На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Лікування за рекомендаціями

Успіхи українського стартапа з пошуку лікарів
Під час пошуку лікаря українці більше довіряють рекомендаціям.
Сергій Казанцев
СЕО Doc.ua

Українці вже звикли купувати через інтернет їжу, одяг та техніку. Настав час навчитися замовляти послуги. Засновники сервісу з підбору лікарів Doc.ua розповіли, як воно – виходити на медичний ринок України і чому українці власне здоров’я довіряють рекомендованим фахівцям.

Перші кроки

Рік тому в Україні запрацював сервіс з підбору лікарів Doc.ua. За його допомоги кожен охочий може вибрати потрібні йому місто, район, спеціальність лікаря, ознайомитися з його резюме, відгуками, і якщо фахівець влаштовує – записатися до нього на прийом онлайн. Ідея виникла через попит. Знайти лікаря – завдання не з легких.

Перші шість місяців розробники створювали IT-платформу для проекту, а в березні 2014 року оголосили про запуск. «На момент відкриття близько 80% витрат ішло на персонал, тепер левова частка грошей витрачається на просування сайту, – пояснює СЕО проекту Сергій Казанцев і додає: — Ми відразу виходили на ринок не як невеликий стартап в особі кількох ентузіастів, а як серйозний великий проект Doc.ua. Тому від початку найняли 30 осіб персоналу та сформували відділи маркетингу, продажів, розробки та кол-центр».

Лікування-за-рекомендаціями_1

Проект уподобав бізнес-акселератор CIG Digital, і не дарма. Сервіс виявився не лише затребуваним, але й показав стабільний приріст аудиторії щомісяця – 20-25%. Нині на сайті представлено понад 2,5 тис. лікарів різних спеціальностей і близько 400 клінік. Сервіс працює у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та Львові. Щомісяця сайт відвідує понад 200 тис. осіб, а записуються до лікаря близько 700 пацієнтів щодоби. «Усе залежить від дня тижня. Менший попит у вихідні, більший – у будні. Найбільша активність – у вівторок і четвер», – говорить Казанцев.

Нас рекомендують

Найпоширенішим способом пошуку лікаря в Україні є рекомендація. Знайомі, колеги та друзі залюбки порадять фахівця. «Але інколи людині незручно розповідати про свою проблему, тоді вона знайомиться з відгуками, витрачає на це чимало часу. І при цьому не впевнена, що відгуки на форумах та сайтах відповідають дійсності. Ресурс набирає популярності, тому що люди починають розуміти: йому можна довіряти», – пояснює підприємець.

Оскільки сервіс стартував із Києва, тут запитів більше. За статистичними даними сайту, жінки більше піклуються про власне здоров’я та здоров’я родини, серед відвідувачів сервісу їх близько 60%. «Якщо говорити про регіональний розподіл, то превалює Київ. Решта запитів – із Харкова, Дніпропетровська, Львова та Одеси», – розповідає керівник проекту.

Лікування-за-рекомендаціями_2

Щодо структури запитів, то звичайних оглядів та консультацій більше. Однак звертаються і зі складними проблемами. «Крім того, на нашому ринку існують такі поняття, як приватна медицина і бренди. Але все-таки більше затребуваний саме персональний лікар. Майже 70% відвідувачів записуються до певного фахівця, а в якій клініці він працює – байдуже», – каже Сергій Казанцев.

Щомісяця Doc.ua демонструє зростання за всіма показниками від 10% до 25%. Це стосується доходу, бази та кількості звернень і записів на прийом. У планах засновників – вихід у ще кілька великих міст України та інших країн.

Нюанси

У Києві працюють понад 450 приватних клінік, хоча реальну кількість назвати складно, адже, приміром, чимало стоматологів приймають деінде, вони не мають сайтів і мало представлені в інтернеті. Державних клінік значно менше – близько 50.

Спочатку клініки упереджено поставилися до сервісу Doc.ua. Довелося працювати з кожним партнером, проводити по кілька зустрічей перед підписанням договору. Тепер ситуація інша. «Клініки самі звертаються до нас, – розповідає заступник керівника проекту Doc.ua Олексій Гук. – Поки що ми працюємо лише з приватними установами, але плануємо залучити і державний сектор».

Монетизація проекту відбувається за рахунок комісії, яку виплачує медустановa за кожного пацієнта, який записався на прийом через сервіс. Для користувачів сайт безкоштовний, вартість прийому однакова, вона не залежить від того, записався пацієнт до лікаря у клініці чи через Doc.ua.

  • Річні досягнення Doc.ua
  • 2,5 тис. лікарів
  • 400 клінік
  • 200 тис. відвідувачів щомісяця
  • 700 пацієнтів щодоби
  • 19 тис. відгуків пацієнтів

Як це працює

Сервіс використовує два етапи формування рейтингу. Перший складається з початкової інформації, яку надає клініка про себе і про лікарів: досвід медика, його стаж, а також дані про установу. Після того як до клініки починають записуватися пацієнти, стартує другий етап. «Ми додаємо відгуки лише тих користувачів, які побували на прийомі, не видаляємо негативні відгуки на прохання лікарів та клінік, щоб користувачі отримували об’єктивну і правдиву інформацію, – говорить Казанцев. — Таким чином, місце у рейтингу не можна купити або «накрутити».

Лікування-за-рекомендаціями_3

На сайті зібрано вже понад 19 тис. відгуків пацієнтів. «Ми надсилаємо клініці кожен негативний відгук, щоб звернули увагу. І це дало результат. Вони тепер самі ходять сторінками сервісу, читають», – розповідає підприємець. Якщо у лікаря багато негативних відгуків, його рейтинг знижується, і навпаки.

15.06.2015
Що нового
Популярне