На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Лабораторія розумних речей

Про проект IoT Lab від «Майкрософт Україна»
Ми беремо команди з хорошими ідеями чи наявними прототипами і допомагаємо надати початому презентабельного вигляду. Сподіваємося, що після першого циклу роботи IoTLab ми побачимо низку рішень, які будуть прикладами для ринку

IoT – абревіатура від Internet of Things, інтернет речей. По суті, це розробки на межі технологій і платформ, що дозволяють інтегрувати датчики в різноманітні пристрої для зчитування і передання інформації. Центр управління збирає інформацію з них, аналізує, відображає і зберігає.

У грудні 2015 року стартував проект IoT Lab від «Майкрософт Україна», під час якого 15 команд розробників шість місяців працюватимуть над створенням пристроїв IoT.

Стратегічно важливий напрямок

«Якщо дивитися на динаміку зростання операційних систем, ми отримуємо таку картину: спочатку комп’ютери та пристрої були лише стаціонарними, а з появою ноутбуків стали мобільними. Тепер ринкова частка комп’ютерів і лептопів менша, ніж частка смартфонів і планшетів. Нинішній тренд – скорочення частки комп’ютерів і трансформація їх у «пристрої, що носяться» (розумні годинники, наприклад) – продовжує зростати прискореними темпами. Ця тенденція на ринку існує близько трьох років, відколи розмір процесора дозволив вбудовувати його у мікропристрої. Для нас це можливість увійти у зростаючий ринок. Тому ми створили окрему операційну систему для мікропристроїв і «хмару», що дозволяють централізовано керувати цими пристроями», – ділиться Сергій Поплавський, технічний євангеліст «Майкрософт Україна».

Poplavskiy
Сергій Поплавський, технічний євангеліст «Майкрософт Україна»

IoT для бізнесу

Різні ринки, різні бізнеси – різні рішення. У Центральній Європі та США існує проблема цінової конкуренції – вона стала неможливою. Тому компанії конкурують кількістю і якістю сервісних рішень для клієнтів. IoT для них – це можливість підвищити рівень сервісу. У США є компанія Tyson Group, що працює на висококонкурентному ринку з виробництва та встановлення ліфтів. Вона створила рішення: у ліфти вбудовують додаткові датчики, що дозволяє отримувати інформацію з кожного ліфта в центрі управління. Там дані аналізують алгоритми машинного навчання, які дають аналітичні прогнози про те, коли, де і яке обладнання може вийти з ладу. Завдяки цьому компанія може завчасно проводити сервісне обслуговування, щоб запобігти поломкам.

IoT-технології в Україні

Основне завдання більшості українських компаній сьогодні – заощадити гроші. Тому вони готові вкладати в рішення, що забезпечують повернення інвестицій упродовж півтора року. В аграрному секторі, наприклад, є кілька стандартних процедур – сівба, обробка полів і збір урожаю. Тут на основі IoT створюють нескладні рішення з оптимізації збору врожаю, моніторингу стану полів, логістики. За допомоги дронів, квадрокоптерів або літаків збирається інформація про стан поля. Так аграрії можуть побачити ділянки, які потребують додаткової обробки, а також контролювати стан ґрунту і врожаю. Такі технології вже використовують в Україні.

Що ж таке IoTLab?

qwe123

«IoTLab – це бізнес-акселератор для проектів на ранній стадії. Ми беремо команди з хорошими ідеями чи наявними прототипами і допомагаємо надати початому презентабельного вигляду. Потім ми знайомимо розробників з потенційними інвесторами. Сподіваємося, що після першого шестимісячного циклу роботи IoTLab ми побачимо низку рішень, які будуть прикладами для ринку.

Кінцева мета «Майкрософт Україна» – створити і технологію для роботи пристроїв, й інфраструктуру. Насамперед ми хочемо запустити нові технології і наші платформи на українському ринку. Якщо хоча б кілька проектів IoTLab «вистрелять», вони стануть орендувати більше потужностей нашої «хмари» – тут і просування наших «хмарних» платформ, і потенційна монетизація», – наголошує Сергій Поплавський.

Телеком також дотримується тренду

iot

Підтримкою і розвитком IоT-напряму в Україні займається і компанія «Київстар». «Як активний учасник IoT Community, ми готові до реалізації партнерських проектів на базі телеком-сервісів і М2М-платформи. На наше переконання, аграрний сектор, рітейл і енергетика – це пріоритетні галузі для інвестицій і розвитку. Тому ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб відкривати нові горизонти для IоT-талантів», – розповідає Євген Кражан, директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку «Київстар».

25.12.2015
Що нового
Популярне