На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Шість нових цеглинок бізнесу в суспільстві розвинених засобів комунікації

Ми спостерігаємо перехід від статичних об'єктів до динамічних служб, від фізичних спільнот до цифрових, від централізованого виробництва до розподіленого знання
Микаэль Бьёрлинг

Стаття в оригіналі

Коли сільськогосподарська епоха змінилася індустріалізацією і наші предки перейшли з сільського побуту на заводський, життя мільйонів людей назавжди стало іншим. З появою нових понять, таких як робочий час, праця в приміщеннях, однакові за часом початок і кінець робочого дня, змінилися самі основи життєвої логіки для новонародженого робітничого класу.

Стартапери та «підривачі» основ тих часів скористалися новими підходами під час організації виробництва і торгівлі, найважливішими з яких були грошові кошти (капітал), заводи, машини та сировина. Це допомогло створити нові сфери промисловості і виробляти все те, чого потребувало постійно зростаюче число споживачів. Натепер настала нова ера перетворень, яка трансформує образ нашого світу.

Співробітник Undercurrent Аарон Дігнан так описав це в доповіді Digital Disruptors для Networked Society Lab: «Якщо у вас є фабрика вартістю в півмільярда доларів, чи можна вважати її активом? Насправді це величезний пасив у ваших бухгалтерських документах, тому що на цій фабриці ви повинні щось виробляти. Я думаю, що ми поступово рухаємося до більш аморфної, навіть ефемерної моделі активів, до речей, які допоможуть нам не виробляти, а винаходити».

Такий перехід змусить навчитися керувати новими активами і навіть ресурсами, що постійно з’являються, новими формами цінностей, завдяки чому знову зміниться базова логіка життя і бізнесу. І з розвитком головними двигунами зростання та інновацій стануть не фізичні активи та інфраструктура, а люди, платформи та ідеї.

«Люди роблять все більший внесок у справи компанії, що вимагає принципово нового підходу до управління від її керівництва. Я вже спостерігав це в галузях, де існує залежність від рівня освіти співробітників. Ними важко керувати. Традиційна компанія контролювала засоби виробництва, грошові потоки, обладнання, фабрики і т. п. Людина була всього лише гвинтиком у виробництві, який легко замінити. Але коли найважливішим активом стають люди, управляти по-старому більше не можна. Інакше ви почнете втрачати людей, а значить, свої засоби виробництва. Необхідно навчитися залучати, управляти, розвивати і утримувати таланти», – упевнений Крістіан Сандстрем, Chalmers University of Technology.

Ми спостерігаємо перехід від статичних об’єктів до динамічних служб, від фізичних спільнот до цифрових, від централізованого виробництва до розподіленого знання.

Це перша стаття в серії з семи матеріалів, що розглядають будівельні цеглинки. Їх повинен розуміти кожен підприємець для створення і ведення успішного бізнесу.

Оригінал статті

27.10.2015
Що нового
Популярне