На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Менеджмент - командний спорт

Уявіть собі сімейний портрет. У центрі – бабусі й дідусі, за ними – їх дочки й сини, а навколо – маленькі діти. Так і в організації: ті компанії, які перебувають у фазі розквіту, підтримують тих, що старішають (батьків), і тих, що ростуть (дітей).
Ицхак Адизес

Менеджмент – командний спорт. І у нього є назва – PAEI. Ця абревіатура утворена з початкових літер англійських слів, що описують чотири ключові типи керівників: P – виробник результатів, A – адміністратор, E – підприємець, I – інтегратор. Попервах може здатися, що звести їх в одній запряжці – необачне рішення. Але якщо воно не довело своєї ефективності, хіба стали б його використовувати більше двох тисяч компаній по всьому світу, серед яких такі гіганти, як Coca-Cola, Bank of America, Volvo, Domino`s Pizza, Visa Group?

Якщо дві людини згодні з усім, без однієї з них можна обійтися. Колега – не той, хто з вами згоден. А той, хто заперечує, але якого ви поважаєте. Саме тому на чолі компанії має стояти група супербосів, кожен з яких чудово виконує одну з вищеописаних ролей, але при цьому є компетентним у всіх напрямках роботи.

Головне завдання цієї команди (як, утім, і всієї організації) – знайти баланс між контролем і гнучкістю. Компанія незалежно від віку може бути молодою та енергійною або, навпаки, старою і сонною. Її реальний вік залежить від двох факторів – гнучкості і самоконтролю. Коли ви молоді, у вас багато гнучкості, але ви не маєте достатнього самоконтролю. З часом ви вчитеся контролювати себе, але втрачаєте гнучкість і старішаєте.

Молоді компанії гнучкі, але неконтрольовані. Коли контроль переважає над гнучкістю, компанія старішає. В умовах кризи вироблення гнучкості, тобто оперативного та адекватного реагування на змінні умови ведення бізнесу, стає першочерговим завданням.

Сімейні цінності

Одним із найважливіших механізмів, які надають компанії гнучкості та маневреності, є децентралізація: завдяки їй «молоді» і «старі» складові організації доповнюють і підсилюють одне одного.

Таким чином, всередині однієї організації існує безліч компаній, що перебувають на різних стадіях життєвого циклу. Людина не може жити вічно, а сім’я може. Уявіть собі родинний портрет. У центрі – бабусі й дідусі, за ними – їхні дочки і сини, а навколо – маленькі діти. Так і в організації: ті компанії, які перебувають у фазі розквіту, підтримують тих, що старішають (батьків), і тих, що ростуть (дітей). Одне покоління змінює інше, організація одночасно перебуває на всіх стадіях життєвого циклу, тому не старіє і не вмирає.

Ця стаття також доступна російською

20.04.2015
Що нового
Популярне