На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Від чого залежить успіх стартапу

Одна з головних перепон перед запуском стартапа – острах поразки.
Дан Шехтман

Не боятися програти

Одна з головних перепон перед запуском стартапа – острах поразки. У деяких культурах невдача – це ганьба. Ганьба на людині, на його родині, на місті. Та я переконаний, що поразка – це не сором, а привід спробувати ще раз. Поразка дає досвід, і якщо він у вас є, шанси досягти успіху збільшуються.

Емоційний інтелект

Необхідно навчитися слухати і чути свого співрозмовника. Встановіть із ним зв’язок, дайте йому висловитися, а потім говоріть самі. Якщо ви хочете бути хорошим продавцем, вам треба не лише чудово провести презентацію продукту, а насамперед вислухати потреби або емоції клієнта. Адже зазвичай людям подобається ваш продукт, тому що їм до вподоби ви.

Знання англійської

Якщо ви хочете досягти успіху в hi-tech-бізнесі, треба вільно говорити  англійською – байдуже, в якій країні ви живете. Раніше мовою міжнародного спілкування була французька, і всі вивчали її. Тепер світ підприємництва і торгівлі говорить англійською. Без англійської ви не зможете працювати на ринках інших країн, не зрозумієте інших. Крім словникового запасу та граматики слід приділити неабияку увагу вимові. У деяких країнах (наприклад, в Україні, Росії, Китаї) я раджу брати уроки у вчителів англійської – носіїв мови.

Де взяти кошти на старт

Існує кілька джерел фінансування стартапів.

Ангели – найкращий спосіб фінансування для стартапів. Зазвичай це колишні власники процвітаючих hi-tech-бізнесів, які провели екзит, тобто продали частку своєї компанії. Зараз в Ізраїлі таких людей чимало. Вони хочуть реінвестувати гроші від продажу бізнесу в нову компанію, оскільки вкладення у стартап вираховуються з суми прибуткового податку.

Для підприємця-початківця гроші від ангела – це не лише гроші, а й додаткова вартість.

Поради галузевого експерта, непогані зв’язки з ринком і його лідерами.

Венчурні фонди – ще одне джерело грошей для hi-tech-бізнесу. Венчурний фонд інвестує кошти вкладників у сектори, на яких він спеціалізується. Зазвичай фонди вимагають повернення грошей через 5-7 років. Але часто цього часу не вистачає, щоб побудувати успішну компанію, тому доводиться продавати бізнес. Іноді нові власники розвивають компанію так само, як це б робили її засновники. Це хороший сценарій. Але інколи новим власникам потрібен лише патент на винахід, а не компанія. Вони звільняють співробітників і переносять виробництво в іншу країну. Тому це джерело фінансування я вважаю не прийнятним.

Ви можете відкрити компанію без грошей. Тоді вам нічим платити зарплату співробітникам. Але у вас є цінність, яку можете їм запропонувати. Дайте їм частку компанії – і вони працюватимуть безкоштовно. Адже ви розраховуєте, що згодом разом створите успішний продукт і матимете прибуток. Варто пам’ятати таке: зараз вартість вашої компанії дорівнює нулю. Будьте щедрими з цим нулем – дайте своїм партнерам частку в компанії, щоб вони були щасливими.

 

 

08.06.2016
Що нового
Популярне