На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Медицина нових часів

Приклади успішних медичних бізнесів за кордоном

Щодо стартапів, то закордонна медицина набагато обігнала вітчизняну. Однак засмучуватися не варто. Ми підібрали кілька цікавих проектів, аналоги яких можна успішно реалізувати і в українських реаліях. Дерзайте!

  • За минулі чотири роки на ринку США 55 проектів отримали венчурні інвестиції.
  • $308 млн – залучили медичні стартапи США у 2014 році.

One Medical Group

Компанія One Medical, заснована в 2007 році, бере на себе відповідальність за всі процеси взаємодії пацієнта з лікарем.

Механіка. Чи не вся комунікація відбувається онлайн: через сайт або програму One Medical ви можете записатися на прийом того ж дня, отримати результати аналізів і рецепти на ліки, а також бачити свою медичну карту. Якщо лікування не дало результатів або у вас виникли запитання, можна зв’язатися з лікарем у будь-який час електронною поштою або Google Hangouts. Компанія приймає більшість страхових полісів, які доступні у США.

Монетизація. Користування сервісом One Medical коштує від $150 до $200 на рік. Решту покриває медична страховка, яка у Штатах є обов’язковою.

Статус. Останніми роками компанія переживає бурхливе зростання. Зараз вона працює у семи великих містах США, де обслуговує приватних клієнтів та учасників корпоративних програм. Натепер One Medical Group залучила $116 млн інвестицій.

МЕДИЦИНА-НОВЫХ-ЧАСІВ_1

Medigo

Німецький стартап Medigo, заснований у 2013 році, осідлав хвилю медичного туризму. Мета – спростити життя закордонним пацієнтам.

Механіка. На сайті проекту можна вибрати найкращу для вашої процедури клініку, в якій би країні вона не була, дізнатися більше про лікарів і лікування, зв’язатися зі своїм фахівцем, отримати підтримку щодо організації самої подорожі і можливої реабілітації.
Через Medigo ви можете знайти медичні послуги за чотирма напрямками в усьому світі: стоматологія, офтальмологія, хірургія, репродуктивна медицина. Українських клінік поки що немає, хоча є чимало із сусідньої Польщі. Враховуючи українські мізерні, порівняно з європейськими, ціни на лікування, це може стати чудовою можливістю для клінік, які здатні довести якість своїх послуг.

7 млн людей по всьому світу їздили за кордон на лікування у 2014 році
$47 млрд – передбачуваний розмір ринку медичного туризму в США

Монетизація. Medigo бере відсоток з клініки за кожного пацієнта, який отримав лікування.

Статус. На кінець 2014 року компанія співпрацювала з 400 клініками, а її послугами скористалися понад 1500 пацієнтів. Сума залучених інвестицій – $9 млн.

МЕДИЦИНА-НОВЫХ-ЧАСІВ_2

Kareo

Компанія Kareo, заснована у 2004 році, надає необхідний програмний інструментарій для приватних практик. Мета – звільнити руки лікарів від адміністративної роботи.

Механіка. Лікарям пропонують платформу для ведення електронних медичних карт, запису пацієнтів, управління платежами і навіть маркетингу.

Монетизація. Продає свої рішення приватним клінікам. На першому етапі лікарям безкоштовно і без будь-якої реклами дають користуватися системою для ведення електронних медичних карт пацієнтів (EHR – electronic health record. – Ред.). Решту програмних продуктів та консультаційну підтримку треба докуповувати.

800 нових лікарів починають користуватися сервісом щомісяця.
500 співробітників працюють у Kareo у трьох офісах.

Статус. Натепер компанія є прибутковою, її послугами користуються близько 25 тис. приватних клінік. На рахунку компанії $90 млн залучених інвестицій.

24.06.2015
Що нового
Популярне