На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

M2M: від машини до машини

Передавати дані між SIM-картами, вставленими в різні пристрої, легше й економніше з «Київстар»
Про авто, оснащене сенсором і SIM-картою, користувач на пульті управління бачить повну інформацію: маршрут, простої, швидкість, час прибуття до пункту призначення, час роботи двигуна тощо. Знаючи це, набагато простіше мінімізувати роль людського чинника

Мобільні оператори давно переросли функцію «зателефонувати і написати»: сьогодні сотні тисяч SIM-карт працюють у пристроях, начебто жодним чином не пов’язаних із телекомунікаціями. Це банкомати, термінали, промислові датчики, охоронні системи, лічильники, автомати з продажу кави та транспортна навігація. За даними Ernst &Young, близько 20% підприємств по всьому світу використовують технології М2М (machine-to-machine), а до 2016 року цей показник перевищить позначку 50%.

«Київстар» давно і успішно надає послугу М2М: платформа «Центр управління М2М» дозволяє керувати М2М SIM-картами в режимі реального часу.

Автомобіль під контролем

Транспортна логістика – найбільш вдячна галузь застосування М2М. Адже нерідко поки власник ламає голову, як зменшити витрати, водій вантажівки намагається дістати власну вигоду від поїздки. «Київстар» пропонує вирішення цієї проблеми.

«Про авто, оснащене сенсором і SIM-картою, користувач на пульті управління бачить повну інформацію: маршрут, простої, швидкість, час прибуття до пункту призначення, час роботи двигуна тощо. Знаючи це, набагато простіше мінімізувати роль людського чинника, а отже, знижувати витрати, – розповідає Євген Кражан, директор з В2В «Київстар». Послугою користується чимало логістичних і агропромислових компаній.

1

«М2М в роумінгу»

Коли автомобіль виїжджає за межі України, передавати інформацію про його рух у роумінгу виходить задорого. Вирішуючи цю проблему, «Київстар» створив тариф «М2М в роумінгу». Абонент може замовити нетарифікований пакет даних обсягом 5 Мб лише за 30 грн на день.

«Нова пропозиція, яку розробила команда бізнес-підрозділу «Київстар», є найвигіднішою на ринку України. Умови тарифу реалізовані таким чином, щоб у клієнта не виникало побоювань щодо можливих перевитрат», – розповідає Іван Гордєєв, менеджер з управління продуктами «Київстар».

Послуга надається у 51 країні, зокрема в усіх країнах ЄС та СНД.

2

Як підключити

Підключити новий номер або змінити тарифний план на наявних SIM-картах на тарифи M2M можна за допомоги координатора компанії у центрах обслуговування абонентів «Київстар» або через web-інтерфейс системи «Мій «Київстар».

Відгук користувача

Вікторія Савчук, керівник абонентського відділу компанії «Теко Трейд»:

«Наша компанія надає послуги GPS-моніторингу і контролю палива для транспортних засобів клієнтів – як приватних осіб, так і сільськогосподарських, логістичних і торгових підприємств. М2М-платформу від «Київстар» ми використовуємо самі і пропонуємо партнерам з лютого. Послуга дозволяє нам стежити за рухом SIM-карт, блокувати і активувати їхню роботу, контролювати витрати, встановлювати ліміти і, що дуже актуально для нашої компанії, відключати голосові виклики, надсилання SMS-повідомлень і передачу даних у роумінгу. Якщо користувач встановлює ліміт витрат, наприклад, 20 чи 30 грн на місяць, то саме на таку суму і буде надано послуг без перевитрати коштів. Це ж стосується GPRS-трафіку. Зручно, що дані з витрат можна контролювати в режимі реального часу і вчасно відстежити несанкціоноване використання наших SIM-карт. Раніше інформацію щодо витрат ми могли отримати тільки в наступному місяці.

Ми вдячні компанії «Київстар» за розробку цієї платформи, її впровадження дозволяє нам раціональніше використовувати грошові кошти. З нетерпінням чекаємо нових рішень «Київстар» для ефективнішої роботи нашої компанії».

3

Переваги М2М від «Київстар»

  • Повний набір технологій для передачі даних: GPRS /EDGE /3G, CSD, SMS.
  • Економія за рахунок спеціальних оптових тарифів.
  • Зручність управління і контролю через систему
  • Безпека: можна відключити голосову телефонію і вилучити SIM-карти з M2M-тарифами з інформаційних SMS-розсилок від «Київстар».
  • Відстеження і контроль місцезнаходження пристроїв з M2M SIM-картами за допомоги послуги «Навігатор».
  • Можливість побудови захищених VPN мереж із виділенням IP-адрес.
  • Можливість відстежувати маршрути і робочі характеристики власного автотранспорту, оцінювати витрати палива, контролювати випадки відкриття контейнера з вантажем. Ці рішення базуються на системі датчиків, які збирають всю необхідну інформацію про стан транспортного засобу і передають її за допомоги мереж мобільних операторів в єдину базу компанії-перевізника.
25.11.2015
Що нового
Популярне