На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Лідерство в неспокійні часи

Вище ніс, ширше усмішку. Йдіть і змінюйте життя людей. А в процесі ви зможете поліпшити і власні долі.
Кен Бланшар

Всі компанії іноді переживають непрості часи. Розповім про те, як слід діяти лідеру, щоб вийти з них з найменшими втратами.

Перша ідея: ви повинні бути носієм надії. Дехто скаже: може вистачить нотацій, адже нині важкі часи. Але я все ж буду носієм надії. І мені здається, ви теж впораєтеся. Чи завжди це має відношення до реальності? Ні. Чи має це значення? Якщо у вас немає і дещиці надії, то чому б вам не лягти, а ми кинемо пару жмень землі зверху?

Друга ідея полягає в тому, що вам потрібно перетворювати людей у своїх бізнес-партнерів. У часи економічної нестабільності ми будемо запитувати співробітників, чи є у них міркування з цього приводу. Де ми можемо скоротити витрати? Як нам збільшити прибуток? Наші співробітники — наші партнери. Потрібно, щоб кожен робив свій внесок. Тим паче зараз.
Лідер має слугувати іншим. Не час фокусуватися на власних інтересах і говорити, що все залежить від вас, навіть якщо ви стривожені і вас переслідують страхи. Вам необхідно зрозуміти, що життя полягає в служінні, а не в тому, щоб служили вам. Коли ви звертатиметеся по допомогу до інших і забудете на хвилину про власні проблеми, знаєте, що станеться? Для ваших власних проблем допоможуть знайти рішення. Це простий факт, але він працює.

Мої друзі неодноразово говорили, що впоратися з труднощами не вдасться, якщо не концентруватися на добрих і смішних моментах. Хороші часи — це приклад надії. Багато хто скаржиться на важкі періоди. Один із моїх друзів закликає: «Не проґавте кризу!» Це саме той час, щоб змінити свою настроєність, навіть коли оточуючі її не поділяють. Ще один друг сказав: «Якщо ви можете бачити майбутнє, то яка користь від віри?» Як на мене, чудова думка. У шкільній роздягальні тренер навчав нас: «Коли настають круті часи, круті починають наступати». Він також говорив: «Переможець не здається, відступивши — не перемогти». Що нам справді варто зробити, так це згадати, що ми здатні зробити все. Спільно! Саме так ми зробимо і цього разу.

Вище ніс, ширше посмішку. Йдіть і змінюйте життя людей. А в процесі ви зможете поліпшити і власні долі. Щоб стати носіями надії, нам потрібно бачити людей, що роблять свою справу, і радіти, коли люди виходять за рамки обставин. Іноді настають моменти, коли ви ловите хвилю, навколо відбуваються дивовижні речі, і ви не можете це пояснити. Як ми можемо допомогти один одному зловити цю хвилю? Як нам взаємодіяти, щоб рухатися вперед і виходити за межі власних можливостей? Кожна робота має значення: запрошений експерт ви чи секретарка, працівник служби доставки чи менеджер з продажів або хто завгодно — ловіть хвилю.

20.04.2015
Що нового
Популярне