На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Носіть на здоров'я

Пользователи уверены, что у них будет минимум пять умных гаджетов после 2020 года.

40% користувачів смартфонів в розвинених країнах вважає, що через п’ять років телефони кануть в Лету – їх замінять розумні годинник.

Чи не багато жителів мегаполісів здатні уявити своє життя без смартфона. Якщо гаджет загубиться чи зламається, людина виявляється буквально без рук, адже без нього ні дорогу знайти, ні контакти подивитися, ні на пошту відповісти на ходу, не кажучи вже про повсюдне спілкуванні в соціальних мережах. Але на зміну смартфонам приходять технології, які роблять життя простіше навіть без телефону – пристрої, які можна надіти на себе, тому ризик забути їх вдома знижується.
Носяться пристрої – гаджети, які користувач смартфона носить в кишенях або на собі крім власне телефону. Нинішнє покоління носяться пристроїв – фітнес-браслетів і розумних годин – тільки передвісники важливих змін. Користувачі смартфонів вірять, що подібні технології стануть більш численні і впливові, ніж в останні 10 років були розумні телефони. Як показало опитування компанії Ericsson, люди вірять, що «браслети» замінять існуючі пристрої, такі як годинник, медобладнання на кшталт вимірників тиску і рівня цукру, а також ключі від будинку і машини.
Користувачі впевнені, що у них буде мінімум п’ять розумних гаджетів після 2020 року.
Смартфони широко інтегрувалися в усі аспекти нашого життя, так що майбутнє без них неможливо уявити. Зараз двоє з п’яти власників смартфонів вірять, що носяться пристрої замінять їм смартфони, хоча такий перехід і зажадає якогось часу. При цьому 38% користувачів смартфонів впевнені, що гаджети нового типу стануть виконувати більшість доступних в телефоні функцій в найближчі п’ять років.

носимые_устройства_внутренняя1
За даними компанії IDC, що досліджує ринок сучасної споживчої техніки, до кінця 2016 року обсяг поставок натільних пристроїв – від браслетів для фітнесу, які відстежують частоту пульсу, до годин з Bluetooth і електронних перснів – досягне 110 млн одиниць, а до 2020 року ця цифра виросте до 237,1 млн.

Сто одежинок і все без застібок

Зараз левова частка носяться пристроїв пов’язана з фітнесом, і більшість пропозицій розумного одягу пропонують концепції на кшталт вимірювання активності і аналізу тренування. Сорочка PoloTech від Ralph Lauren відстежує частоту серцевих скорочень, глибину і збалансованість дихання, а також ряд інших параметрів. Після чого передає цю інформацію на iPhone або Apple Watch. Коштує це задоволення $ 295.
У 1919 році засновник італійського футуризму Філіппо Томмазо Марінетті справив фурор, з’явившись в краватці власного виготовлення. Краватка був забезпечений електричною лампочкою, яка блимала кожен раз, коли авангардист хотів підкреслити світлом те чи інше слово або фразу. З тих пір минуло майже сто років, і технології в одязі пройшли великий шлях, взяти хоча б біометричні футболки і розумні цифрові татуювання. Але в цій ніші є великий простір для зростання.
Наприклад, 40% опитаних Ericsson користувачів смартфонів зацікавлені в ідеї точних розмірів – суконь або сорочок, забезпечених датчиками для точного вимірювання розмірів тіла.
Додаток може потім радити одяг, що ідеально підходить саме цьому користувачу. Більш того, спрощується і підбір речей в магазинах: немає необхідності прислухатися до думки консультанта, який може помилитися з оцінкою статури покупця. Футурологи відзначають, що в майбутньому павербанки стануть не потрібні: наприклад, від сорочки можна буде зарядити телефон. І ніяких зайвих проводів, все по повітрю. Або вона може контролювати температуру або змінювати форму, щоб ідеально сидіти саме на вашій фігурі.
Хоча інтерес здається високим, споживачам здається, що розумна одяг не буде дуже затребувана. 43% вважають, що через вбудованих пристроїв одяг буде складніше замінювати. Тому розумна одяг може стати мейнстримом тільки після 2020 року.

Не одягом єдиним

Розумні аксесуари також популярні у споживачів. У США 42% зацікавлене в браслеті з датчиком температури, що здійснює контроль за вашим комфортом шляхом надіслання зігріваючих або охолоджуючих імпульсів по вашій шкірі.
До сих пір натільний електроніка була доповненням до смартфону. Але зі збільшенням їх автономності смартфон може піти в небуття. Перші ознаки помітні вже зараз. Половина власників розумних годин вважає, що вони повинні бути незалежними від смартфона. Четверо з десяти власників розумних годин рідше звертається до телефону, оскільки зауваження містяться на екрані годин. Це часто допомагає заощадити заряд батареї. Та й куди зручніше не носити скрізь з собою телефон, а лише браслет і гарнітуру, відповідаючи на дзвінок при звуковому сигналі і вібрації пристрою на руці.

носимые_устройства_внутренняя2
25% користувачів розумних годин використовують їх для управління приладами в будинку.
При цьому половина користувачів смартфонів стверджує, що будуть використовувати безліч різноманітних носяться пристроїв в майбутньому. Вже зараз 25% власників фітнес-браслетів використовує більше одного пристрою, а 10% має чотири різних натільних гаджета.
Хоча споживачі впевнені, що технології допоможуть їм взаємодіяти з навколишніми об’єктами, вони також говорять, що технологіям не обов’язково виражатися в пристроях, але скоріше в датчиках, які можна буде носити або вживати всередину. Такі датчики можуть називатися підшкірними або імплантуються пристроями. 60% опитаних впевнені, що не за горами той день, коли пігулки або підшкірні імплантати будуть повсюдно використовувати не тільки для збору даних про здоров’я, а й для відкривання дверей, ідентифікації та управління об’єктами.
Уже через п’ять років життя з проковтує пристроєм, що визначає температуру тіла і автоматично налаштовують температуру приміщення до вашого повернення додому, може стати реальністю.

24.08.2016
Що нового
Популярне