На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Освіта VS Ринок праці

Розвиток інформаційних технологій прискорює засвоєння інформації, і цей процес буде тривати.
Анатолий Мазараки

У найближчому майбутньому відбуватиметься переосмислення ролі інститутів вищої освіти в житті суспільства. При цьому їх головним завданням залишиться соціалізація молодих фахівців, підготовка їх до самостійного життя.

Актуальними стануть питання пошуку формули, здатної вирішити проблему відповідності вимогам ринку праці спеціальностей, за якими проводиться підготовка фахівців. Важливо, щоб випускники, які сьогодні отримують дипломи, були затребувані в найближчі десять років. І не лише в Україні, а й за кордоном.

Підготовка до глобальних змін в освіті вже ведеться. Сьогодні класичні лекції замінюють інтерактивним і дистанційним навчанням, ще більше часу відводиться самостійній роботі — розвиток інформаційних технологій прискорює засвоєння інформації. Цей процес буде тривати. Також підвищується роль навчання на англомовних програмах, перед студентами відкривається можливість отримувати подвійні дипломи, навчаючись одночасно в рідному університеті і західноєвропейському вищому навчальному закладі. Вони можуть проходити практику за кордоном, а у нас, у свою чергу, збільшується кількість іноземних студентів.

Постійне самовдосконалення, підвищення кваліфікації, отримання другої і навіть третьої вищої освіти, навчання на програмах МВА, удосконалення бізнес-навичок — це ще низка актуальних трендів, що будуть розвиватися й надалі. Провідні університети налаштовані на те, щоб стати епіцентром науки, освіти і розвитку бізнес-процесів в Україні.

20.04.2015
Що нового
Популярне