На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Під наглядом

Прибуткові відеоможливості
Мені спало на думку поєднати переваги відеоспостереження і охоронної системи. Щоб людина могла побачити, що відбувається, і вчасно відреагувати

Програмний продукт української компанії Getiss при підключенні до камер відеоспостереження виявляє рух на об’єкті і попереджає про це його власника. Тепер можна зекономити і не наймати нічного охоронця, будучи впевненим у безпеці своєї компанії. Про особливості бізнесу з продажу програмного забезпечення для відеокамер на вітчизняному ринку розповів генеральний директор Getiss Олексій Смик.

Вільна ніша

Донедавна вирішити проблему безпеки офісу, підприємства або власного житла можна було, встановивши відеоспостереження або класичну охоронну систему. За словами засновника Getiss Олексія Смика, обидва варіанти мають низку недоліків.

У першому випадку, встановивши камеру, можна стати свідком події і в кращому разі мати на руках запис дій зловмисників. «Навіть якщо ви побачили щось недобре, не завжди є можливість оперативно приїхати на місце або попросити знайомих допомогти, – пояснює Олексій Смик. – Злодії, помітивши стеження, намагатимуться знайти джерело записів. Позбувшись SD-картки у камері або реєстраторі, вони залишать вас без доказів».

Що стосується класичних систем охорони, то встановлення безлічі датчиків по всьому об’єкту, які виводять на пульт охоронної компанії, – надійніший, але й дорожчий варіант. Ще одна проблема таких систем: власник не знає, що насправді відбувається на його об’єкті, якщо спрацювала сигналізація, іноді це хибна тривога.

Рішення для ринку

«Мені спало на думку поєднати переваги відеоспостереження і охоронної системи. Щоб людина могла побачити, що відбувається, і вчасно відреагувати», – пояснює генеральний директор Getiss.

Щоб не обмежувати клієнтів під час вибору камер, було вирішено створити ПЗ, яке працюватиме з будь-яким пристроєм. Користувачу достатньо лише підключити відеообладнання до сервісу і встановити додаток для Android або IOS. Відео транслюється онлайн в режимі реального часу, тож власник у будь-якій точці світу може бачити, що відбувається в офісі. Сервіс аналізує відео, і, якщо фіксується рух, користувач отримує повідомлення. Відразу можна подивитися онлайн-трансляцію або останній архів і визначити, чи є привід для хвилювання, чи то просто рухаються жалюзі від кондиціонера.

2

Додаток Getiss має тривожну кнопку, за допомогою якої можна викликати оперативну групу. «Підприємець знатиме напевно, чи був зловмисник в офісі, коли приїхала охорона. Можна навіть побачити, як спіймають злодія», — каже Смик.

Дані зберігаються у дата-центрах на серверах з розподіленою файловою системою, що гарантує збереження і недоступність для злодія.

Реалізація

Компанія була заснована в 2013 році, і одразу стартувала розробка продукту, яка тривала близько півтора року. У вересні 2014 року почалося тестування продукту. Засновники вирішили дати випробувати його потенційним клієнтам – малому та середньому бізнесу, а також приватним особам. Це допомогло отримати відгуки від реальних користувачів і перевірити готовність до навантажень серверів, на яких зберігається відео.

Канали продажів

Компанія продає свій продукт як безпосередньо, так і через партнерів, які отримують відсоток від реалізації. В обох випадках клієнти за користування сервісом платять абонплату. Тарифи залежать від терміну зберігання відео на сервері Getiss. Стандартний пакет коштуватиме у середньому близько 40 грн на місяць.

Перша група партнерів – інтернет-провайдери. У лютому 2015-го, коли стартували офіційні продажі, Getiss розпочав співпрацю зі своїм першим партнером – інтернет-провайдером «Вега». Усі клієнти провайдера отримали можливість використовувати послугу «Відеоспостереження», підключивши свою веб- або IP-камеру до сервісу Getiss.

30% клієнтів сервісу з Києва та області

Зараз Getiss співпрацює з провайдерами по всій Україні. Одні просувають відеоспостереження, додаючи його до пакета разом з інтернетом і телебаченням, а клієнти платять за весь комплекс послуг. Інші – розміщуючи рекламу на сайті.

Друга група партнерів – це охоронні компанії. Вони пропонують послуги Getiss, якщо їхній клієнт хоче встановити відеоспостереження. Наприклад, у охоронної фірми «Венбест» розташований сервер стартапа, який є і охоронним пультом. Якщо клієнт повідомляє про подію, на сервер надходить повідомлення, і група виїжджає за відповідною адресою.

Третя група – інтернет-магазини, які продають техніку для відеоспостереження. З одним із них уже запущена пілотна програма. «На сторінці онлайн-маркету є наша реклама і опис послуги. Якщо клієнт зацікавлений, він реєструється на сторінці та отримує обліковий запис Getiss, що дає право на знижки під час купівлі обладнання в самому магазині», – пояснює Смик.

Рекламні оголошення українського стартапа можна побачити у програмі Skype, адже аудиторія сервісу перетинається з можливими користувачами Getiss. 

3

«У IT-галузі основні витрати – оплата праці розробників», – розповідає засновник Getiss. Зараз у компанії працюють близько 50 співробітників. Серед них розробники, тестувальники, дизайнери, менеджери з продажів.

«Щоб вижити за кризи, підприємцю слід покладатися на власні сили і вірити у продукт. Якщо зупинятися перед перешкодами або зволікати з їх подоланням, то, ймовірно, все закінчиться крахом. Єдність команди – ще один обов’язковий пункт. Без згуртованого колективу йти вперед неможливо», – Олексій Смик, генеральний директор Getiss

Можливості Getiss:

– спостереження за об’єктами;

– виявлення руху в зонах спостереження за об’єктами;

– можливість вибору зон спостереження;

– запис і зберігання відеоархіву;

– сповіщення абонента про події, що відбуваються у зонах спостереження, через email, SMS або push-повідомлення;

– можливість викликати охорону із обраної клієнтом агенції одним натисканням кнопки.

Засновники орієнтуються на невеликі підприємства, а також на приватних осіб, які уважно ставляться до безпеки власного майна. Співвідношення продажів між приватними клієнтами та бізнесом натепер – 50 на 50.

Відеоможливості для В2В

Іван Темченко, співзасновник інтернет-магазину відеообладнання «Конвертер Енергії»:

Зруйную стереотип про те, що функція відеокамери – це лише охороняти об’єкт від проникнення зловмисників. Завдяки платному або безкоштовному ПЗ можна домогтися від бюджетної камери більш розширеного функціоналу та автоматизувати низку бізнес-процесів. Приміром, встановлена у магазині камера може контролювати викладання товару на полицях і фіксувати кількість відвідувачів, які проходять повз ті чи інші зони (це важливо для грамотного мерчандайзингу), а також вираховувати співвідношення відвідувачів маркету до кількості пробитих чеків (дозволяє власнику визначити конверсію торгової точки).

27.08.2015
Що нового
Популярне