На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Костюм для джентльмена

Українські компанії в Британії. Досвід малого бізнесу
У Лондоні бракує костюмів для середнього і вище середнього цінового сегмента (для чоловічих костюмів на замовлення це 1500-2000 фунтів)

Про створення першої в Україні bespoke-майстерні, яка шиє за індивідуальними мірками чоловічі костюми, пальта, сорочки та смокінги, вперше ми писали у 2011 році. Відтоді компанія вийшла на ринок Великої Британії, чоловіки якої відомі своєю елегантністю і де багато дорогих вітчизняних, а також дешевих китайських ательє. Про те, як усе відбувалося, розповіла Катерина Возіанова, директор майстерні Indposhiv.

Вивчення ринку

Уперше ми подумали вийти на британський ринок після того, як нашу майстерню у 2013 році відвідав знаний британський закрійник (він шиє навіть для королівської родини) із Savile Row Ричард Андерсон. Ми попросили його оцінити наш одяг і провести майстер-клас для українських майстрів щодо особливостей англійського крою та роботи ательє у Британії. Ричард прихопив із собою кілька костюмів. Прискіпливо їх оглянувши, ми зрозуміли, що вироби Indposhiv анітрохи не гірші. А під час спілкування з фахівцем дійшли висновку: і у нас, і у них бракує майстерень, де можна пошити костюм, який сидітиме ідеально, з хорошої тканини за адекватні гроші і де дбатимуть про те, щоб вбрання клієнту сподобалося.

Безумовно, ми вивчали ринок, перед тим як на нього вийти. Це був scientific research, тому що ми користувалися відкритими джерелами і спілкувалися з потенційною цільовою аудиторією. Нас тоді дуже здивувало, що у Лондоні, як і в Києві, бракує костюмів для середнього і вище середнього цінового сегмента (для чоловічих костюмів на замовлення це 1500-2000 фунтів). З одного боку, там є чимало ательє, де працюють китайці та індійці, які за тиждень шиють костюми по 500 фунтів (робота плюс тканина). А з іншого боку, є Savile Row – легендарна вулиця, звідки й походять класичні англійські костюми. Щоб пошити костюм в одній із майстерень на Savile Row, клієнтам доводиться чекати близько чотирьох місяців і заплатити від 4000 фунтів. Середній сегмент майже відсутній. І телефони майстрів, які можуть пошити гарний костюм за короткий термін і за прийнятною ціною, передають по секрету.

Українські компанії в Британії(Возіанова)
Катерина Возіанова, директор майстерні Indposhiv

Оформлення бізнесу

Раз на місяць ми приїжджаємо до Лондона, щоб обслуговувати наших клієнтів, оскільки компанію у Британії ще не реєстрували. Залучили фахівця, який допомагає нам фінансово та юридично. Коли попит на наші послуги буде більш стабільним і постійним, ми подумаємо про реєстрацію. Усі податки платимо в Україні, бо кошти від продажів надходять на наш український рахунок у гривнях. З візами взагалі складнощів не було: агент зробив нам запрошення, і ми оформили бізнес-візи, які дозволяють регулярно в’їжджати в країну.

Персонал та офіс

Ми обрали класну бізнес-модель, завдяки якій немає необхідності наймати персонал у Великій Британії і яка дозволяє тримати ціни на «неанглійському» рівні, адже костюми шиємо в Україні. На примірювання до клієнтів літають закрійник і менеджер. Для проведення примірок ми знімаємо с’юти у 5-зіркових готелях, тому потреба в оренді приміщення відпадає.

Практика так званих trunk show (коли кравці виїжджають на зняття мірок до іншої країни) дуже поширена в Британії та Італії. Фахівці зазвичай літають до Японії та США.

Українські компанії в Британії(мала2)

Якщо місцевий персонал нам не потрібен, то партнери та підрядники конче необхідні. Тому ведемо перемови з місцевою PR-агенцією щодо просування на британському ринку і плануємо користуватися послугами локального кол-центру, щоб опрацьовувати дзвінки і запити клієнтів.

Просування у Британії

Просування на британському ринку багато в чому відрізняється від українського. Насамперед це пов’язано зі специфікою аудиторії. Британці більш чутливі до word of mouth, тому ми спрямовуємо зусилля на те, щоб про нас говорили і нас радили. До того ж сама послуга індивідуального пошиття в Британії сприймається інакше. Якщо українці досі не усвідомили, що шити костюм краще, ніж його купувати, то серед британців, де традиція пошиття існує вже понад століття, костюм, виготовлений на замовлення, це вершина, якої багато хто прагне. Тож у комунікації на британському ринку ми робимо акцент не на тому, що костюм має бути пошитий на замовлення (це вони і так розуміють), а на тому, чому його треба замовляти у нас.

Спочатку нам було досить важко доводити британцям, чому вони мають шити костюми саме у нас. Але після того як з’явилися перші клієнти, стало набагато легше. Ми переконливо доводимо, чому костюм варто шити в Indposhiv. По-перше, в Україні існує чудова школа кравецького мистецтва. Після розпаду Союзу вона не розвивалася. Але наша мета – відродити традиції пошиття, які нічим не поступаються англійським. По-друге, у нашої майстерні немає вікових традицій, як в ательє на Savile Row. Для нас справді важливий кожен клієнт. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб не лише костюм сидів бездоганно, а й щоб клієнт залишився задоволеним наданим сервісом. А завдяки добре організованій логістиці ми можемо шити костюми з найкращих тканин удвічі дешевше, ніж на Savile Row.

Українські компанії в Британії(мала3)

Особливості клієнтів

Ми не помітили якихось кардинальних особливостей щодо вимог британських клієнтів. Вони так само, як і наші, хочуть носити костюми, які би гарно сиділи і були комфортними та зручними. Наголошу лише на двох особливостях:

1. Британці не люблять надто тонких тканин. Якщо для українців одним із показників якості вовни досі є товщина волокна, з якого вона зроблена, то у Британії звикли до щільніших і важчих тканин.

2. Для наших клієнтів у Британії також важливими є силует та посадка. Але на відміну від українців вони костюми не «затягують».

28.10.2015
Що нового
Популярне