На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Мобільні аграрії

Статистика говорит, что по темпам подключения к М2М-картам агросектор опередил даже банки.

Український агрокомплекс зараз – це не старенькі комбайни John Deere, а машини, здатні моментально визначати характеристики грунту без людського втручання. Телеком також зіграв роль в оновленні агросектора.

Сьогодні підвищення ефективності роботи сільськогосподарської галузі залежить від технічних рішень. Потрібно контролювати всі процеси: транспортування, погодні умови, витрата палива та інше.
Допомагають в цьому нові технології – міжмашинного рішення або М2М, які мінімізують участь людини в рутинних завданнях.

Сьогодні М2М-рішення – головний інноваційний тренд. За даними GfK, по всьому світу за минулий рік частка компаній, які застосовують у своїй діяльності М2М, зросла майже вдвічі і в залежності від регіону становить від 17% до 27%. При цьому сільське господарство стабільно входить в топ-5 передових галузей, активно застосовують М2М. Інвестиції в цей напрямок сьогодні дозволить підвищити конкурентні переваги компанії завтра.

мобильные_аграрии_inner
В Україні М2М серед аграріїв також стає популярним. 91% менеджерів агропромисловості бачать залежність між безперервністю бізнесу і надійністю телеком-технологій. Статистика говорить, що за темпами підключення до М2М-картками агросектор випередив навіть банки. Якщо ще три роки тому компанії з фінансового сектора забезпечували приріст в 56,5% в рік, то після 2014 року швидкість сповільнилася до 12,7%. Зате аграрії, які росли тільки на 5,4%, прискорилися до 36,2% в рік за підсумками 2015 го.
Київстар, як і зарубіжні оператори, розробляє інноваційні продукти і рішення для компаній з агросектору. Серед них М2М-рішення для точного землеробства і тваринництва (наприклад, датчики, контролюючі, щоб у тварин була комфортна температура і своєчасна подача кормів) і телеком-технології для оптимізації робочих процесів. Наприклад, IP VPN – це єдина мережа є захищеною, яка допоможе убезпечити корпоративні дані компанії.

Або інший приклад – системи точного землеробства. Зібравши дані про швидкість вітру, температуру повітря, атмосферний тиск, мінеральному складі і вологості грунту, М2М-технології дозволять фермеру прийняти важливі рішення про посівну, зборі врожаю або інших роботах.

Подібні датчики можуть бути встановлені і в системах зрошення, що дасть можливість проводити полив в залежності від характеристик грунту.
УЗа допомогою технології М2М від Київстар агрохолдинг UkrLandFarming зміг впровадити принципи точного землеробства. Для цього складаються карти мінерального складу грунтів. Інформація для них збирається безпосередньо на поле і передається в центральний офіс UkrLandFarming за технологією передачі даних GPRS / EDGE. В результаті при посіві агрономи розраховують точну кількість насіння і добрив. Також Київстар допоміг холдингу впровадити GPS-моніторинг для контролю витрат палива і оцінки ефективності посівної / збору врожаю.
Ще один приклад використання М2М-рішень в агросекторі – контроль за роботою техніки. Такі технології здатні швидко повідомити про несправності, економлячи час і гроші. Власнику компанії важливо, щоб комбайни були рівномірно завантажені, щоб не було перевитрати палива, зайвого зносу. Встановивши на техніку пристрій з SIM-картою та підключивши його до єдиного центру збору інформації, можна побачити повний «розпорядок дня» машини: коли був заведений і заглушений мотор, чи не було втручання в паливну систему, за яким маршрутом пересувався комбайн. Такий ефективний контроль дозволяє не тільки підвищити продуктивність техніки, а й зміцнити трудову дисципліну, що дуже актуально для аграрної сфери.

мобильные_аграрии_inner2Традиційно М2М впроваджують великі агрохолдинги, але телеком-оператор розробляє і рішення для фермерів – мобільний додаток. Воно буде доступно в рамках стартового пакета компанії Київстар.
Продукт повинен стати платформою для мобільної комунікації. Вона забезпечить аналітику: витрата палива, добрив і насіння, інформацію з полів, ціни на сільгосппродукцію на українському і міжнародному ринку і багато іншого. Це дасть фермерам додаткову конкурентну перевагу і допоможе підвищити ефективність бізнесу.

24.08.2016
Що нового
Популярне