На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Наочна кібербезпека

У 2014 році Андрій Безверхий і його колеги Руслан Міхальов і Олександр Бредіхін вирішили, що Україні не вистачає проактивних сервісів захисту від кібератак. Вони розробили модульну платформу Cyber ​​Operations, яка допомагає візуалізувати діри в інформаційній безпеці. Так з’явилася SOC Prime – перша в Україні компанія, яка побудувала платформу захисту від кіберзагроз.

Творці компанії, Андрій Безверхий і двоє його партнерів, працювали в сфері інформаційної безпеки (ІБ) більше семи років. Тонка настройка і впровадження комплексних рішень в цій галузі вимагає великих витрат часу і знань, тому у розробників народилася ідея автоматизувати повторювані операції, наприклад, діагностику систем ІБ, що застосовуються у всьому світі. При цьому обмін інформацією повинен бути максимально безпечним. А інтерактивна візуалізація процесів у вигляді метрик і трендів для топ-менеджменту стала родзинкою майбутнього проекту.

svod-2016-2

Так з’явилася платформа CyberView. Програма аналізує потік вхідних даних і перетворює інформацію в доступні для всіх ілюстрації та діаграми. Таким чином користувач отримує зрозуміле відображення взаємозв’язку процесів, процедур і людей і усуває прірву між тим, що написано на папері, і реальною картиною.

Перші півтора місяці компанія існувала за власні кошти. Обладнання, необхідне для розробки і тестування системи, підприємці купили в кредит, а віртуальну мережу створили на базі домашніх комп’ютерів. Вони орендували коворкінг в «Часописе», де компанія і провела перші півроку. У той період партнери активно розробляли першу версію продукту, обкатував алгоритми.

У стартовому складі команди було всього шість чоловік, п’ять з яких мали досвідом в ІБ від чотирьох до семи років і один з досвідом більш семи років в веб-розробці. На сьогоднішній день в компанії 16 чоловік, серед яких і кістяк колективу.

Оскільки в Україні, на відміну від більшості країн ЄС, ще немає цільових інвестфондів, орієнтованих на IT, з пошуком інвесторів довелося потрудитися. «Перші півроку ми зустрічалися з потенційними інвесторами і в тісних стосунках із бізнес-інкубатором GrowthUP», – каже Андрій Безверхий. І вже в на початку 2015 року SOC Prime отримала перші інвестиції – $ 75 тис. Гроші розробники шукали, не маючи готового продукту: був лише досвід, ідея і деякі напрацювання. Але знайшлися ті, хто повірив в проект – Gravia VC і Леонід Подобедов, акселератор GrowthUP і UAngels (співтовариство бізнес-ангелів в Україні).

На отримані гроші команда змогла розробити першу версію платформи і запустити «пілоти» в Україні.

«В IT більшість коштів спочатку вкладається в розробку користувальницького інтерфейсу, але в нашому випадку довелося витратитися ще й на безпеку рішення», – говорить Безверхий.

Крім того, завдяки інвестиціям вдалося розширити команду до семи чоловік. Новий фахівець присвятив свій час збору коштів. До цього фандрайзингу доводилося займатися вечорами, вихідним або замість обіду, тому що основний час розробники присвячували продукту.

1a

Друга спроба отримати гроші від інвесторів також була успішною. Завдяки спільноті українських бізнес-ангелів UAngels в червні 2015 року SOC Prime вийшла з обкатаної технологією на європейський ринок, збільшивши команду вдвічі. А вже в серпні отримала перше партнерів і клієнтів в Західній Європі. Так, в 2015-му компанія взяла друге місце в інвестиційному конкурсі від Almaz Capital з кібербезпеки, а в лютому 2016 року виграла секцію B2B на SVOD EU в Ірландії. А завдяки допомозі локальних фондів AVentures Capital і TA Ventures компанія веде діалог з Intel Capital і HPE Ventures.

Але не інвестиціями єдиними. Через відсутність конкурентів на українському ринку SOC Prime досить швидко обзавелася непогану клієнтську базу. До кінця 2015 року вона працювала з такими великими структурами, як OTP Bank, Starlight Media, УкрСиббанк, «Воля», Ощадбанк Росії. Зараз, за ​​словами Андрія Безверхого, платформу використовують компанії в країнах СНД і ЄС з самих різних галузей: легкої промисловості, фінансової сфери, медіа, телекому, а також інтернет-провайдери, спеціалізовані компанії з кібербезпеки, включаючи постачальників послуг. Завдяки цьому SOC Prime припинила збір коштів і отримала прибуток.

1b

Залученню клієнтів сприяє і активну участь компанії в локальних і міжнародних конференціях по IT-безпеки. Це в чималому ступені допомогло вибудувати власну партнерську мережу. Значна частина зусиль спрямована на активну присутність в соціальних мережах і спеціалізованих ресурсах з безпеки, але в рекламу і SMM у зв’язку з економією не було вкладено жодної копійки. «На кожному з форумів, сайтів, сторінок в соціальних мережах ми намагаємося зробити видимими свою експертизу і готовність допомогти», – каже Безверхий. Цільовий ресурс – LinkedIn. Тут загальна мережа контактів компанії складає більше 2000 фахівців. Все це – реальні контакти.

Досвід в інформаційній безпеці впровадили і в просуванні: з огляду на специфіку роботи компанії, сайт в SOC Prime написали самі.

Зараз компанія, крім продажу та подальшого розвитку своєї платформи, активно допомагає українським підприємствам боротися з атаками шкідливої ​​угруповання BlackEnergy, від яких вже постраждали кілька обленерго. Розслідуванням цих інцидентів здійснюють провідні фахівці з кібербезпеки компаній ESET, iSight, Trend Micro і інших. SOC Prime теж до них приєдналася. На основі відкритих розробок і власною технологією вони створили комплекс заходів і програмного забезпечення, які допомагають виявити, зупинити діючі і запобігти майбутнім атаки BlackEnergy.

Як і будь-яка інша українська компанія, SOC Prime стикається з проблемою своєчасного отримання оплат і бюрократією. Однак це не засмучує підприємців. Однією з найбільших технічних проблем в роботі Андрій Безверхий називає складність підстроювання продукту під побажання клієнта. «Іноді дуже складно говорити клієнтам« ні »при запиті чергових« фіч », але це доводиться робити для збереження цілісності рішення. Інакше загубиться єдине бачення платформи », – підкреслює засновник компанії.

2

У планах компанії – удосконалити платформу так, щоб масштабуватися до підприємств будь-якого розміру. У наступному році фахівці з безпеки планують вихід на ринок США і Азії. Найбільший проект в розробці зараз включає інсталяцію продукту на 160 країн. У SOC Prime впевнені, що компанія буде тільки рости. «Ніші в безпеці, в яких працюємо ми, показують стабільне зростання від 13% до 30% щорічно. І, судячи з аналітики Gartner і Forrester, найближчі п’ять років темпи не сповільняться », – прогнозує Безверхий.

  • Перші інвестиції – $ 75 тисяч
  • 16 співробітників
  • Найбільший проект – 160 країн
22.07.2016
Що нового
Популярне