На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Індивідуальне виробництво і «99 життів»

Важко повірити, але найбільша у світі служба таксі UBER не має жодного власного автомобіля, а у найбільшого у світі ЗМІ – Facebook немає жодного власного кореспондента.
Олексій Геращенко

Тренд «99 життів»

Раніше людина проживала «одне життя»: навчання, потім робота за розподіленням до кінця життя. Сьогодні у США, наприклад, середня тривалість роботи в одній компанії два роки, трохи раніше – п’ять років. З’являються нові підприємства, галузі, тому швидкість міграції між компаніями зростає прямо пропорційно щодо їхньої появи.

Людина проживає дедалі більше життів, це відбувається завдяки постійному прогресу та появі нових знань. Це нові виклики сучасності, які водночас є можливостями.

У періоди стабільності рівень життя прагне до середнього. Під час економічних зламів, стрімких змін та революцій відбувається сильне розшарування, ефект Матвія: «бідний стане ще біднішим, багатий – іще багатшим». Перемагає у такі періоди той, хто першим очолить хвилю та встигне адаптуватися до нових умов.

Hand madе

Індивідуалізація виробництва – це великий виклик для глобальних корпорацій, адже ми звикли, що масове виробництво є ефективнішим і значно спрощує життя бізнесу. Виготовити мільйон однакових пар кросівок або ґаджетів легше, але нині інший тренд, тепер навіть комплектування автівки ми можемо обирати самі. Виробництво доступно не лише одиницям, а й масам.

Hand made, який стає дедалі популярнішим, чудовий приклад трендовості індивідуального виробництва.

Та якщо об’єктивно, ми самі надаємо всьому вартість. Навіть «Аватар», з його касою у три мільярди доларів, оплатили ми.

Інший тренд – UBERизація всього. Це модель бізнесу на кшталт Amazon, коли  компанії користуються не своїми товарами.

Важко повірити, але найбільша у світі служба таксі UBER не має жодного власного автомобіля, а у найбільшого у світі ЗМІ – Facebook немає жодного власного кореспондента.

Застарілі знання

Нині знання дуже швидко старіють. Ті, хто сьогодні вступають до вишів, закінчать їх десь у 2021-му. Тоді пріоритети та професії будуть геть іншими. Завдяки сучасним технологіям нам дозволяється постійно пробувати щось нове, вчитися та реалізовуватися.

Відносини, до яких ми звикли (ієрархічні вертикалі: власник, керівник, менеджер, наймані працівники), з минулого століття. Тоді власник мав унікальні засоби виробництва, а решта працювала на нього. Сьогодні відносини змінилися, наймання вже не чітко виражене, як тоді, коли людина не могла обійтися без верстата. Тепер це звичка.  Хоча ми можемо працювати одночасно у двох чи п’яти місцях, це ще занадто незвично. Великий виклик у тому, що багато людей не готові позбутися «верстатів».

Мережею ходить ролик 2010 року з рейтингом восьми найбільш високооплачуваних спеціальностей. Так от, усі вони виникли упродовж минулих п’яти років. Тобто диплом 10-річної давнини уже ні про що не свідчить.

01.06.2016
Що нового
Популярне