На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Непереможна бізнес-команда: чоловіки або жінки?

Наразі цей матеріал доступний лише російською. Ми працюємо над тим, щоб додати українську версію. Перепрошуємо за тимчасові незручності.


Якщо сприймати бізнес як боротьбу за частку ринку і прибутковість, то все загалом зводиться до одного: хто кого врешті переможе. Цю війну можна вести двома способами. Один – силовий, другий – дипломатичний. Поодинці вони не є достатніми, а в комбінації дуже добре грають. І беручи за основу такі прагматичні міркування, у бізнес-команді хочеться мати баланс різних поглядів, diversity, незалежно від статі її членів.
Зі свого досвіду можу сказати, що закономірності, буцімто жінки послідовно обирають якусь одну стратегію, а чоловіки іншу, немає. І жінки можуть несподівано висловити певну думку або показати риси, притаманні більше чоловікам, і навпаки. Найстрашніше для керівника мати команду «на один кшталт», яка навалою готова «бити ворогів». Тобто у неї одна стратегія – битися, але це безглуздо, правда? Завжди потрібна змінна стратегія, гнучка, яка дає можливість швидко міняти курс, якщо щось не спрацьовує. Тому різнорідний колектив, де кожен має право висловлювати власну думку, сперечатися, відстоювати свої переконання не в залежності від статі, а лише на основі, логіки, – це команда, яка завжди перемагатиме.
Такі робочі колективи формуються дуже своєрідно: люди гуртуються, зважаючи на власні спільні потреби. І коли така команда вже запрацювала, то не помічаєш різниці між чоловіками і жінками. У взаємодії різниця губиться, створюється сплав. Ба більше, коли докладаєш чимало зусиль для того, щоб виграти, то не помічаєш, чоловік перед тобою чи жінка. Аналізуєш саме думку, а не те, хто її висловив. Тобто щоб перемагати у бізнесі, важливим є те, яким духом дихає людина, який її внесок до спільної справи.
Але залишається дуже важливий момент – чоловіки не можуть народжувати дітей. І де б ми були, коли б і жінки припинили це робити? Тому суспільство повинно створювати умови для того, щоб жінка могла виконувати цю роль, нічого не втрачаючи у професійному житті. У «Крафті» так і було: жінка повертається на роботу, а її місце збережене, і зарплата збережена, і можливість кар’єрно підніматися не обмежена. Зараз у Київській Школі Економіки ми пропагуємо ті ж самі цінності.

06.09.2013
Що нового
Популярне