На сайті здiйснюються технічні роботи, у зв'язку з чим можливе некоректне відображення статей. Просимо вибачити за тимчасові незручності.

Українські пінкертони

Як започаткувати розшуковий бізнес в Україні
Не можна порівнювати солдата і мисливця лише тому, що обидва зі зброєю, не можна зіставляти приватного детектива і правоохоронця через те, що вони займаються розшуком. Ми, як комерційна структура, націлені на результат

Співзасновник «Приватної поліцейської компанії» Ігор Цминський веде приватну розшукову діяльність більше семи років та разом із колегами створив Всеукраїнську асоціацію приватних детективів. Він упевнений: послуги таких спеців конче необхідні кожному українцю, і з роками попит лише зростатиме. Як працюють в Україні приватні детективи і як зробити бізнес на пошуку інформації, читайте у статті.

Українські-пінкертони_3

Свого часу Ігор Цминський був оперативним співробітником спецслужб. Одного разу він увів у пошуковій системі словосполучення «приватний детектив» і побачив сотні сторінок, які пропонують послуги детектива. Тож і собі вирішив спробувати новий вид діяльності, створивши детективну агенцію «УкрРозшукІнфо» у Хмельницькому. В Україні детективна діяльність легалізується шляхом реєстрації приватного підприємця з оформленням виду діяльності за КВЕД 8030 «Проведення розслідувань» за підкласом «Діяльність приватних детективів».

Далі Ігор разом з однодумцями створив громадську організацію, щоби відстоювати права детективів і домогтися їхнього визнання на законодавчому рівні. (У нашій країні відсутній закон про приватну детективну діяльність, втім, як і у Великій Британії, Німеччині та інших країнах.) Так була створена Всеукраїнська асоціація приватних детективів. Запропонований нею законопроект народні депутати не підтримали, але сищики переконалися, що гуртом і батька легше бити: простіше просувати свої послуги і діставати потрібну інформацію, зокрема в інших країнах.

В результаті у 2014 році була створена єдина комерційна структура – група підприємств «Приватна поліцейська компанія» (ППК). Її учасники – члени Всеукраїнської асоціації приватних детективів, детективні агенції, окремі слідчі, юристи, адвокати, охоронні структури – припинили конкурувати один з одним й об’єднали зусилля. Сьогодні ППК не має собі рівних за географічним охопленням та за різноманіттям послуг щодо забезпечення безпеки бізнесу та приватного розшуку.

Інформація через мережу

Компанія має представництва у більшості міст України і ділові контакти у майже 90% країн. Це досягалося завдяки умінню експертів ППК та її партнерів налагоджувати зв’язки з колегами-детективами, юристами, адвокатами, нотаріусами, журналістами, які працюють у суміжних галузях і мають доступ до місцевих джерел інформації.

Кожне представництво створюється на базі вже наявної детективної агенції, юридичної компанії чи адвокатського об’єднання. Майже у кожному районному центрі є свої представники – люди, які готові виконувати завдання ППК. З ними укладають договори аутсорсингу.

Одна з головних конкурентних переваг компанії – потужний міжнародний відділ, керівник якого має особисті зв’язки з представниками найбільших детективних агенцій світу, завдяки чому може звернутися до них по інформацію. Учасники Всеукраїнської асоціації приватних детективів, що входять до складу ППК, також є корпоративними членами Європейської федерації асоціацій приватних детективів (International Federation of Associations of Private Detectives) і співпрацюють із найкращими детективами Європи.

Українські-пінкертони_1

«Сьогодні ви замовляєте у нас послугу – завтра ми починаємо працювати, не лише в Україні, а хоч би у Південній Африці, Аргентині чи Австралії. Причому звертаємося не до посередників, а до наших ділових партнерів, тому відсутні накрутки ціни і є гарантія якості. За сім років не було жодного не виконаного замовлення», – пишається сищик.

Багатьох цікавлять реальні можливості приватних детективів: чи можуть вони допомогти вам краще міліції? Насправді правоохоронці та приватні детективи не замінюють один одного, а працюють у різних напрямках. «Міліція веде правоохоронну діяльність як представник держави. Ми працюємо як комерційна структура: націлені на результат розшуку як оплачуваного замовлення. Не можна порівнювати солдата і мисливця лише тому, що обидва зі зброєю, не можна зіставляти приватного детектива і правоохоронця через те, що обидва займаються розшуком», – пояснює Цминський.

Знаходять всіх і все

«Нас наймають не для стеження за невірними дружинами (хоч і такі замовлення трапляються), – говорить підприємець. – Основна діяльність компанії – розшук людей у різних країнах, перевірка потенційних бізнес-партнерів, гарантування безпеки бізнесу, вивчення нових ринків збуту».

