На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Просвітництво сьогодні: на захист раціональності, науки, гуманізму та прогресу

Enlightenment Now: The Case for Reason, Science, Humanism, and Progress
Видавець: Penguin, Рік випуску: 2018
23.04.2019
Рейтинги:
– Найкраща книга, що надихає, на думку Білла Гейтса
– Видання увійшло до списку топ-10 бестселерів Sunday Times
– Відразу ж після виходу книга стала найкращою книгою місяця на Amazon
Про автора:
Стівен Пінкер - професор психології в Гарвардському університеті, популяризатор науки, всесвітньо відомий експерт у сфері мови й розуму. У 2004 році був названий журналом Time одним зі 100 найвпливовіших вчених і мислителів у світі.
Зміст:
Якщо вірити газетним заголовкам, світ у XXI столітті все сильніше занурюється в хаос, ненависть та ірраціональність. Однак Стівен Пінкер показує, що це ілюзія - симптом історичної амнезії та статистичних помилок. Якщо ви будете слідкувати за тенденціями, а не заголовками, то виявите, що наше життя стало довшим, здоровішим, безпечнішим, щасливішим, спокійнішим - і не тільки на Заході, а й в усьому світі. Такий прогрес не випадковий: це дар системи цінностей, яку багато хто з нас приймає як належне, навіть не усвідомлюючи цього. Це цінності освіти: розуму, науки, гуманізму й прогресу. Проблеми, з якими ми стикаємося сьогодні, величезні: нерівність, зміни клімату, штучний інтелект і ядерна зброя. Але спосіб впоратися з ними - не в тому, щоб впасти у відчай або спробувати повернутися до міфічного ідилічного минулого. Пінкер показує, як ми можемо використовувати здібності свого розуму для вирішення глобальних проблем.