На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Про кельнерів

Наразі цей матеріал доступний лише російською. Ми працюємо над тим, щоб додати українську версію. Перепрошуємо за тимчасові незручності.


Робота офіціантів та робота з офіціантами є важливою складовою ресторанного бізнесу. Якщо місто уявити домом, то кельнер по-суті є його господарем, оскільки він зустрічає гостей, це – перша людина, з якої починається місто та від якої залишаються враження про міста.
На тему ідеального офіціанта написана не одна сторінка і витрачено не одну годину розмов. Але, на моє глибоке переконання, люди, що живуть у своїх побудованих, ідеальних образах – у пошуках ідеального чоловіка, дружини, сусіда, начальника, мера, президента, офіціанта – проживають все життя у гонитві за ідеалами, постійно висловлюючи менші чи більші претензії.
На щастя, таких людей стає дедалі менше і менше – буркотливих снобів, котрі вимагають дисконтну картку для того, щоб суму знижки залишити у вигляді чайових офіціантові, який його задовольнив. Настає інший час – час усвідомленої гостинності, без дисконтних карток. Єдине, чого чекають від гостя, так це подяки за те, що їх гостинно прийняли.
Ви коли-небудь бачили, як плачуть від болю в ногах офіціанти? Майже кожен з них має десь з собою тюбик з обезболюючим гелем. Він знає що клієнт правий. Але при цьому він також знає велику правду, що він… не завжди правий. І яким би втомленим він не був, незважаючи на простягнуті спітнілі руки та погрози про «зустріч» після роботи, він посміхається і залишається гостинним.
Зрештою, кельнери є обличчям гостинності не тільки наших ресторанів, а й цілого міста. Саме офіціанти стають останнім штрихом в гармонійній атмосфері, над котрою до того працювали дизайнери, представляють страви, котрі приготували кухарі. Саме вони забезпечують комфорт для гостей і часто стають вирішальним фактором в питанні, чи стане цей заклад улюбленим. Вони зустрічають гостей, проводжають їх, проявляють турботу від імені приймаючої сторони для туристів.
Якщо ж говорити про львівських офіціантів, то я глибоко переконаний – львівський кельнер має своє обличчя, нам є чим пишатися, про наших кельнерів говорять не тільки в Україні, але і за її межами.

14.12.2013
Що нового
Популярне