На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Приховані витрати Shadow IT

Тіньове використання ІТ – проблема, що стосується усіх компаній у всіх галузях і країнах.

Приховані витрати Shadow IT. Однією із ключових переваг при продажу хмарних сервісів була їхня дешевизна, причому провайдери йдуть на все, щоб знижувати ціни мало не щодня. Але, за нашими даними, публічна хмара насправді обходиться замовникові у 4-8 разів дорожче від тієї вартості, яку пропонує постачальник хмарних сервісів. Причина – багато хмарних сервісів не реалізуються як автономні додатки. Їх необхідно інтегрувати у стандартну операційну модель ІТ та у корпоративні процедури. Це призведе до додаткових витрат на авторизацію і забезпечення безпеки, зокрема на шифрування даних, стандарти аутентифікації користувачів, процеси інтеграції, питання управління вендорами, роботу з інтеграції сервісного каталогу – і це ще не все! Нерозуміння принципів використання хмари зумовлює чималі витрати, які для компаній часто залишаються прихованими.

Що робити?

Публічна хмара стало реальністю, те саме можна сказати і про приватну хмара. Повною забороною публічної хмари проблему не вирішити. Співробітники та підрозділі чітко дали зрозуміти: вони за гнучкість і можливість вибору. Не допоможе і цілковитий перехід до публічної хмари. Питання інформаційної безпеки та нормативно-правової відповідності дедалі частіше виходитимуть на перший план, коли прискорений розвиток інтернету речей усе більше стимулюватиме тіньове використання ІТ.

Допоможе у цьому гібридна хмарна стратегія Cisco Intercloud, яка поєднала найкращі характеристики публічної і приватної хмари і здатна забезпечити контроль, можливість вибору та нормативно-правову відповідність. Вона дає ІТ-директорам можливість забезпечити у публічній хмарі той самий рівень інформаційної безпеки та нормативно-правової відповідності, який вони підтримують у своїй приватній хмарі. Але щоб цього домогтися, спочатку необхідно повернути їм контроль над використанням хмари у своїх компаніях. Ані генеральний директор, ані рада директорів не звільнять CIO від відповідальності за компрометацію даних компанії і розбазарювання ІТ-бюджету лише на тій підставі, що користувачі обрали публічну хмару. Якщо щось піде не так – відповідатиме саме ІТ-директор.

Оскільки не можна контролювати те, що не бачиш, і те, у доступі до чого не береш участі, ми пропонуємо зробити перший крок: скористатися послугою аналізу хмарної ефективності Cisco Cloud Assessment. ІТ-директор отримає рекомендації, які програми використовувати у приватній, а які у публічній хмарі, як реалізувати єдину операційну модель, забезпечивши реальну інформаційну безпеку та нормативно-правову відповідність у гібридній хмарі.

10.11.2015
Що нового
Популярне