці, де через шість років перевозити вантажі будуть машини без водіїв.

08.08.2016
Що нового
Популярне