На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Про вибір у бізнесі

Важливий момент (я раніше не вірив, але після двадцяти років роботи зрозумів, що це так): тебе вибирають завжди за щось. Думаю, мене обирали за мої ривки в кар'єрі.
Андрей Милиневский

Я пережив дві інтеграції — з «Білайн» і «Київстар» — і завжди говорив собі, що треба залишитися через команду і унікальний досвід, який можна отримати. Зараз зізнаюся: тоді я відчував певний страх щось змінювати, не бажав ризикувати. Я переконаний, що кожна людина «притягує» в своє життя якісь індивідуальні речі та ситуації. Мабуть, і тут було щось важливе і потрібне для мене. Як мінімум — нові виклики. СЕО в «Голден Телеком» і навіть СЕО в «Білайн» — це ролі не такого рівня, як СЕО в «Київстар». Тут сама компанія на порядок більша. Це дало мені можливість реалізовувати проекти іншого масштабу, залучати інший обсяг інвестицій і, відповідно, отримувати більш глобальний досвід.

Якщо говорити про позитивне, то у кожній з перехідних ситуацій у мене був керівник, з яким мені було приємно і цікаво працювати. В «Білайн» це був Олександр Баринов, в «Київстар» — Тарас Пархоменко. Якби не це, можливо, я прийняв би інше рішення в обох випадках.

Люди мають властивість притягуватися. Наприклад, з Бариновим ми вибрали один одного: хто перший — не так вже й важливо, це сталося практично одночасно. Те саме можу сказати і про Пархоменка. До того ж вони багато в чому схожі. Крім того, в «Голден Телеком» я «пройшов» через безліч керівників — це і експати Мілан Руснак, Ешлі Рід, Младен Пейнович, Жан-П’єр Вандром, і наші Олександр Халецький та Андрій Дронюк. Вони були різними людьми. Я іноді замислююся, як зміг адаптуватися до кожного з них і вижити. На мій погляд, це пов’язано з тим, яку роль людина готова відігравати у взаємовідносинах. Тобто згодна вона тільки на першу роль чи може прийняти і другу. Особливість мого характеру в тому, що я можу абсолютно спокійно брати на себе другу роль і при цьому робити це з задоволенням.

Ще важливий момент (я раніше не вірив, але після двадцяти років роботи зрозумів, що це так): тебе вибирають завжди за щось. Думаю, мене обирали за мої ривки в кар’єрі. А також за те, що завжди справляв враження людини системної, позитивної і відповідальної. І креативної теж. І хоча не все і не завжди вдавалося реалізувати, але враження точно склалося. І людям хотілося працювати з цим.

Важливу роль відіграє те, яку атмосферу ти навколо себе створюєш. Один американський експат говорив мені: «Андрію, just keep smiling and it will be fine». Нещодавно до мене в команду прийшло кілька людей, і це добре помітно: об’єктивно люди можуть знати і вміти одне і те ж, але для одного хочеться щось зробити, тому що він позитивний, викликає симпатію, з позитивним ставленням, а інший постійно нещасний і до нього зовсім інше відношення.

Мені ніколи не хотілося відпочити від телекому. Впевнений, значення має не те, в якій галузі ти працюєш, а те, що саме ти робиш. Якщо фронт робіт змінюється, це вже саме по собі цікаво. Постійні зміни дають можливість знайти справу до душі і отримувати задоволення на будь-якому місці. Для себе я зрозумів, що найбільше люблю щось створювати, при цьому для мене важливо, щоб це було гідно оцінено.

18.03.2015
Що нового
Популярне