На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Зі смартфоном по місту

Спеціальні окуляри і смартфон користувача дозволять йому переміститися в будь-яку точку обраного простору і розглянути її з усіх боків.

З широким поширенням смартфонів і планшетів книги-путівники по містах стають все менш популярними. На зміну їм приходять додатки-карти, а також інтерактивні та ігрові путівники. Деякі компанії запускають навіть екскурсійні квести.

Ідея поєднання ігор і туризму з’явилася в Італії. У 2013 році дизайнерська компанія LOG607 випустила інтерактивні путівники WHAIWHAI по п’яти містах: Риму, Венеції, Флоренції, Вероні і Мілану. Виглядає він як звичайна книга. Для того щоб прочитати такий путівник, необхідно зіграти в SMS-гру, яка передбачає елементи квесту. Наприклад, у Венеції ви станете допомагати старому медику відшукати магічний скіпетр Руйі, розмовляючи з ним за допомогою SMS. Щоб почати спілкування, потрібно на означений в путівнику номер вислати особливий код. Новий код буде коштувати 12 євро, а новий путівник – 22 євро. За бажанням можна вказати рівень складності завдань. Крім того, WHAIWHAI є і в цифровому вигляді. Додаток для iPhone або Android обійдеться в 7 євро.

Більшість таких путівників є електронну книгу з додатковим шаром – загадками, фото, необхідністю введення кодів. Або ж карту з нанесеною мультимедійною інформацією. За таким принципом можна використовувати Google Maps, однак при відсутності постійного коннекта зручно використовувати офлайн-путівники з елементами ігрової реальності.

  • Наприклад, додаток PocketGuide пропонує різноманітні маршрути, побудовані на загадках та завдання «знайдіть на фасаді такий-то барельєф, і він вас приведе до наступної пісні».

В Україні теж є подібні проекти. Найближчим часом запустяться два додатки Guide Time – «столик Київ» і «Мрії міста». Ініціатор проекту, журналіст Наталя Гамоля, каже, що додатки – це мобільна адаптація вже існуючих книг. Вони ілюстровані віртуальними панорамами з інтегрованими в них архівними фото, інтерактивними картами. А творці сайту «Цікавий Київ» перенесли свої архіви в Google-додаток. Завдяки вбудованій геолокації можна побачити, які цікаві і нестандартні об’єкти знаходяться поруч. Скажімо, знайти дворик з воронами або намальованого жирафа і відразу ж прочитати про історію цих об’єктів.

Однак телефонами і книгами путівники не обмежуються. Так, в 2015 році в Луврі ввели нову систему екскурсій: тепер відвідувачі можуть взяти напрокат путівник на базі ігрової приставки Nintendo 3DS.

У неї вбудований сенсорний екран, Wi-Fi-приймач і 3D-дисплей. За допомогою приставки відвідувачі можуть визначити своє місце розташування в залах Лувру і отримати відомості про тих творах, у яких перебувають. Електронний гід містить понад 700 коментарів, записаних на семи мовах – французькій, англійській, іспанській, німецькій, італійській, корейською та японською. Крім того, в ньому передбачені готові екскурсійні маршрути тривалістю 45 хвилин, призначені для відвідувачів, які хочуть побачити менше, але не пропустити найголовніше. Вартість прокату пристрою не включена в ціну квитка і складає 5 євро за повним тарифом і 3 євро за пільговим.

Розвивається в Україні і напрямок «доповнених» екскурсій. Київський проект Pixelated History створює 3D-екскурсії по історичних місцях. Так, в планах розробників реалізувати бажання побродити по Києву XI століття завдяки розкопкам на Поштовій площі. А проект Ukraine Teleport, який бере участь в акселератор VDNG-TECh, надає можливість створювати унікальний VR-контент: відео та тури з повним круговим оглядом. Як кажуть творці проекту, використовувати їх розробки можна і для екскурсій по компаніям, і для музеїв і міст. Технологія, яку використовує «телепорт», вибудувана на принципі віртуальної і доповненої реальності з використанням мобільних пристроїв і швидкісного інтернету.

Спеціальні окуляри і смартфон користувача дозволять йому переміститися в будь-яку точку обраного простору і розглянути її з усіх боків.

Але з появою технології доповненої реальності перед ігровими путівниками виникає нова, куди більш цікава ніша – так звані геосоціальні ігри. Нове покоління ігор активно використовує в своїй механіці реальний світ – карту (найчастіше Google Maps), місця та об’єкти (Foursquare, Google Places), реальне місце розташування і переміщення гравця (GPS), дані з реального світу – погоду, ціну на нерухомість, штрих-коди товарів. Найцікавіші з таких проектів – онлайнові, що дозволяють населити віртуально-реальний світ гри живими людьми, з якими і проти яких грати значно цікавіше. Геосоціальні ігри не схожі ні на звичайні ігри в силу унікальності світу і механіки взаємодії з реальністю, ні на «соціалки» з їх збиранням.

Існує більше 50 різноманітних ігор, які використовують міста як майданчики для пошуку енергії / порталів / дивних істот, які зазвичай розміщуються неподалік від визначних пам’яток.

Зі смартфоном по місту-5 Цілком передбачувано, що популярна гра Pokemon GO надихнула розробників і міська влада на створення подібних сервісів. При цьому перший подібний проект в російськомовному просторі мають намір запустити в Москві. «Дізнайся Москву. Фото »передбачає розміщення історичних персонажів в різних міських локаціях. У мерії вважають, що за допомогою такого додатка змусять городян більше часу проводити на свіжому повітрі і вивчати історичну спадщину Москви. «Оновлене додаток буде працювати за таким же принципом, що і популярна зараз гра Pokemon Go. Персонаж прописується на місцевості за допомогою геомітки», – йдеться в повідомленні. Як тільки користувач буде в радіусі 50 метрів від потрібних координат, він отримує можливість побачити і зафіксувати віртуального персонажа за допомогою камери на смартфоні з встановленим додатком. Використання такої технології зможе урізноманітнити туристичний дозвілля. Напевно багато хто не відмовилися б зловити на вулиці Рима віртуального гладіатора і трохи більше дізнатися про історію в ігровій формі.

 

25.07.2016
Що нового
Популярне