На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Книга як розкіш

Як продавати книги по $1000
€60 тис. становили початкові інвестиції в бізнес (вартість друкарського верстата і устаткування для палітурної майстерні)

Ці книги видаються обмеженим накладом – не більше 50 примірників. Кожна має свій номер та ім’я власника. Ціна такого ексклюзива – від тисячі доларів, адже оправляють його вручну, використовують натуральну шкіру і вишуканий дорогий папір. Тож і замовник такого продукту особливий – заможні люди. І працювати з ними, за словами співвласника видавництва «Манускрипт-АСВ» Сергія Кондратенка, потрібно адресно, особливо напередодні свят.

Коли у 2006 році Сергій Кондратенко і Володимир Касько вирішили видавати ексклюзивні дорогі книги, вони були впевнені, що цей продукт обов’язково знайде свого покупця. Адже цьому потенційному покупцеві вони протягом останніх шести років привозили рідкісні видання з Москви на замовлення. «Ви не уявляєте, яку кількість унікальних колекційних видань замовляли на початку двотисячних, іноді цілі бібліотеки. Тоді основним ринком, на якому можна було придбати елітний книжковий продукт, була Москва. Згодом ми зрозуміли: по-перше, у нашій країні є люди, які хочуть бачити у своїй бібліотеці дорогі елітні книги, по-друге, в Україні такі книги не видають, надто української класики», – пояснює Сергій.

image

Зрозумівши це, партнери вирішили започаткувати своє видавництво. Першу книгу готували до друку цілий рік. І вони не помилилися у своїх прогнозах: за перші три місяці було продано 20 книг «Енеїди» Івана Котляревського вартістю близько $1 тис. кожна.

За що платить клієнт

image

Середня вартість одного видання – від $1 тис. Над виробництвом кожної книги працює від 6 до 12 осіб. Це художники, дизайнери, верстальники і палітурники. Сторінки друкують на якісному французькому, шведському або італійському папері. Потім їх вручну зшивають у зошити, а зошити – у блок, який вставляють у палітурку, оправлену натуральною шкірою. «Мабуть, найскладніший і унікальний процес – це ручна оправа. Річ у тім, що спеціалізованих закладів, в яких би цьому навчали, в Україні немає. Приміром, з нашим головним палітурником Володимир випадково  познайомився у Москві на одній із книжкових виставок. Виявилося, що той з України і готовий з нами співпрацювати. Однак на те, щоб освоїти нюанси цієї професії, у нього пішло майже п’ять років», – розповідає Кондратенко.

Крім того, в оформленні кожної елітної книги використовується тиснення золотою або срібною фольгою, що теж підвищує її вартість.

20% складає рентабельність бізнесу

Сьогодні в асортименті «Манускрипта-АСВ» 14 видань, серед яких класика української та російської літератури. Співвласники зосереджені на виданні класики. Втім надалі збираються друкувати і сучасну літературу, зокрема ділову.

Ексклюзивний маркетинг

image

У «Манускрипта-АСВ» близько 200 ключових клієнтів, які з’явилися в перші роки роботи видавництва. «Наш клієнт – це заможна людина, яка або колекціонує елітні видання, або купує дорогі книги для оформлення свого кабінету чи на подарунок. Зазвичай ці люди стежать за нашими новинками і відразу їх замовляють. Таких клієнтів не може бути багато», – пояснює Сергій.

Кожна книга має свій порядковий номер, а при бажанні замовника можна вписати чи вдрукувати на першій сторінці ім’я власника. Наклад становить не більше 50 примірників. При цьому перші номери користуються підвищеним попитом, тож і продаються за вищою ціною. А ось книги під номером шість чомусь не люблять.

Найдорожчими в асортименті видавництва є тритомник Острозької Біблії (64 тис. грн) і «Великокнязівське і царське полювання на Русі» М. Кутепова (більше 90 тис. грн).

Продавати такий ексклюзивний продукт, на думку Сергія Кондратенка, теж потрібно ексклюзивно: «Фактично сто відсотків наших продажів – адресні. Перед виходом нової книги ми телефонуємо нашим ключовим клієнтам і анонсуємо новинку. Звісно, пік продажів припадає на передноворічні свята, коли люди готові витрачати гроші, зокрема і на дорогі подарунки. Відтак наприкінці листопада ми намагаємося підготувати до друку новинку. Цьогоріч такою стала «Українська старовина» Дмитра Яворницького».

Окрім персонального маркетингу, компанія у 2015 році активно використовувала Facebook як інструмент просування бренда «Манускрипт-АСВ».

11.12.2015
Що нового
Популярне