На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Принципи управління успішного керівника

Хороший керівник бачить цілі, правильно розподіляє ресурси, мотивує людей, делегує і показує результат
Петр Чернышов

Про те, як важливо оточувати себе розумними людьми

Це легко сказати, але важче зробити. Звичайний керівник надто переймається, якщо його оточують розумні люди – фахівці з різних напрямків. Він уважає, що хтось з-поміж них може з часом замінити його. Але якщо керівник сильний і впевнений у собі, то цього не слід боятися.

Якщо топ-менеджер бере на роботу керівника відділу маркетингу, але слабшого фахівця у своїй галузі, ніж сам топ, то він даремно платить йому зарплату.

Фінансовий директор «Київстар» – кращий фахівець з фінансів за мене, і я дуже цим пишаюся! Адже домогтися успіху можна, тільки працюючи з професіоналами. У будь-якій галузі – науці, армії, освіті або бізнесі, коли збирається багато розумних і сильних у своїх сферах людей, завжди буде чудовий проект. Яскравий приклад – Силіконова долина, де геніїв можна зустріти в будь-якому кафе. Ось чому там народжується величезна кількість успішних компаній. Тож найголовніше для керівника – оточити себе розумними співробітниками, а потім намагатися ними керувати.

Про лідерство

Хоча у CEO є мандат на керування, без віри команди в керівника він не зможе ефективно управляти. Ба більше, підлеглі починають займатися своїми проектами або йдуть з компанії.

Тільки завдяки своєму лідерству топ-менеджер може вести за собою сильніших у своїх сферах співробітників, ніж він сам.

Хороший керівник бачить цілі, правильно розподіляє ресурси, мотивує людей, делегує і показує результат.

Про вміння грати ролі

Хороший топ-менеджер повинен вміти грати ролі. Адже насправді управління компанією – це гра. Для одних потрібно бути жорстким управлінцем. Для інших – жилеткою, щоб поплакатися (але я зрідка граю цю роль, зазвичай ідуть бідкатися до HR-фахівців). Для когось із підлеглих необхідно стати керівником-другом і випити з ним кухоль пива. Потрібно оцінити людини або групу людей і для них грати роль. Наприклад, в Амстердамі на засіданні ради директорів або під час виступу перед акціонерами я граю одну роль, перед менеджерами своєї компанії – геть іншу.

Про робочий день СEO великої компанії

Робочий день керівника вищої ланки часто буває неструктурованим. Багато дзвінків і подій, на які треба терміново реагувати. Тільки 2/3 дня – це заплановані зустрічі й робота над поточними проектами, а 1/3 – цілковитий безлад.

07.04.2016
Що нового
Популярне