Вартість послуг детективів залежить від складності справи, країни, витрат часу і коштів

Послуги ППК для приватних осіб – це пошук людей, збирання інформації, незалежні розслідування. «Хороші фахівці здатні працювати в умовах нульової інформації, – розповідає детектив. – Приміром, доросла людина шукає матір, яка покинула її у пологовому будинку. Нещодавно ми відшукали туриста, який вирушив на Філіппіни і там зник. Клієнтка з маленького містечка в Алабамі просила знайти їй російськомовного адвоката – знайшли».

«Приватна поліцейська компанія» надає також юридичні послуги, послуги охорони, робить експертизу інформаційної безпеки, дослідження родоводу, шукає незаконно встановлені пристрої стеження (так звані жучки).

Зважаючи на попит, сучасні детективи готові розширювати спектр своїх послуг. Коли 2014 року до компанії почали звертатися підприємці з проханням дослідити ринки збуту за кордоном, з’явилася послуга на стику дослідження і розшуку. Так, співробітники ППК зробили аналіз ринку постачальників сировини для теплозабезпечення, надали список із 250 потенційних клієнтів і кілька десятків попередили про зустріч – усе це коштувало замовнику близько 10 тис. грн. Для українського виробника м’ясної продукції знайшли двох клієнтів для збуту в мусульманських країнах.

Українські-пінкертони_2

Продати те, не знати що

Оскільки приватна детективна діяльність в Україні – молода галузь, сищики насамперед просувають саме поняття «приватний детектив», а не окремий бренд.

«Наші послуги потрібні кожному, але більшість українців про можливості приватних детективів навіть не підозрюють. Лише 3-4 роки тому ми почали просувати саму професію приватного детектива на ринок послуг України», – зауважує Цминський.

Так, результатом проведення I Міжнародного конгресу приватних детективів стало безліч публікацій у ЗМІ.

Коли досвід заважає

Із ППК співпрацюють у штаті понад 60 фахівців з різних галузей безпеки бізнесу. Робота з діловими партнерами за кордоном побудована на договірній основі. Також компанія укладає угоди про співпрацю з представниками суміжних професій, до яких звертаються за необхідності. По допомогу до силовиків майже не звертаються.

Для старту розшукового бізнесу не потрібні кошти. Достатньо мати ноутбук, смартфон та доступ до інтернету

Хороших працівників знайти важко. Зазвичай колишні правоохоронці вважають, що готові стати чудовими детективами. Але, пояснює Цминський, крім навичок розшуку та уміння працювати з інформацією, детектив повинен уміти знайти підхід до людей і спромогтися отримати потрібні дані. Наказовий тон, загрози, до яких звикли правоохоронці, тут не підходять. «Хоч після вищої школи міліції, хоч із 30 роками стажу – важливим є талант, а не досвід», – наполягає детектив.

Тому однією з найбільш затребуваних послуг «Приватної поліцейської компанії» є навчання сищиків та підготовка фахівців з безпеки бізнесу. Крім ППК, яка не має права сертифікації випускників, але має викладачів-практиків, детективів в Україні готує лише МАУП, де викладають люди, які самі ніколи не були приватними детективами.

«Для старту розшукового бізнесу не потрібні кошти. Достатньо мати ноутбук, смартфон, доступ до інтернету. Можна не орендувати офіс, а працювати вдома, – радить Цминський. – Оскільки початкові вкладення мінімальні, перша ж вдала справа принесе прибуток».

Тож якщо ви маєте гарні комунікативні навички, аналітичний склад розуму, якщо ви чесна і благородна людина – можна починати бізнес приватного детектива.

Візитка

Компанія: «Приватна поліцейська компанія»

Галузь: детективні і юридичні послуги, послуги із забезпечення безпеки, навчання

Рік створення: 2014

Керівник: Ігор Цминський

Штат: до 60 осіб

Сайт: policeprivat.com.

Від $25 для малого бізнесу до тисяч доларів для корпорацій коштує абонентське обслуговування бізнесу (від аналізу всіх видів бізнесу задля гарантування безпеки, звіту про стан системи безпеки від охорони до ведення бухгалтерського обліку і розкрадань під час закупівель)

Послуги детективів для корпоративних  клієнтів:

  • бізнес-довідка (інформація про потенційного бізнес-партнера, постачальника, інвестора);
  • аналітика бізнес-процесів (дослідження діяльності та бізнес-інтересів конкурентів, пошук перспектив і нових напрямків бізнесу);
  • розслідування для захисту бізнесу;
  • кадрова безпека;
  • охорона та захист прав інтелектуальної власності.

«Звернень до детективів значно більше, ніж реальних замовлень: на 20-30 прорахунків вартості виходить приблизно два замовлення», – Ігор Цминський, cпівзасновник «Приватної поліцейської компанії».

01.09.2015
Що нового
Популярне