На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Приклади ефективного управління для наслідування

Варто знати, що в Китаї економікою керували бюрократи, які у 80-90-х знайшли баланс між авторитарним режимом і підприємницькою снагою. Вони створили економічне диво за 30 років.
Адриан Сливоцкий

Коли йдеться про реформи та ефективне управління, я завжди наводжу приклад Сінгапура. Урядування тут чи не найкраще у світі. Це місто-держава набагато менше, ніж Україна, але серйозність, з якою урядовці ставляться до своїх обов’язків, до своїх громадян, заслуговує, щоб її перейняли інші. Сінгапур є взірцем навіть для корпорацій щодо раціонального ведення бізнесу.

Варто також вивчити досвід Японії 60-70-х років. Саме тоді у Міністерстві міжнародної торгівлі та індустрії зародився високий стандарт поведінки.

Цікавим є Китай. Варто знати, що в Китаї економікою керували бюрократи, які у 80-90-х знайшли баланс між авторитарним режимом і підприємницькою снагою. Вони створили економічне диво за 30 років.

Прикладами для наслідування є також бізнесові підгрупи. Варто подивитися, як працює німецька бізнес-спільнота, особливо ті компанії, які називаються мідл штат. Вони невеликі (їхні обороти — не більше двох мільярдів євро), але глобальні, високотехнологічні. У них можна повчитися ставленню до працівників, етичній корпоративній політиці, довготерміновій траєкторії планування. Вони дбають про прибуток не лише інвесторів, а й працівників.

Заслуговує на увагу бізнес-спільнота у Мілані — це середні підприємства, що займаються тканинами, вовною, шкірою, дизайном. Таких компаній сотні, вони знають одне одного, співпрацюють і створюють унікальну та динамічну економічну одиницю в Італії.

Чи не найкращим прикладом для наслідування є маленький клаптик землі у Каліфорнії під назвою Силіконова долина. Це справжній двигун американської і світової економіки, якщо підрахувати додану вартість його товарів та програм, а внесок у життя людей від його діяльності — у рази більший.

Ці спільноти унікальні, адже вони збирають талановитих людей з цілого світу, одне одного стимулюють і створюють іншу структуру понять і очікувань. Тут талановиті люди мають найкращі можливості для саморозвитку.

01.07.2015
Що нового
Популярне