На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Штучний інтелект подумає за вас

Застосунок допоможе спланувати життя, аналізуючи поведінку
30% стартапів у сфері AI в світі працюють над комплементарними рішеннями для штучного інтелекту

Український стартап Life Tracker компанії PDNA, що займається розробкою симбіотичного штучного інтелекту, – серед 11 проектів, які обрав всесвітньо відомий акселератор Startupbootcamp IoT & Data Barcelona з-поміж 2 тис. кандидатів зі всього світу. Проект отримав понад €500 тис. для свого розвитку. Застосунок Life Tracker – перший у світі штучний інтелект для планування та керування життям. Про роботу у трендових нині сферах AI (Artificial Intelligence) та IoT (Internet of Things) розповідає Михайло Нестор, CEO PDNA.

Над симбіотичним інтелектом, моделюванням поведінки людей та масовими комунікаціями Михайло Нестор працював понад 10 років, від навчання в університеті. Його наукова діяльність, робота у PR, digital-агенціях теж були пов’язані з моделюванням людської поведінки. П’ять років тому Михайло отримав невеликий грант на наукові дослідження, жив і працював в Італії та Швейцарії, спілкувався з провідними вченими. У цей період він зустрів Миколу Горіленка – натепер технічного директора компанії PDNA.

3
Михайло Нестор, CEO PDNA

«Мій бекграунд – соціальна антропологія, Горіленка – математика і програмування. Разом ми почали працювати над програмним забезпеченням, здатним моделювати поведінку людини», – розповідає Михайло Нестор. За його спостереженнями, сучасна активна людина 27-40 років перебуває у постійному стресі, намагаючись поєднати роботу, хобі, сім’ю, приділити увагу дітям, знайти час для саморозвитку та спорту. Інформація змінюється дуже швидко, все запам’ятати та проаналізувати стає дедалі складніше. Це і було передумовою створення проекту LifeTracker.io: допомогти кожному визначити життєві пріоритети і спланувати пов’язані з ними завдання, впоратися зі стресом перевантаженості, щоб стати  щасливою людиною вже сьогодні.

LifeTracker.io працює у своїй ніші: розуміння машиною поведінкових патернів людини.

€500 тис.  команда отримала готівкою на розвиток у сервісах Google, Amazon, Stripe, PayPal

AI для молодих і літніх

Команда розробила мобільний застосунок з наступною функціональністю: аналізуючи поведінку та звичну діяльність власників ґаджетів, LifeTracker.io пропонує розумні підказки: час обідати, треба йти на тренування, є нові фільми на вечір, незабаром відрядження тощо. Застосунок з аналізом даних користувача, однак він відрізняється від моделей Big Data.

«В основі платформи лежить особливий обчислювальний процес, який ґрунтується на розробленій нами моделі поведінки людини та її потреб. Ми не збираємо всі можливі дані і не шукаємо їхнього змісту, замість цього ми вирішуємо завдання розподілу ймовірностей згідно з нашою моделлю, що дозволяє знизити кількість необхідних обчислень і радикально пришвидшити процес навчання. У нас радше модель Less Data – збираємо лише необхідні дані, обробляємо за допомогою своїх розумних алгоритмів та позбавляємо користувача усього нерелевантного», – пояснює Михайло.

LifeTracker.io пропонує розумні підказки: час обідати, час іти на тренування, є нові фільми на вечір, незабаром відрядження тощо

Кофаундери готувалися до отримання грантів від ЄС, спілкувалися з науковцями, інвесторами і дійшли висновку, що в їхньому проекті є важливий соціальний компонент. «Аналіз психологічних патернів поведінки людини можна використовувати у психотерапії. А оскільки архітектура рішення побудована на тому, щоб підказувати людині її можливі дії, застосунок знадобиться не лише суперзавантаженій молоді, а й поліпшить якість життя літніх людей, наприклад, хворих на склероз. Допомога таким людям в ЄС – це державна політика, і ми на шляху отримання великих грантів під такі можливості», – говорить про перспективи проекту підприємець.

Мобільний застосунок LifeTracker.io дає доступ до даних користувача і згодом стане основою для створення практичних рішень: від керування «розумним будинком» до кластеризації споживачів, зважаючи на їхню поведінку в реальному часі.

Етап зростання

2

«Проект розвивається дуже швидко, навіть сам не очікував, – ділиться Михайло Нестор. – Ще торік улітку я паралельно керував digital-агенцією, потім вирішив зосередитися на LifeTracker.io, і вже восени ми – учасники крутого бізнес-акселератора – починаємо виробництво й тестування платформи, на що отримали перші інвестиції (крім акселератора, в нас інвестували €200 тис.). Тривають перемови щодо подальшого фінансування. Це дуже наукомісткий проект, він потребує чималих грошей, які шукаємо на венчурних ринках Європи, Ізраїлю та США».

Зараз програмне забезпечення LifeTracker.io тестують у лабораторних умовах 45 розробників.

