На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Лідерство: стереотипи сприйняття

Відмінність характеру і темпераменту людей не обмежує їхню можливість бути лідером.
Олег Дерев'янко

У 2015 році експерти Світового економічного форуму заявили, що нестача лідерів – один із глобальних викликів сучасності. І це не дивина, адже існує безліч стереотипів, які перекривають можливості для розвитку потенційним лідерам.

Лідер = гіперактивна людина

Більшість стверджує, що лідер – це гіперактивна людина, яка очолює величезний натовп, але це помилка. Сьогодні лідер організовує не лише людей, але й ідеї, знання і… себе. Адже лідерство – це насамперед ставлення до самого себе (зовнішнє і внутрішнє), це ставлення до своїх переконань, планів і цілей.

У прогресивних спільнотах відбуваються зміни щодо сприйняття активних людей. Того, хто багато та гарно говорить, не надто шанують, якщо його слова не підкріплюються діями. А ідейна, талановита людина сьогодні негласно має більший вплив, ніж хороший оратор.

Лідерство – готовий продукт

Лідерство необхідно постійно розвивати, це безперервний процес роботи над собою. Пробувати себе у нових напрямках, розвивати прихований потенціал, ставити цілі і планомірно їх досягати.

Відмінність характеру і темпераменту людей не обмежує їхню можливість бути лідером.

Мета лідерства – визнання

Щодо лідерства є різний ступінь сприйняття своєї роботи. Робота як робота (work = job), як самоціль має «оплату», байдуже, в якому вигляді. Робота як кар’єра – підвищення статусу, масштабів впливу, зростання кар’єри. Робота як покликання – отримання задоволення, а на додаток – створювання. За правильного підходу робота проходить усі три етапи.

Лідерство – вроджена риса

Всупереч прийнятим твердженням, лідерство не вроджена риса, воно проявляється з часом, в різних аспектах поведінки людини і в різних стилях. Потенційним лідерам потрібно допомагати, їхній схильності розпізнавати і розвивати. Сьогодні, за допомогою технологій, розвивати потенціал стало набагато простіше. При цьому штучне лідерство, щоб догодити комусь чи від остраху втратити вплив, жодних плодів не принесе.

Лідерства не потрібно побоюватися, адже це радше можливості, ніж зобов’язання.

14.04.2016
Що нового
Популярне