На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Топ-5 українських стартапів 2014 року

Найуспішніші технологічні проекти України

Рейтинг українських стартапів – це щорічна ініціатива, що стартувала 2009 року, покликана об’єднати окремі сегменти та напрямки української галузі технологічного бізнесу і венчурного інвестування, показати найперспективніші проекти та оцінити їхню діяльність.

Цього року проекти оцінювали 30 експертів: інвестори, підприємці та представники медіа. Вони відзначили 81 стартап. Лідерами рейтингу стали проекти, які працюють у сфері сенсорів та інтернету речей, що є загальносвітовим трендом. Зі списком учасників можна ознайомитися на сайті рейтингу startup-rating.com.

  • Згідно з правилами рейтингу, експерти могли назвати проекти, які станом на 1 березня 2015 року:
  •  оперують на ринку не більше трьох років;
  •  річний оборот не перевищує $1 млн;
  •  принаймні один засновник проекту з України.

1. Petcube

Відома hardware-компанія, заснована в кінці травня 2013 року, другий рік поспіль очолює рейтинг найперспективніших проектів.

Торік команда Petcube налагодила процес виробництва і розпочала доставку перших пристроїв фанатам, які підтримали їхню компанію на Kickstarter. Пристрої Petcube також з’явилися у продажу на Amazon, Fab.com і на власному сайті компанії. У 2014 році проект визнали найкращим hardware-стартапом Європи на церемонії The Europas.

PETCUBE

Упродовж року засновники активно ділилися власним досвідом у зарубіжних та українських медіа і надихали українських підприємців на створення міжнародних компаній. Нещодавно Petcube залучив $1,1 млн від кількох венчурних фондів для налагодження дистрибуції пристрою в США.

2. Ecois.Me

Друге місце посів ще один hardware-стартап, який працює у сфері енергоефективності. Ecois.Me – це датчик, який встановлюють на вході електромережі в квартиру. Він збирає дані про ваше енергоспоживання, передаючи їх по Wi-Fi у хмару. Аналіз показників дозволяє визначити споживання енергії кожним підключеним до електромережі приладом, оцінити час його використання та ефективність. Стежити за цим ви можете зі свого смартфона, що дозволить вам не хвилюватися, вимкнули ви праску вдома чи ні. Система Ecois.Me також буде вказувати на неефективні прилади і варіанти зменшення споживання.

ECOIS-ME

У 2014 році проект залучив 80 тис. євро від польського акселератора hub:raum, за яким стоїть T-Mobile, і переїхав до Польщі. Ecois.Me також посів друге місце на конкурсі стартапів міжнародної конференції IDCEE у Києві.

3. VOX Player

Вам подобається iTunes? Якщо ні – спробуйте VOX Player. У 2013 році українська компанія Coppertino перезапустила створений італійським розробником музичний плеєр для MacOS. Він досяг значного успіху відразу після випуску і продовжував розвиватися у 2014-му, переживши кілька ітерацій. За минулий рік VOX досяг мільйона завантажень і став найпопулярнішим музичним плеєром для Mac OS X.

Coppertino залучив другий раунд інвестицій у сумі понад $400 тис. від українських венчурних фондів AVentures і TA Venture, а також засновника аутсорсингової компанії Ciclum Торбена Майгаарда. Нещодавно компанія випустила версію VOX Player для iOS і музичне сховище Loop, які вже отримали чимало позитивних відгуків.

4. Competera / Kwambio

Четверте місце розділили два стартапи, отримавши однакову кількість голосів.

Competera – це SaaS-рішення для онлайн-ритейлу, що дозволяє в реальному часі отримувати аналітику ринку, включаючи ціни, спеціальні пропозиції та наявність товару в онлайн-магазинах. За словами засновників, у компаніях, що використовують рішення Competera, зростання продажів становить майже 60% завдяки оптимізованій стратегії репрайсинга. У 2014 році стартап відзначили на IDCEE, він також переміг у номінації «Інноваційний сервіс для ритейлу» на E-Wards. Серед клієнтів сервісу чимало великих онлайн-магазинів у Росії та Україні.

Kwambio – це онлайн-платформа, на яку дизайнери можуть завантажувати 3D-проекти, а користувачі – змінювати їх за своїм смаком і роздруковувати на власних принтерах. При цьому не потрібно жодного додаткового ПЗ, вся робота з моделями відбувається у браузері, з якого вони і відправляються на друк. Kwambio, після старту минулого року, переміг на конкурсі стартапів конференції IDCEE, отримавши 15 тис. євро, а також залучив $500 тис. від нерозголошеного інвестора. Натепер проект працює в режимі закритого бета-тестування і орієнтується на ринки США та Великої Британії.

5. Wishround

Сервіс, запущений у вересні 2014-го, допомагає користувачам збирати гроші собі на подарунок. Вибравши його у магазині-партнері Wishround, користувач розповідає про своє бажання в соціальних мережах і чекає, поки друзі скинуться на покупку. Після запуску сервіс залучив $200 тис. від нового українського венчурного фонду BeValue, і тепер його партнерами є кілька великих онлайн-магазинів в Україні та Польщі. Зараз стартап активно працює над розширенням своєї діяльності в Західній Європі.

05.06.2015
Що нового
Популярне