Кінцевому користувачу застосунок поки що недоступний, але інтерес уже неабиякий. «На сайті LifeTracker.io є презентація програми та кнопка «Завантажити», яка, однак, не веде на Google Play або AppStore. Це простий спосіб оцінити інтерес потенційних користувачів до застосунку. Сайт створено для тестування ідеї»,  – усміхається підприємець. У січні, щойно з’явилося кілька новин про інвестування Digital Future у проект, на сайт LifeTracker.io заходили по 450 користувачів щодня, за місяць – 5-6 тис. І це без жодної реклами.

6 тис. користувачів відвідало сайт проекту у січні

IoT – погляд у майбутнє

«Розумний будинок» майбутнього ввімкне опалення перед приходом господаря, відчинить ворота гаража, зачинить двері, ввімкне світло у кабінеті, коли там зазвичай працює власник будинку. Уже є підключені до мережі кавоварки – і таких прикладів щороку дедалі більшатиме.

Штучний інтелект LifeTracker.io покликаний, зокрема, адаптувати поведінку систем «розумного будинку» до поведінки конкретного користувача. Будь-яке коробкове рішення вивчає вашу поведінку і починає підказувати: не забути, купити, зателефонувати, потренуватися.

Штучний інтелект LifeTracker.io покликаний, зокрема, адаптувати поведінку систем «розумного будинку» до поведінки конкретного користувача

«Наші колеги ecois.me працюють над комунікацією приладів і обладнання у «розумний будинок». Наше місце – керування цими системами автоматично адаптовано до поведінки користувача», – говорить Михайло Нестор. На його думку, системи під назвою «розумний будинок» (які вимагають тривалого налаштування вручну) – це поки що не smart-, а connected-будинок.

Монетизація проекту

Команда LifeTracker.io не збирається продавати рекламу або робити застосунки платними для простих користувачів. Також вони не продаватимуть особисті дані користувачів.

1

Команда планує продавати

1. Сервіс лідогенерації. Контент від партнерів буде показуватися у контексті життєвих ситуацій людини, лише якщо буде корисним і тільки за запитом користувача.

Михайло Нестор вважає, що розуміння сегментів на рівні індивідуального користувача стане у пригоді готельному бізнесу та компаніям з онлайн-бронювання готелів та квитків. За його словами, сервісом уже зацікавився великий європейський портал, що займається продажем туристичних послуг. Адже LifeTracker.io підкаже клієнтові не тільки те, що у нього призначена зустріч, припустимо, через місяць в Амстердамі, але й запропонує вибрати готель, замовити квиток, до того ж у зручний для нього час.

Зацікавилися застосунком банки, страхові компанії, адже завдяки аналітиці поведінки користувача можна пропонувати ті послуги, які їм необхідні. Наприклад, народилася дитина – можна запропонувати кредит на придбання авто більшої місткості.

2. Рішення для корпоративної продуктивності – наступний, більш складний рівень розвитку LifeTracker.io. Автоматична координація співробітників, делегування і контроль завдань, передання знань всередині корпорації (алгоритмів роботи) – завдання, які вирішує штучний інтелект.

За словами Михайла Нестора, їхні колеги з акселератора (hutoma.com) «створюють» digital-працівників для продажу, служб підтримки. 30% стартапів у сфері AI в світі працюють над комплементарними рішеннями для штучного інтелекту: над розпізнаванням машиною мови, тексту (наприклад, ручної замітки).

3. Надання розробникам відкритого коду API для інтеграції рішень – як програмних, так і хардверних.

На бета-тестування нової програми записалося 1100 осіб, 40% серед них – з України, хоча сайт англомовний і розрахований на глобальну аудиторію

Акселерація

З грудня 2015 року по лютий 2016-го команда LifeTracker.io розвивалася в одному з кращих у світі акселераторів, які спеціалізуються на Big Data, – Startupbootcamp IoT & Data Barcelona.

Працюючи там, команди мають доступ до 100 серйозних менторів. Так, один із них, працюючи в банку, залучив понад €20 млрд інвестицій, інший створив компанію, яка працює у 60 країнах.

У Європі, зокрема в Іспанії, більш зрілий венчурний ринок, який розуміє, як запускати складні технологічні продукти з біоінженерії, електроніки «розумного будинку», генної інженерії. Там можуть допомогти отримати перші великі B2B-контракти з компаніями, такими як Cisco, BMW, Telefonica. Навчають правильно розробляти бізнес-моделі, тестувати продукт, залучати інвестиції

Крім навчання, команда отримала інвестицію готівкою і €500 тис. на розвиток у сервісах Google, Amazon, Stripe, PayPal тощо. Акселератор натомість отримав частку в компанії і тому зацікавлений у її зростанні. «Головним результатом того, що нас вибрав такий акселератор, як Startupbootcamp IoT & Data, є валідація стартапа для інших інвесторів», – наголошує підприємець.

Наприкінці березня застосунок LifeTracker.io має бути готовий для завантаження споживачем. На сьогодні у команді дев’ятеро людей. Триває процес захисту інтелектуальної власності та отримання патентів на технології і продукт.

12.03.2016
Що нового
Популярне