На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Застосунки для кочівника: рецепт Валерія Пекаря

Упродовж багатьох років я був осілим офісним жителем, який зрідка виїжджав на важливі зустрічі. Зміна способу життя (пов’язана з тим, що після Майдану громадська діяльність забирала майже 100% часу) збіглася з черговим стрибком технологій, і я перетворився на справжнього кочівника, який проводить над екраном телефону більше часу, ніж перед комп’ютером.

Однак я прагматик, тому на моєму телефоні відсутні десятки захопливих застосунків, лише необхідний мінімум.

Операційна система. Мій вибір – Android. Він відповідає моєму характеру і життєвому досвіду. У ньому вже є непоганий набір базових програм: Gmail, вбудований пошук, карти Google, перекладач тощо.

Важлива зброя кочівника – месенджер. Мені до вподоби Facebook: швидкий пошук за ім’ям, створення груп, інші зручні функції. Достатньо кількох секунд, аби познайомити двох або більше людей чи створити робочу групу, а цю операцію доводиться здійснювати часто. Крім того, месенджер дозволяє економити на умовностях на кшталт «здрастуйте, як справи?» (зрозуміло, лише з добре знайомими людьми). Видно стрічку попереднього листування, і ви ніби й не прощалися.

  • Єдиний його недолік – слабкий захист, тому для конфіденційного листування доведеться користуватися чимось іншим.3_2

Знадобиться також календар. Підійде будь-який, інтегрований з Google. Оскільки я власник Samsung Galaxy, то використовую непоганий фірмовий вбудований S Calendar. Ще одна корисна програма із вбудованого набору – нотатки S Notes, що дозволяють відкрити безліч записників, а також писати від руки, робити начерки, а потім легко ділитися цим із колегами. Третій вдалий стандартний застосунок Samsung – майстер тренувань і крокомір S Health.

Але якщо ви, як справжній кочівник, одночасно робите кілька справ і берете участь у безлічі проектів, вам знадобиться потужніший організатор завдань, ніж вбудований календар. Серед чималої кількості представлених організаторів мені імпонує Any.do, який дозволяє створити зручну структуру справ і сортувати їх за терміновістю та важливістю, як вчать на тренінгах з особистої ефективності та тайм-менеджменту.

Наступний рівень майстерності кочівника – колективна робота з документами з будь-якого місця. Для цього підійде набір із трьох застосунків Google: «Диск», «Документи» і «Таблиці». Необхідно трохи потренуватися – і ви вже створюєте і редагуєте тексти й таблиці з іншими. Я це часто роблю, інколи у робочих групах до 30 осіб. Ось де випробовується довіра і взаєморозуміння.

Чи готові штурмувати висоти колективної роботи кочівників? Представляю вам застосунок для управління проектами Trello, створений у розвиток однойменного хмарного сервісу Trello.com. Тут є прості, зручні і потужні засоби для спільної роботи.

Робоча група створює дошку, на якій відображаються всі поточні завдання, відбувається обговорення ключових питань, прикріплюються потрібні файли, розподіляються обов’язки і ставляться галочки на виконані завдання.

Якщо мовиться про застосунки, що пов’язані з хмарними сервісами, не можна залишити поза увагою кілька дуже зручних для мандрівників. Приміром, Booking.com. Ця програма дозволяє не лише скористатися повноцінним сервісом бронювання готелів, а й завантажити офлайн-путівники. Вам також знадобиться офлайн-словник ColorDict, який зробить вас незалежним від наявності інтернету.

Я користуюся також MailChimp – мобільним застосунком від однойменного хмарного сервісу поштових розсилок. Нову розсилку з мобільного ви не зробите, проте зручно відстежувати зворотний зв’язок за зробленими розсилками.

Ще один застосунок, який працює разом із веб-сайтом, – Wikipedia. Користуватися ним зручніше, ніж на мобільному відкривати сайт у браузері.

Якщо ви просунутий користувач, то захочете керувати файлами на своєму пристрої. Для цього я маю Total Commander.

Я пишу цю замітку за допомогою програми Note Everything, яка стане у пригоді всім, хто багато пише. Раджу її і вам.

20.06.2016
Що нового
Популярне