На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Як корпоративна симуляція економить час цілого HR-департаменту

Симуляції навчають людей, зокрема, розуміти систему безпеки, дотримуватися її вимог, ґрунтуючись на власному досвіді.
Олександр Толкач
CEO CT Influence Games

«Усе можна зробити краще, ніж робилося досі», – говорив Генрі Форд. Я би перефразував слова знаного американського промисловця так: гріх не робити бізнес кращим і ефективнішим, якщо є така можливість. Корпоративні симуляції, думаю, і є тим новим ефективним інструментом, який покращує роботу сучасних компаній. Такі продукти спрямовані на ефективне вирішення завдань бізнесу, розумне використання ресурсів підприємств. Погодьтеся, недоцільно витрачати час людей на типові завдання, які не потребують персонального підходу і безпосередньої участі людей.

Хто сказав, що це спрацює?

Корпоративні симуляції можуть бути корисними у робочих процесах сучасних компаній. Так, власний досвід на 80% покращує запам’ятовуваність документів та інструкцій: людина починає співпереживати, залучатися, підтримувати запропоновані зміни, у неї вибудовується ланцюжок розуміння процесу. Як у кіно: якщо негативний герой досить довго на екрані, то глядач з ним зрідниться. Це працює як в сhange management, risk management, compliance management, так і в промисловій безпеці й охороні праці: усе, що пов’язано з поведінковими моделями людей, може стати основою грамотної корпоративної симуляції.

Яскравий приклад – тестування претендентів.

Замість первинної співбесіди, кандидат на посаду проходить симуляцію, сценарій якої розробила команда сценаристів разом із менеджерами замовника.

Звіт про гру автоматично надходить до HR-відділу. Звісно, це рішення економить ресурс компанії, тому що рекрутери спілкуються тільки з пулом здобувачів, які пройшли симуляцію. Це саме ті кандидати, які потрібні компанії і зараз, і в майбутньому, вони відповідають стандартам і вимогам, які враховані в симуляції.

А як же люди?

В Америці роботи готують піцу, а в Японії вони приймають замовлення і навіть грають у театрі. У степах Азії дрони випасають худобу і стежать за появою шкідників на полях, вчасно зрошують певні площі пестицидами і гербіцидами й одразу надсилають аналітику фермеру. В Amazon замість людей програми ведуть замовлення клієнтів. Renault-Nissan, Tesla, BMW та інші автокорпорації розробляють безпілотні автомобілі, а застосунок за викликом таксі і найдорожчий у світі стартап Uber планує зовсім обійтися без водіїв. У Європі працюють розумні системи, які без втручання людини регулюють рух на дорогах і керують енергозабезпеченням. Навіщо далеко ходити? Телефонні застосунки та наручні годинники рахують пройдені нами кілометри і з’їдені калорії. Добре це чи погано? Це просто реальність. Частину людських функцій виконують роботи, програми, використовуючи високотехнологічні рішення, і цей тренд щороку посилюється.

Витрати чи інвестиції?

Низку ресурсовитратних робочих процесів можна спростити. Фільтр здобувачів, описаний вище, приклад саме такої оптимізації. Водночас є сфери, де корпоративні симуляції вирішують геть інші завдання: навчання промислової безпеки, залучення до нових процесів, впровадження змін, пов’язаних зі злиттям і поглинанням або реструктуризацією бізнесу.

За допомогою корпоративної симуляції можна доносити ключові повідомлення компанії, прищеплювати цінності, охоплюючи колективи від 100 до 20 000 співробітників, і отримувати прогнозований результат.

Перевірено: жоден лист від керівника з безпеки не мотивує співробітника настільки ефективно, як це зробить грамотна симуляція, в якій працівник сам розслідує реальну аварію на виробництві, з’ясує причини інциденту і знайде винних у людських жертвах.

Та й кому потрібні майстри, які дотримуються життєво важливих правил з-під палиці? Симуляції навчають людей, зокрема, розуміти систему безпеки, дотримуватися її вимог, ґрунтуючись на власному досвіді. І врешті виконувати не тому, що так написано, а тому, що це гарантія життя і здоров’я на виробництві.

Розрив між правилами і діями можна заповнити симуляціями, не спричиняючи реальних аварій. А якщо йдеться про великий або географічно розкиданий колектив, то це набагато дешевше, ніж живі стратегічні сесії і тренінги, а для сотень і тисяч людей ще й швидше та дешевше.

27.07.2016
Що нового
Популярне